Czy mogę używać słuchawek innych niż Apple z iPhonem?


22

Czy podłączenie słuchawek firm innych niż Apple do iPhone'a (w tym przypadku 5s) jest w porządku, czy z jakichś powodów muszę używać słuchawek marki Apple lub autoryzowanych?

Odpowiedzi:


47

Oto wizualne porównanie wtyczki Apple TRRS i standardowej wtyczki TRS.

Porównanie wtyczek 3,5 mm: wtyczka iPhone'a z TRRS skonfigurowanym jako lewy, prawy, uziemiony, mikrofon vs. standardowa wtyczka stereo z TRS skonfigurowanym jako lewy, prawy, uziemiony.  Na obrazku obie wskazówki wskazują w prawo.

U góry widać 4-stykowe złącze zestawu słuchawkowego. Złącze zestawu słuchawkowego musi korzystać z tego samego standardu TRRS, w przeciwnym razie nie będzie działać poprawnie.

Na dole widać 3-stykowe złącze słuchawek. Każde złącze słuchawek będzie działać poprawnie.


Standardowe słuchawki stereo jack 3,5 mm mają konfigurację 3-przewodową TRS (końcówka, pierścień, tuleja). Pinout dla tych złączy to: Left Audio, Right Audio, Ground. Złącza do słuchawek z mikrofonem mają dodatkowy pierścień, który daje konfigurację 4-żyłową TRRS (Tip, Ring, Ring, Sleeve).

Istnieją różne standardy TRRS:

  1. Oryginalna konfiguracja OMTP , która została stworzona przez Nokię i ma pinout Left Audio, Right Audio, Mic, Ground.
  2. AHJ (American Headset Jack) z wyprowadzeniem lewego audio, prawego audio, uziemienia, mikrofonu.
  3. CTIA , nazwana na cześć The Wireless Association , która zastąpiła AHJ i ma ten sam pinout. Gniazda CTIA mają ulepszoną kompatybilność, obsługując nie tylko AHJ, ale także OMTP. CTIA jest domyślnie wymagana dla producentów urządzeń z Androidem .

Układ TRRS
Źródło: Wszystko o Windows Phone

Wikipedia ma krótki przegląd, dla którego urządzenia używa jakiego standardu.

Na koniec kilka punktów do zapamiętania:

  • Podłączenie zestawu słuchawkowego OMTP do gniazda AHJ i odwrotnie spowoduje, że wyjście audio będzie niesłyszalne lub bardzo ciche. Konwertery do przełączania między tymi dwoma typami zestawów słuchawkowych są łatwo dostępne , ale dodają dodatkowej objętości i mogą nie działać niezawodnie z funkcjami zdalnego sterowania.
  • Apple stosuje układ wtyczki CTIA / AHJ, ale stosuje niestandardową metodę sygnalizacji mikrofonu i regulacji głośności. Proste polecenia, takie jak Odtwórz / Pauza i Pomiń, powinny jednak działać na nowoczesnych urządzeniach mobilnych.

Kilka minut przed wejściem na pokład kupiłem kiedyś zestaw słuchawkowy Xiaomi „zgodny z Androidem”, przy założeniu, że ta dobrze zbudowana i znana marka będzie kompatybilna z moim iPhonem. Wynik nie był dobry. Dźwięk był bardzo cichy, tak naprawdę żaden z przycisków nie przyniósł pożądanego efektu. Połączyłem go z czyimś Androidem: działało idealnie! Kliknięcie przycisku odtwarzania dało znacznie wyższą moc dźwięku, co uratowało mój lot. Dziwne: dźwięk zestawu słuchawkowego działał dobrze z moim komputerem Macbook.
EDP

Miałem dokładnie to samo doświadczenie z innym produktem. Znalazłeś obejście?
ppr

14

Wszystkie słuchawki z gniazdem 3,5 mm będą działać.

Ale pamiętając o pilotach. Jeśli nie mówi wyraźnie, że jest kompatybilny z iPhone'em / iPodem, może nie działać z twoim iPhonem.

Tak długo, jak zależy ci na słuchaniu dźwięku przez słuchawki, tak długo, jak końcówka jest nieuszkodzona i standardowa, nie zaszkodzi iPhone'owi za pomocą żadnych słuchawek.


1
Dlaczego powinniśmy być ostrożni?
CousinCocaine

3
Chcę używać mikrofonu lub pilotów, możesz się trochę frustrować, jeśli nie jest kompatybilny :)
Matthieu Riegler

2
być może „
uważaj

4

Wszystkie słuchawki z gniazdem słuchawkowym 3,5 mm będą dobrze współpracować z iPhone'em, nie tylko produkty Apple.


2

Sennheiser tworzy świetne słuchawki dla iPhone'a z działającym mikrofonem / pilotem. Mam wersję na telefony z Androidem i wszystko działa dobrze i brzmi świetnie. Tylko sprawdź, czy w paczce znajduje się etykieta „made for iPhone”.


1

I pamiętaj, że niektóre zestawy słuchawkowe mają wtyczki z 4 metalowymi paskami, ale kolejność jest inna, one nie będą działać (na przykład starsza Nokia):

Zamiast „mikrofon, uziemienie, prawo, lewo” będą mieć „uziemienie, mikrofon, prawo, lewo”


1

Zgubiłem słuchawki iPhone'a, ale miałem stare słuchawki Blackberry Bold (z dołączonym pilotem). Działa to doskonale na moim iPhonie 5.


-2

Używam czarnych słuchawek dousznych Yurbuds Ironman Inspire, zakupionych w sklepie TELUS i działają one doskonale jako zwykłe słuchawki, gdy chcę prywatności, a także w odpowiednim trybie, w tym funkcję mikrofonu z moim iPhonem 5s i powinny one również współpracować z iPhone 6.


Tak naprawdę nie potrzebujemy listy każdej marki, która działa lub nie działa. Kryteria są dość proste.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.