Jak mogę wybrać użytkownika stronę logowania bez myszy?


18

Jako oldschoolowy ćpun uniksowy nie lubię być zmuszany do używania myszy, gdy wystarczy prosty skrót klawiaturowy. Dzisiaj musiałem zalogować się na maszynie OSX, aby uruchomić aplikację, ale mysz systemowa miała rozładowaną baterię. Próbowałem o każdym klawiszu, który mogłem wymyślić na klawiaturze i nie mogłem wymyślić, jak wybrać użytkownika z ekranu logowania. Mógłbym zmienić głośność systemu i dowolną liczbę innych bezużytecznych działań, ale naciśnięcie klawisza, które zmieniłoby fokus wejściowy do selektora użytkownika, było poza moim zasięgiem.

Jeszcze bardziej frustrujące jest to, że kiedy w końcu podłączyłem mysz, jedynie jej przesunięcie wydawało się skupiać okno logowania, a przyciski strzałek mogły służyć do wybierania użytkownika.

On stara się powielać to później, wydaje się, że początkowy ekran logowania nie posiada klawiaturę wejściowy i działa na pierwszym rozruchu. Jeśli jednak zaczekasz minutę lub dwie na okno dialogowe połączenia myszy, pojawi się okno dialogowe z prośbą o podłączenie myszy. To kradnie fokus wejściowy i nigdy nie zwraca go z powrotem na ekran logowania. Jeśli nie podłączysz myszy lub prawie martwy bezprzewodowy łączy się i rozłącza, ekran logowania nie jest dostępny z klawiatury.

Czy brakuje mi powiązania z kluczem, które ponownie skoncentruje stronę logowania? A może ktoś w tym momencie po prostu utknął? Czy istnieje naciśnięcie klawisza, które uruchomi ponownie system, aby można go było złapać, zanim pojawi się okno dialogowe połączenia myszy?

Odpowiedzi:


11

Wskazówką była aktywacja lektora, która ostatecznie mówi:

Ctrl+ Option+ Shift+ Down Arrowjednocześnie, a następnie w lewo / w prawo, aby wybrać użytkownika,

Aby to zadziałało, nie musisz aktywować głosu.

Jest to całkowicie nieintuicyjne: prosta karta rozwiązałaby to całkowicie.


4

Z pewnością nie jest to eleganckie rozwiązanie, ale możesz użyć czytnika ekranu VoiceOver, aby osiągnąć coś podobnego - przynajmniej do przesunięcia ostrości. VoiceOver jest używany przez osoby niewidome do pracy przy komputerze bez myszy, a także za pomocą poleceń głosowych i skrótów klawiaturowych.

Na ekranie logowania naciśnij Command + F5, aby włączyć VoiceOver. Komputer powinien zacząć mówić - a także wyświetlać to, co mówi, w małym pudełku w lewym dolnym rogu ekranu. Spróbuj nacisnąć klawisze Control-Option-Lewo i Prawo, aby przesunąć fokus. Powinieneś być w stanie wybrać różne konta użytkowników. Po wybraniu tego, który chcesz nacisnąć Enter, możesz wyłączyć VoiceOver (ponownie Command + F5) i wpisać hasło.

Jeśli okno przeszkadza, możesz użyć Selektora okien, aby przenieść fokus. Zwykle pojawia się to na ekranie, ale najwyraźniej na ekranie logowania jest to tylko głos. Naciśnij dwukrotnie klawisze Control + Opcja + F2 i powinieneś usłyszeć Wybór okna. Używaj strzałek w górę iw dół, aż znajdziesz okno logowania, a następnie naciśnij klawisz Enter. Teraz poprzednie polecenia (Control + Opcja + Lewo / Prawo) powinny działać.

VoiceOver to złożony system, więc wyjaśnienie go w szczegółach nie wchodzi w zakres tego pytania, ale są też sposoby, aby pozbyć się okna połączenia myszy.


Dziękuję, to naprawdę działa na problem, na który wpadłem. Wciąż majstrując przy tym rozwiązaniu, znalazłem się w stanie, w którym to nie zadziałało, ale ponieważ obejmuje on większość problemu, o który początkowo pytałem, oznaczę go jako poprawny.
Caleb

To świetne rozwiązanie. Po wejściu do VoiceOver i uruchomieniu Window Selectr działa dobrze, jeśli na ekranie jest już pole tekstowe dla nazwy użytkownika. Nie mogłem jednak przewijać użytkowników, jeśli istnieje lista bez uprzedniego wyłączenia VoiceOver. W tym momencie okno może ci przeszkadzać, ale funkcja klawiatury jest co najmniej przywrócona.
Kent

1

Miałem ten sam problem. Stwierdzono, że odpowiedź @ Billos 11/2016 działa ...

ctrl- option- shift- down arrow, a następnie left/, rightaby wybrać użytkownika.

Jednak w moim systemie OS X 10.12.2 Sierra, left arrow/ right arrowsama praca.

Nie ma potrzeby używania ctrl- option- shiftlub VoiceOver.


0

Można to zrobić na dwa sposoby:

Metoda I :

Strzalka (S) ( , , , ), aby wybrać żądane konto użytkownika.

Metoda II :

Wystarczy wpisać nazwę konta na ekranie blokady. Wybierze konto użytkownika o pasującej nazwie, bez kliknięcia myszką.

Po wybraniu żądanego użytkownika naciśnij klawisz Enter, aby wpisać hasło.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.