Błąd podczas otwierania pliku zip: nie ma takiego pliku lub katalogu?


48

Po 25 latach na komputerach z przyjemnością dowiaduję się wszystkiego, co mogę na temat pracy z moim nowym komputerem Mac i OS X Mavericks.

Próbowałem właśnie otworzyć plik zip, ale zostało przerwane okno dialogowe Narzędzia archiwizacji:

Nie można rozwinąć pliku „filename.zip” do „Pobranych”.
(Błąd 2 - Brak takiego pliku lub katalogu.)

Błąd 2 - Brak takiego pliku lub katalogu.

Co robić? Jak mogę uzyskać dostęp do zawartości pliku zip?

Odpowiedzi:


61

Prawdopodobnie filename.zipnie jest to .zipplik lub jest uszkodzony.

Otwórz terminal . Możesz uzyskać do niego dostęp, wpisując „Terminal” w Spotlight .

Wprowadź polecenia w poniższych krokach w wierszu polecenia (kliknij trzykrotnie wiersz, skopiuj go i wklej do wiersza). Zastąp filename.ziprzeczywistą nazwą zippliku.

Jeśli nazwa pliku zawiera spacje, musisz wprowadzić go inaczej, używając \znaku zmiany znaczenia. Na przykład, jeśli plik ma nazwę compressed crap.zip, wpisz compressed\ crap.zipw wierszu polecenia.

Krok 1:

Napraw uprawnienia na dysku. Po zakończeniu spróbuj ponownie otworzyć plik .zip. Jeśli chcesz, możesz to zrobić z wiersza poleceń.

diskutil repairPermissions /

Krok 2:

Użyj pliku, aby potwierdzić, że tak naprawdę jest to plik zip:

file ~/Downloads/filename.zip

Dane wyjściowe powinny być: Zip archive data, at least v2.0 to extract

Jeśli nie otrzymasz tego wyniku, opublikuj go jako komentarz przed kontynuowaniem.

Krok 3:

Po potwierdzeniu, że jest to plik zip, spróbuj rozpakować go bezpośrednio z wiersza poleceń:

unzip ~/Downloads/filename.zip -d ~/Downloads

Krok 4:

Krok 3 prawdopodobnie się nie powiedzie. Uruchom zip polecenie, aby próbować naprawiać żadnej korupcji i ocalić zawartość archiwum (ponownie, wymień filename.zipz actualname.zip):

zip -FF ~/Downloads/filename.zip --out ~/Downloads/Repairedversion.zip

Jeśli zostanie wykonany poprawnie, nastąpi natychmiastowe ponowne wyświetlenie monitu. Zamknij terminal. Przejdź do folderu Pobrane i kliknij dwukrotnie Repairedversion.zip- należy go rozpakować bez problemu.

Alternatywnie może nie wyjść w sposób czysty. Jeśli masz prezent

Is this a single-disk archive? (y/n):

Naciśnij yklawisz. Po powrocie do monitu ponownie spróbuj otworzyć Repairedversion.zipz folderu Pobrane. Jeśli nadal nie możesz go otworzyć, skomentuj poniżej ostrzeżenia otrzymane od polecenia. Jeśli osiągnąłeś ten punkt, prawdopodobnie plik jest nieodwracalnie uszkodzony.


2
Możesz także przeciągnąć i upuścić plik w oknie terminala, zamiast wpisywać katalog / nazwę pliku. To również automatycznie poprawia opcjonalne spacje w nazwie pliku
Mathias711,

Dzięki za te wspaniałe instrukcje! Właśnie próbowałem kroki 1-4. To właśnie dostałem, kiedy terminal w końcu się zadławił. Wszystko szło tak dobrze. Każda pomoc jest mile widziana. Znaleziono centralny katalog ... ostrzeżenie zip: wpis za duży: Transmission / Zero.Dark.Thirty.2012.720p.BluRay.x264-Felony / f-zerodarkthirty.720p.mkv błąd zip: wpis zbyt duży, aby go podzielić, odczytać lub napisać (Słaba kompresja spowodowała nieoczekiwanie duży wpis - try -fz)

Otrzymuję te błędy: zip warning: no end of stream entry found: _file_inside_archive_ zip warning: rewinding and scanning for later entries Czy jest coś jeszcze, co można zrobić, aby odzyskać zawartość archiwum?
Henry Glendening

Podczas próby rozpakowania otrzymałem wiele nieoczekiwanych zamian <ścieżka>? wiadomości. Zastąpienie ich rozwiązało problem. Coś było nie tak z plikiem zip.
Federico

@ njboot, jak dokładnie -FF naprawia plik?
Pacerier

1

Mogło się tu wydarzyć wiele rzeczy. Najprostszym sposobem rozwiązania tego jest ponowne pobranie (lub re-copy) plik zip ze swojego oryginalnego źródła i ponownie spróbuj otworzyć go ponownie. Bez dodatkowych informacji oto lista możliwych rzeczy, które mogą się wydarzyć:

  • „Folder” zip nie istnieje. Napisałeś folder, ale zakładam, że miałeś na myśli plik. Może się zdarzyć, że zaznaczyłeś normalny plik bez zip jako plik zip, przypadkowo dodając .zipna końcu nazwy pliku. Więc twój komputer uważa, że ​​jest to plik zip, ale tak naprawdę nie jest to plik zip.
  • Miejsce docelowe nie istnieje. Z komunikatu o błędzie może nie być w rzeczywistości Downloadsfolder.

Wszystkie te problemy są nieintuicyjne, a ich rozwiązania są równie nieintuicyjne i techniczne. Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest próba ponownego odzyskania pliku.


0

Spróbuj otworzyć plik za pomocą aplikacji innej niż Narzędzie do archiwizacji.

Korzystałem z aplikacji Keka . Również napotkał błąd:

Wyodrębnienie pliku „filename.zip” nie powiodło się
Kod błędu 2 przy użyciu „p7zip”
Błąd krytyczny

Jednak to również był w stanie rozpakować do katalogu, który zawierał 6 kompletnych plików graficznych wraz z 7-ty failed „Zero bajty” obraz, który udało ekstrakcji.

Przy użyciu tej aplikacji możesz przynajmniej odzyskać przynajmniej niektóre pliki z uszkodzonego archiwum.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.