Jakie są nazwy klawiszy dla list klawiaturowych PressAndHold.app?


9

Aby uniknąć dwuznaczności w tym pytaniu, będę miał keyna myśli klucz plist-dictionary-string (łańcuch wyszukiwania); i keyoznaczać przycisk na klawiaturze.


Ta odpowiedź na inne pytanie wskazuje na świetny sposób edycji znaków specjalnych, które można wstawiać za pomocą metody „naciśnij i przytrzymaj” na klawiaturze.

Możesz edytować Keyboard-xx.plistpliki, PressAndHold.appaby dodać swoje postacie do istniejącego naciśnięcia i przytrzymania keys. Słownik plist keysdla każdego naciśnięcia i przytrzymania keywygląda następująco :, <key>Roman-Accent-a</key>i <key>Roman-Accent-A</key>itp., Ale jeśli chcesz dodać niektóre znaki wciśnij i przytrzymaj do liczby keylub interpunkcji key, musisz znać keynazwę słownika w kolejności aby to dodać.

Chcę dodać znaki „naciśnij i przytrzymaj” dla 2i 3 keysi ewentualnie innych, wypróbowałem następujące formaty dla keynazw w pliku plist:

2
Number-2
Roman-Accent-2

Żadne z nich nie dodaje popovera dla naciśnięcia i przytrzymania 2 key. Jakie są poprawne keynazwy dla całej mojej klawiatury keys, którą mogę dodać Keyboard-en.plist?

Odpowiedzi:


2

Mam takie samo pytanie, ale może to pomóc komuś, kto próbuje to rozgryźć.

Odkryłem tutaj, że nazwa to prawdopodobnie Roman-Accent-2: https://github.com/skalnik/dotfiles/blob/master/osx/emoji-expansions.plist

ponieważ używany jest ten kod:

<key>Roman-Accent-1</key>
<dict>
<key>Direction</key>
<string>right</string>
<key>Keycaps</key>
<string>1👍 1👎</string>
<key>Strings</key>
<string>1👍 1👎</string>
</dict>

Sprawdź także Keyboard-ja.plist, a zobaczysz, że używają tego rzymskiego akcentu-x dla prawie każdej postaci x. Niemniej jednak nie działa dla mnie, jeśli dodam go do Keyboard-en.plist. Nie rozumiem dlaczego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.