Ogranicz aplikacje OSX do korzystania z sieci


1

Regularnie łączę komputer Mac z iPhonem i stwierdzam, że działa dobrze. Jednak dostępna jest (oczywiście) ograniczona przepustowość i mam takie rzeczy, jak usługa aktualizacji OS X, Dropbox, Evernote i wiele innych rzeczy, które domagają się dużej części przepustowości. Czy istnieje przydatny (terminal jest w porządku) sposób na powiedzenie;

„teraz tylko Firefox może korzystać z Wi-Fi?”


Mam to samo pytanie. Czy wypróbowałeś sugerowane aplikacje lub znalazłeś coś lepszego?
Himanshu P

Odpowiedzi:


3

Możesz być zainteresowany aplikacją TCPblock .

TCPblock

TCPBlock to lekka i szybka zapora ogniowa dla systemu Mac OS X 10.6 lub nowszego opracowana przez delantis.com. Zapora systemu Mac OS X chroni Cię przed połączeniami spoza komputera. Ale co z oprogramowaniem z komputera, które otwiera nowe połączenia z Internetem? Dzięki TCPBlock możesz uniemożliwić wybranym aplikacjom na komputerze otwieranie połączeń z siecią. TCPBlock jest zaimplementowany jako ładowalny moduł jądra, który zawiera całą logikę blokowania. Możesz go skonfigurować w panelu preferencji Preferencje systemowe TCPBlock lub za pomocą narzędzia wiersza poleceń tcpblock. Wszystkie zmiany konfiguracji są trwałe w pliku konfiguracyjnym na dysku twardym. Podczas uruchamiania systemu rozszerzenie jądra TCPBlock odczytuje swoją konfigurację z dysku i jest gotowe do pracy.


Nie działa w El Capitan z włączoną obsługą SIP. Jeśli wyłączysz SIP, może działać.
Henrique de Sousa

1

Little Snitch może blokować nawiązywanie połączeń między poszczególnymi aplikacjami. Obsługuje różne profile dla różnych sieci, więc możesz zezwolić na wszystkie aplikacje w większości sieci, ale wyłączyć wiele z nich podczas tetheringu.


29 euro za coś, co powinno być osiągalne za darmo
geotheory
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.