Tworzenie kopii zapasowej Bento na iPhone'a


0

Patrzyłem na użycie Bento na iPhone'a / iPada w kilku projektach, w których dane będą rejestrowane w terenie, a następnie synchronizowane z główną bazą danych przechowywaną na komputerze Mac. Martwię się jednak tym systemem, że jeśli wystąpi problem z synchronizacją bazy danych Bento z komputerem Mac i uszkodzeniem bazy danych, może dojść do całkowitej utraty danych. Idealnie chciałbym, na przykład, wysłać e-mailem dane z iPhone'a / iPada, zanim dane zostaną zsynchronizowane, aby nawet w przypadku utraty danych, przynajmniej mamy dane i możemy ręcznie wprowadzić dane do głównej bazy danych na Prochowiec. Jednak nie znalazłem jeszcze żadnego sposobu na usunięcie danych Bento z iPhone'a poza synchronizacją z komputerem Mac. Czy ktoś wie o jakiejkolwiek innej poprawce?

Odpowiedzi:


1

Bento nie ma możliwości synchronizacji przez sieć, bez drukowania (możesz drukować dokumenty dołączone / osadzone w rekordzie, ale nie sam rekord). Został zaprojektowany tak, aby był całkowicie prosty. To sprawia, że ​​jest to niewłaściwe narzędzie do ochrony danych w zakresie umożliwiającym tworzenie kopii zapasowych lub eksportowanie / importowanie, tak jak prosisz.

Interfejsy API służą do synchronizacji MobileMe zarówno na Macu, jak i iOS - ale inżynieria nie została wykonana, aby działała we wszechświecie Bento. Istnieje jednak wiele rozwiązań, które będą działać przy wyższych (ale wciąż przystępnych) kosztach.

W twoim przypadku Filemaker Go łączący się z bazą danych obsługiwaną przez FileMaker Pro zapewni synchronizację danych w terenie do i z serwera centralnego, o ile sieć umożliwia łączność.

Oto ładne podsumowanie porównania Bento i Filemaker Go . Bento jest dla mnie bardzo niezawodny i nie słyszałem o nikim utracie danych, ale błąd użytkownika lub zgubiony telefon przed powrotem do synchronizacji wyraźnie spowoduje utratę danych.

Istnieje wiele notatek aplikacje, które synchronizować wyłączyć urządzenie z serwerem ( Simplenote jest jeden używam), a nawet więcej GTD aplikacje typu / Zarządzanie zadaniami (jak rzeczy lub Todolicious lub Big Kahuna OmniFocus ), który może być w stanie wykorzystać w celu uniknięcia utrata danych za pośrednictwem usług synchronizacji.

W końcu - FileMaker Go + Pro jest o rząd wielkości tańszy niż twórcy aplikacji niestandardowych, nie wspominając o śmiesznie szybszym wdrażaniu. Jeśli koszt utraty jednego zestawu danych przekracza łatwo obliczone koszty wdrożenia FileMaker, decyzja jest trywialna. Nie zapomnij oszacować kosztu powrotu w celu odtworzenia danych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.