Czy mogę przejść na Mavericks po instalacji Yosemite (wersja beta / wersja dla programistów)?


27

Zainstalowałem podgląd programisty dla Yosemite.

Ogromny błąd. Wszystko w moim obszarze roboczym jest zepsute.

Nie mam żadnego obrazu zapasowego. Zastanawiałem się, czy mogę ponownie pobrać Mavericks i uruchomić instalator - czy to skutecznie przywróciłoby mnie z powrotem do Mavericks?


14
Dlaczego tak wiele osób to robi. - „Każdy WYRAŹNIE PRZESTAWIA przed instalowaniem podglądów programistów na komputerach o krytycznym czasie działania, szczególnie BEZ kopii zapasowej ?!
Alexander - Przywróć Monikę

Ponieważ jest tu wiele pytań, odpowiedzi powinny mieć na celu odniesienie się do każdego punktu. Konieczne jest rozróżnienie między instalacją a obniżeniem wersji . Czat
Graham Perrin,

2
@XAleXOwnZX: Lubię żyć niebezpiecznie.
Omega

@XAleXOwnZX Możesz żyć niebezpiecznie w inteligentny sposób. Mógłbyś podzielić swój istniejący dysk na partycje i zainstalować Yosemite na partycji dodatkowej, to właśnie zrobiłem. Lubię też żyć niebezpiecznie! : P
Annjawn

2
@Annjawn To nie żyje niebezpiecznie, to się nazywa życie inteligentnym. Kiedy żyjesz niebezpiecznie, nieuchronnie się to dzieje. Wskaż przypadek.
bernk

Odpowiedzi:


6

Aby obniżyć wersję systemu, uruchom komputer w trybie odzyskiwania systemu za pomocą ⌥⌘R i wybierz opcję Zainstaluj ponownie system OS X.


Jeśli chodzi o pierwotne pytanie do Yosemite Developer Previews, tak, możesz, ale zauważ, że dotychczasowe DP Yosemite zdają się łamać większość App Store. Jeśli nadal korzystasz z wczesnej wersji Yosemite Developer Preview, możesz obniżyć wersję za pomocą Recovery HD (⌘R), ponieważ Recovery HD nie została uaktualniona. Późniejsze DP, w tym GM i publiczna beta, patrz wyżej.


Tak, robią. Yosemite usuwa partycję odzyskiwania Mavericks i instaluje własną. Używanie go do powrotu do Mavericks jest możliwe, ale nadal będziesz mieć Recovery HD od 10.10. Należy go ręcznie usunąć przed uruchomieniem odzyskiwania.

1
@cksum W momencie pisania tej odpowiedzi odpowiedź była prawdziwa. Jednak Apple zmieniło to i zaktualizowało Recovery HD, jak wspomniałeś.
grg

-1 za surowość; instalowanie Mavericks nad Yosemite nie powinno być traktowane jako skuteczne obniżenie wersji .
Graham Perrin,

4

Nie, ogólnie nie możesz migrować wszystkiego z powrotem do niższego systemu operacyjnego, a jeśli spróbujesz uruchomić dowolny instalator starszy niż zainstalowany system operacyjny, wystąpi błąd i powie ci, że nawet nie rozpocznie instalacji.

Ale jeśli nie przeszkadza ci ręczna migracja dokumentów lub tworzenie nowej kopii zapasowej (w przeciwieństwie do ustawień i wewnętrznych plików bazy danych), odpowiedź zmienia się na tak, usuwając nowy system operacyjny i uruchamiając nowy w starszym instalatorze.

Apple publicznie wyjaśnia, jak wymazać komputer Mac i ponownie zainstalować niższą wersję systemu OS X na stronie często zadawanych pytań dotyczących publicznego nasion Yosemite:

W szczególności część, w której stwierdza:

Co się stanie, jeśli mam problemy z uruchomieniem oprogramowania w wersji wstępnej? :

Jeśli musisz usunąć oprogramowanie beta z komputera, musisz usunąć, zainstalować i przywrócić kopię zapasową Time Machine Mavericks, którą utworzyłeś przed zainstalowaniem OS X Yosemite Beta. Wszelkie zmiany w plikach i dokumentach od czasu zainstalowania systemu OS X Yosemite Beta nie zostaną zachowane podczas przywracania kopii zapasowej Mavericks, więc należy skopiować nowe lub zmienione pliki przed rozpoczęciem przywracania z kopii zapasowej Mavericks.

Następnie linki do artykułów pomocy technicznej Apple poniżej:


+1, a podkreślę tę część odpowiedzi Apple: skopiuj nowe lub zmienione pliki . To takie proste, tak ograniczone; kopiuj rzeczy. Wtedy ktoś może spróbować ponownie użyć tych rzeczy i może mieć szczęście z niektórymi z tych rzeczy, ale nie mogę tego nazwać obniżeniem wersji.
Graham Perrin

4

żeby powiedzieć, że DID udało mi się ponownie zainstalować Mavericks na mojej wersji Yosemite Beta, nie usuwając niczego. Uruchom ponownie Mavericks OK bez utraty danych, aplikacji lub dokumentów osobistych, nawet wtyczki w aplikacjach, które nadal działają razem. Moje konto administracyjne wydawało się być teraz kontem Standard, ale naprawiłem je przez „użytkownika root”.

Oto jak to zrobiłem i nie jest to trudne:

 • Pobrano z innego Maca instalator Mavericks (z App Store), ponieważ nie miałem przy sobie, gdzie jestem teraz (może być dla ciebie opcjonalny)
 • Dzięki temu stał się dyskiem rozruchowym USB z DiskMaker X
 • Uruchamianie Yosemite Beta Mac z „alt”, aby uzyskać różne opcje rozruchu i wybrał instalator USB Mavericks
 • Zainstalowałem go na Yosemite Beta, nie robiąc nic na tym dysku

Mam nadzieję, że pomoże to niektórym poświęcić czas na rozglądanie się! I przepraszam za mój angielski, który nie jest moim językiem ...


1
Dzięki za podzielenie się François, zachęciło mnie twoje doświadczenie i wypróbowałem tę samą metodę rozwiązania tego samego problemu. Udało się i z radością wracam do Mavericks z nienaruszonymi wszystkimi moimi plikami i aplikacjami. Uznałem to za przydatne i nie potrzebowałem artykułu z bazy wiedzy Apple DiskMaker X tutaj support.apple.com/kb/HT5856. Miałem ten sam problem z przejściem konta użytkownika z administratora na standard, ale istnieje wiele dobrze udokumentowanych metod rozwiązania tego problemu - Google to nasz rozszerzony mózg. Dzięki jeszcze raz!!

0

Zarejestruj się, aby udostępnić moje rozwiązanie tego problemu :)

Właśnie otrzymałem mojego Macbooka Pro i kiedy przechodziłem do wersji beta bez robienia kopii zapasowej, ponieważ maszyna była zupełnie nowa, nic na niej nie było. Po kilku problemach z wersją beta postanowiłem obniżyć wersję i zdałem sobie sprawę, że partycja odzyskiwania również została zaktualizowana.

Dzwonię do pomocy technicznej Apple i oto rozwiązanie:

 • Wyłącz maszynę
 • Uruchom, przytrzymując option+ CMD+ R (zamiast CMD+ R)
  Uruchamia tryb „Odzyskiwanie Internetu” zamiast odzyskiwania partycji. Ten tryb automatycznie pobierze ponownie instalator Mavericks i ponownie go zainstaluje :)

Cieszyć się!


Niektórzy czytelnicy mogą nie zdawać sobie sprawy, że odzyskanie systemu OS X w przypadku niektórych komputerów Mac jest niemożliwe. Aby mój MacBookPro5,2 odzyskał Mountain Lion (moje preferencje po wyczyszczeniu Yosemite), konieczne było rozpoczęcie od Apple DVD dla Snow Leopard.
Graham Perrin

0

Czysta instalacja

Możesz:

 1. skasuj wolumin, w którym został zainstalowany Yosemite
 2. zainstaluj Mavericks na tym woluminie.

Bez obniżenia; brak migracji z nowszej wersji OS X

Asystent migracji 5 (610) w systemie OS X Mavericks 10.9.4 (13E28) wyraźnie zapobiega migracji z systemu Yosemite. Alert Apple mówi:

To źródło zawiera nowszą wersję systemu OS X. Twój komputer Mac wymaga aktualizacji, aby można było przeprowadzić migrację z tego źródła.

Jeśli są zainstalowane narzędzia programistyczne wiersza polecenia, możesz uruchomić polecenie, aby zobaczyć tę instrukcję:

strings /System/Library/PrivateFrameworks/SystemMigration.framework/Versions/Current/Resources/English.lproj/Localizable.strings | grep "newer release"

… Gdybym mógł ponownie pobrać Mavericks i uruchomić instalator - czy to skutecznie przywróciłoby mnie z powrotem do Mavericks?

Nie; po prostu używając Install OS X Mavericks - bez uprzedniego skasowania woluminu, w którym został zainstalowany Yosemite - nie może skutecznie obniżyć poziomu systemu.

Uwaga

W komentarzu z plakatu otwierającego :

Lubię żyć niebezpiecznie.

Czasami też żyję niebezpiecznie, ale przypadkowi czytelnicy takich pytań i odpowiedzi powinni - proszę - nie lekceważyć znaczenia braku ścieżki obniżenia wersji.


Odwracać

Nie jest to idealne słowo - zbyt łatwo błędnie zinterpretowane - ale używa go Apple:

W kontekście tego pytania możesz:

 1. skasuj wolumin, w którym został zainstalowany Yosemite
 2. przywróć z kopii zapasowej Mavericks w Time Machine.

0

Obniszczam też metodę François. Aby ponownie przyznać uprawnienia administratora, usunąłem /var/db/.AppleSetupDone przez CMD + S; / sbin / mount -uw /, a następnie skonfigurowałem nowe konto administratora za pomocą pierwszego kreatora rozruchu, z którego następnie udzielam uprawnień administratora do mojego starego konta w System Preferences.app

Ale są pewne powtarzające się awarie z usług Apple: WiFiAgent, bird, callservicesd, cloudpaird, fmfd, CallHistorySyncHelper, AOSHeartBeat. Mam nadzieję, że ich to nie obchodzi.

Ponadto należy odtworzyć bibliotekę iTunes (format iTunes 12 jest niezgodny z iTunes 11).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.