Wyłączając miejsce do przechowywania sesji Chrome z Time Machine


3

Czy wskazane jest wykluczenie ~/Library/Application\ Support/Google/Chrome/Default/Session\ Storage/z kopii zapasowych Time Machine? Z pewnością brzmi to jak główny kandydat, ale nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia, co mnie zaskakuje, biorąc pod uwagę, że Chrome jest dość szeroko stosowany.


Z jakiego powodu chcesz to wykluczyć?
MK

@MK - Patrzę na wykluczenie tego, aby nie zajmowało dużo miejsca na moim dysku Time Machine. BackupLoupe mówi mi, że zawartość folderu bardzo się zmienia, choć szczerze mówiąc, całkowity rozmiar folderu jest dość mały.
kuzzooroo

Odpowiedzi:


3

Ponieważ niepotrzebnie martwisz się zajmowaniem miejsca, możesz wykluczyć folder. W tym momencie możesz wykluczyć następujące foldery, ponieważ pozostałe (oprócz Session Storage) nie są przydatne do regularnego / regularnego tworzenia kopii zapasowych:

~ / Biblioteka / Obsługa aplikacji / Google / Chrome / Domyślne / Przechowywanie sesji
~ / Biblioteka / Obsługa aplikacji / Google / Chrome / Domyślne / Lokalne przechowywanie
~ / Biblioteka / Obsługa aplikacji / Google / Chrome / Domyślne / Pamięć podręczna aplikacji

W nowszych wersjach Chrome / OS X te foldery mogą znajdować się w:

/ Users / $ USER / Library / Caches / Google /

Pamiętaj, że wykluczenie Session Storageuniemożliwi tworzenie kopii zapasowych sesji - dlatego nie możesz przywrócić starszych sesji z kopii zapasowej.
Wykluczenie Local Storagezapobiegnie przywróceniu pamięci wykorzystywanej przez niektóre / wiele stron internetowych, które używają pamięci lokalnej do przechowywania informacji (w celu obsługi w trybie offline lub w celu dłuższej identyfikacji).


Dzięki @MK. Dla jasności istnieją trzy foldery, które można wykluczyć tutaj: Pamięć sesji; Lokalny magazyn; i pamięć podręczna aplikacji - prawda?
kuzzooroo

Tak to prawda. Możesz wykluczyć te trzy foldery.
MK

W nowszych wersjach Chrome / OS X te foldery mogą znajdować się w ~Users/USERNAME/Library/Caches/Google/
Revetahw

I wygląda na mnie z /System/Library/CoreServices/backupd.bundle/Contents/Resources/StdExclusions.plistniczym ~/Library/Cachesjest wykluczone od czasu tworzenia kopii zapasowych maszyn domyślnie.
kuzzooroo,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.