Czy powinienem użyć menedżera pakietów?


0

Chcę śledzić, które pliki należą do której aplikacji , aby podczas odinstalowywania aplikacji mieć pewność, że wszystkie jej pliki zniknęły, w tym pliki konfiguracyjne, zależności, które mogła zainstalować itp.

  1. Istnieją aplikacje GUI, które można pobrać i po prostu przeciągnąć i upuścić w folderze Aplikacje, takie jak GIMP lub TextMate . Czy to najlepszy sposób na zainstalowanie tych aplikacji, czy powinienem dla nich użyć menedżera pakietów? Czy mogę mieć pewność, że te aplikacje nie instalują niczego poza folderem aplikacji? Czy usunięcie aplikacji z folderu aplikacji to „czysta” dezinstalacja?
  2. Istnieją aplikacje takie jak Python, które są dostarczane z instalatorem ( .mpkg ). Czy użycie tego instalatora jest najlepszym sposobem na zainstalowanie tych aplikacji, czy powinienem używać do nich menedżera pakietów? Jak dowiedzieć się, które pliki dotknęły te instalatory i jak mogę cofnąć wszystko, co robi instalator w czysty sposób?

Interesują mnie najlepsze praktyki , dla których zalecane jest używanie menedżera pakietów, a po prostu instalowanie go, jak wspomniano powyżej, jest wystarczająco „czyste”.


1
Jeśli nie masz nic przeciwko dodatkowemu obciążeniu procesora / jądra, jeśli tak, to tak. istnieją proste programy (których używam), aby zrobić to samo i szukają rodziny tylko wtedy, gdy chcesz odinstalować
Ruskes

Czy potrafisz wymienić jeden z tych „prostych programów”? Jaka byłaby zaleta korzystania z tego zamiast pełnoprawnego menedżera pakietów?
anroesti

Odpowiedzi:


1

Ponieważ nie instaluję i nie odinstalowuję wielu aplikacji codziennie, wolę używać czegoś, co nie będzie stale obciążać mojego systemu, tak jak może to zrobić menedżer pakietów.

Używam bardzo prostej, ale bardzo skutecznej aplikacji o nazwie AppCleaner (co za nazwa), która działa tylko wtedy, gdy o nią poproszę.

AppCleaner

Znajdzie wszystkie powiązane pliki z daną aplikacją i pokaże mi je, zanim kliknę Usuń.

Pozwala to cofnąć wybór sterowników ect. jeśli chcesz je zachować z jakiegoś powodu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.