Pierwszeństwo skrótu klawiaturowego w OS X.


12

Jestem nowy w Apple i chociaż doświadczenie było w dużej mierze pozytywne, przeszkadzano mi w konfigurowaniu skrótów klawiaturowych zgodnie z moimi specyfikacjami. Na przykład zastosowałem raczej okrągły proces (za pośrednictwem „Automatora”), aby przypisać skrót do otwarcia nowego terminala. Ale nawet teraz ten skrót wydaje się działać tylko wtedy, gdy koncentruje się na programie, który nie zastąpił tej konkretnej kombinacji klawiszy własną definicją.

Szukam informacji na temat hierarchii protokołów, w jaki sposób mój komputer Mac decyduje się użyć definicji kombinacji klawiszy w danym kontekście lub filozofii dotyczącej najlepszego sposobu przypisywania preferowanych skrótów. Czy mogę utworzyć skrót klawiaturowy o tak wysokim priorytecie, że żadna aplikacja nie może mieć pierwszeństwa?


Wygląda na to, że może Cię również zainteresować program uruchamiający oparty na klawiaturze, taki jak Alfred, Quicksilver lub Launchbar. Istnieje również Apptivate, który został zaprojektowany tak, aby robić dokładnie to, czego szukasz.
ghoppe

Ten sam problem, co ja, gdy używam chrome (Command-backtik) lub Intellij, skróty systemowe wydają się przesłonięte
użytkownik1767316

Odpowiedzi:


5

Myślę, że Wytyczne dotyczące interfejsu użytkownika OS X to miejsce, którego szukasz. Stwierdzają, że istnieją skróty zarezerwowane przez Apple (np. cmd ⌘+ space), A także „spodziewane zachowania” (np. cmd ⌘+ c), Których należy przestrzegać.

Chociaż nie określają wyraźnie priorytetu, sugeruje się, że System powinien zawsze mieć priorytet przed aplikacjami znajdującymi się z przodu (aktywne), a następnie w tle.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jesteś bezpieczny po wielu klawiszach modyfikujących (tj. cmd ⌘+ ctrl+ shift+…).

Nawiasem mówiąc : jeśli chodzi o konkretny przykład (przypisanie skrótu do otwarcia nowego terminala), istnieją również doskonałe aplikacje, TotalTerminal (rozszerzenie Terminal.app) i iTerm 2 (wymiana Terminal.app)


1

Skróty ustawione na karcie Skróty w panelu preferencji Klawiatury mają pierwszeństwo przed skrótami aplikacji; w rzeczywistości, jeśli nie podoba ci się ustawiony skrót aplikacji lub chcesz skrót do elementu menu, dla którego aplikacja go nie udostępnia, możesz użyć sekcji „Skróty aplikacji”, aby go zastąpić - pamiętaj jednak, aby skopiować nazwę z aplikacja dokładnie , w tym na przykład trzy kropki na końcu, gdy opcja menu działa jak w „Zapisz jako ...”.

Na przykład zawsze mnie denerwowało, gdy próbując zamknąć okno za pomocą ⌘W, poślizgnąłem się i nacisnąłem ⌘Q, wychodząc z przeglądarki bez szans na zapisanie czegokolwiek. Dodałem więc nowy skrót w Skrótach klawiszowych do „Quit Google Chrome” jako ⌃⌥⇧⌘Q (ctrl-opt-shift-cmd-q). Teraz ⌘Q nic nie zrobiło, chyba że przytrzymałem również te inne klawisze modyfikujące.


Faktem jest, że skróty systemowe, takie jak te na karcie skrótów preferencji klawiatury, nie mają pierwszeństwa przed przynajmniej niektórymi aplikacjami. Jako przykład backtic polecenia, zwykle używane do przełączania między oknami tej samej aplikacji, wydaje się być w niektórych przypadkach zastąpiony przez chrome.
user1767316,

0

Aby niezawodnie zastąpić inne skróty klawiaturowe w OSX, musisz skorzystać z narzędzia do automatyzacji, takiego jak Keyboard Maestro . Korzystam z podobnych narzędzi od 1985 roku.

KM jest obecnie najbardziej aktywnie rozwijany. Używam go do ogólnej automatyzacji, a FastScript do uruchamiania większości moich wielu AppleScript.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.