Globalny skrót, aby wyszukiwarka otworzyła mój katalog domowy


2

Nowy użytkownik Mac / OSX tutaj. Dzięki Google stworzyłem ten skrypt automatyzatora:

on run {input, parameters}

  tell application "Finder"
    activate
    make new Finder window to home
  end tell

  # return input
end run

Zapisałem to jako ~/Library/Services/New Finder Window Home.workflow.

W System Preferences/Keyboard/Shortcuts/Services/General/New Finder Window Homeprzypisałem mu nowy klawisz skrótu ALT+ CMD+ e. Ma naśladować klawisz Win+ ew systemie Windows.

W każdej aplikacji widzę ten skrypt w górnym menu <App name>/Services/New Finder Window Homei naciśnięcie tej kombinacji działa.

Z wyjątkiem samego Findera

W samym Finderze ten skrypt nic nie robi. Chciałbym zachowywać się tak samo, jak wszędzie indziej: po prostu otwórz mój katalog domowy.

Rozwiązanie dzięki Thomasowi

Wydaje mi się, że muszę przypisać to do Service i jako część App Shortcutstego samego skrótu (byłoby świetnie, gdyby ktoś też mógł to wyjaśnić).

Odpowiedzi:


1

Wejdź, System Preferences/Keyboard/Shortcuts/AppShortcuta następnie dodaj skrót do wyszukiwarki z żądaną nazwą menu (myślę, że w domu) i wstaw klawisze alt+ cmd+ ei voilà


1

Hej człowieku, znalazłem ten wątek po tym, jak szukałem, jak to zrobić dokładnie. Zrozumiałem i pomyślałem, że opublikuję to tutaj dla każdego, kto może mieć takie same problemy. Używam 10.10.2 BTW.

Rozwiązaniem jest, aby usługa nie otrzymywała danych wejściowych. W ten sposób możesz po prostu nacisnąć skrót i nie będzie on czekał na przetworzenie, co spowodowało, że nic nie zrobił.

Po zapisaniu wróć do Preferencji systemowych / Klawiatury / Skrótów. Przejdź do usług i przewiń w dół. Powinieneś zobaczyć usługę w kategorii o nazwie Ogólne. Przypisz skrót, który powinien teraz działać.

Tak powinien wyglądać Twój AppleScript

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.