Finder nie wyświetla plików w folderach


9

Kiedy otwieram Finder, wszystkie foldery wydają się puste. Sprawdzenie za pomocą konsoli pokazuje, że wszystkie pliki tam są. Dotyczy to również próby otwarcia pliku z poziomu aplikacji za pomocą Filemenu.

Jeśli wkleję pełną ścieżkę pliku w polu tekstowym okna dialogowego pliku, plik zostanie otwarty.

Jeśli przejdę do podfolderu z Cmd-Shift-G, który działa dobrze. Ale znowu folder jest pusty.

Jakieś pomysły, czego brakuje?


we wszystkich opcjach widoku Finderów?
Ruskes

zaloguj się jako inny użytkownik do sprawdzenia.
Ruskes

1
Głupie pytanie - czy iTunes jest aktualny? Wystąpił błąd w folderze ~ / users, który powodował, że ludzie nie mieli dostępu do własnych plików ostatnio spowodowany przez iTunes (teraz naprawiony).
farsz

Odpowiedzi:


6

Po tym wszystkim okazało się, że to efekt uboczny com.apple.IconServicesAgentszaleństwa i zjedzenia dużej ilości procesora.

Uruchomienie mkdir ${TMPDIR}/com.apple.IconServicesw terminalu natychmiast rozwiązało problem.


doskonała poprawka. nie miałbym pojęcia, że ​​przyczyną był
IconServicesAgent

2
łał. dzięki. to coś zabijało mój procesor i przegrzanie baterii. ale wszystko, co zrobiłem, to po prostu zabić go z Monitora aktywności (w folderze Aplikacje / Narzędzia) i ponownie uruchomić Findera.
user603749,

1

W moim przypadku to Finder szaleje i zjada dużo procesora. Nie mam pojęcia dlaczego. Ale zabicie i ponowne uruchomienie procesu naprawiło problem z wyświetlaniem pustych folderów.

Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że dobrym pomysłem jest wejście do Monitora aktywności, sprawdzenie, co pochłania procesor i ponowne uruchomienie wszystkiego, co używa nieuzasadnionego wysokiego poziomu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.