Jak skonfigurować skrót klawiaturowy do przełączania źródła wejściowego?


53

Bardzo często muszę zmieniać opcje językowe. Trudno jest napisać coś z kombinacją „ angielskiego ” i „ Bangli ”, ponieważ muszę szybko zmienić tę opcję.

Czy jest jakiś sposób, aby ustawić skrót klawiaturowy, dzięki czemu mogę zmienić opcję języka podczas pisania?

Używam MacBooka Pro z systemem OS X.

Oto zrzut ekranu:

Zrzut ekranu moich preferencji:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Odpowiedzi:


56

Przejdź do Preferencji systemowychKlawiaturaSkrótyŹródła wprowadzania i zdefiniuj tam skrót klawiaturowy. Ponieważ masz tylko dwa źródła, ustaw jeden skrót dla jednej z opcji, a następnie naciśnięcie tego skrótu spowoduje przełączenie źródeł wejściowych.


Dzięki za komentarz. :) Ale niefortunne jest to, że nie ma opcji „Źródła wejściowe” w mojej sekcji „Klawiatura”. :( Oglądanie interfejsu wygląda na to, że nie używasz OSX 10, prawda? Czy masz jakieś rozwiązanie dla OSX 10? Załączam zrzut ekranu „Preferencji” do mojego głównego pytania. Proszę spojrzeć.
Tulon,

@Tulon W Mountain Lion domyślny skrót klawiaturowy do przełączania źródeł wejściowych jest wstępnie zdefiniowany jako ⌥⌘ Przestrzeń. Wychodząc z pamięci, uważam, że sposobem na zmianę tego na 10.8 jest Preferencje systemowe → Język i tekst → Źródła wprowadzania → Skróty źródła wprowadzania.
grg

1
Tak, mam to. Po przejściu do: Preferences → Language & Text → Input Sources → Input source shortcutsWidzę, że pozostały tam 2 opcje: 01. „Wybierz poprzednie źródło wejściowe ⌘ Przestrzeń” i 02. „Wybierz następne źródło wejściowe w menu ⌥⌘ Przestrzeń” są wyłączone. Ponieważ te dwa skróty zostały użyte do „Wyszukiwanie światła punktowego” . Po zmianie ten skrót działa teraz. Wielkie dzięki @George Garside. Miłego dnia. Uściskaj mnie. :)
Tulon,

... dla tych, którzy jeszcze się nie zorientowali, możliwe jest zachowanie tylko jednego z skrótów klawiszowych i przełączanie między różnymi opcjami (np. jeśli jedno ma 3 lub więcej źródeł wejściowych), wybierając żądane: wystarczy przytrzymać control( ^) i nacisnąć spacekilkakrotnie, aby przejść do następnego układu klawiatury.
Kamafeather

9

Odpowiedź grgarside była świetna.

Oto inne rozwiązanie dla użytkownika wielojęzycznego. Jeśli chcesz szybko przełączać się między trzema lub więcej metodami wprowadzania danych lub bezpośrednio przejść do konkretnej metody wprowadzania danych, możesz wypróbować IMEShortcuts (oświadczenie: Jestem twórcą IMEShortcuts)

Pozwala zmapować skrót do metody wprowadzania. Możesz natychmiast przejść do określonej metody za pomocą zdefiniowanego przez Ciebie skrótu, bez użycia cmd + spacji do obracania metod wprowadzania. Działa dobrze w OSX 10.9 ~ 10.12.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Spróbuj, cieszę się z twojej opinii. Dzięki


Oryginalna strona uległa awarii, link został zastąpiony najnowszą dostępną dostępną wersją archive.org. W opisie wspomniano tylko o macOS 10.10-10.12, więc narzędzie może, ale nie musi działać z nowszymi wersjami.
nohillside

3

Jeśli używasz klawiatury Bangla firmy Apple, możesz pisać po angielsku, przytrzymując klawisz Opcja / alt. Jeśli używasz Bangla Qwerty, możesz to zrobić, naciskając klawisz Caps Lock.


-3

Otwórz Preferencje systemowe i kliknij język i tekst zamiast klawiatury. Można tam znaleźć źródło wejściowe.


1
Witamy w Zapytaj inaczej. Lubimy, aby odpowiedzi były czymś więcej niż tylko jedną linią. Idealnie, chcesz wyjaśnić, dlaczego twoja odpowiedź jest * słuszna. ”Pomaga także w dostarczaniu linków, cytatów i / lub zrzutów ekranu. Przeczytaj naszą sekcję pomocy Jak odpowiedzieć na temat pisania dobrych odpowiedzi na pytania
Allan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.