Czy to możliwe, aby przywrócić lub zaktualizować iPhone'a, jeśli masz tylko Internet na uwięzi?


3

Ostatnim razem próbowałem zaktualizować system operacyjny do końca.

Nie zdawałem sobie sprawy, że aktualizacja systemu operacyjnego wymaga dostępu do Apple podczas procesu instalacji. Mam tylko bezprzewodowy Internet, który jest podłączony z mojego iPhone'a.

Ostatnim razem, gdy próbowałem uaktualnić, pobrałem system operacyjny, a następnie kontynuowałem instalację, która wyłącza mój iPhone w celu zainstalowania plików. Po tym jednak wymaga to pewnej weryfikacji ze strony apple.com, a ponieważ mój iPhone jest już wyłączony, nie mam dostępu do Internetu.

Skończyło się na tym, że musiałem iść do domu koleżanki, żeby zainstalować, bo ma WiFi.

Czy można dokonać aktualizacji za pomocą Internetu na uwięzi? Czy istnieje opcja, w której można przeprowadzić weryfikację przed ponowną instalacją. Wydaje się to dziwne, ponieważ chociaż rzadko może mieć tylko bezprzewodowy internet, jestem pewien, że nie jestem jedyną osobą, która kiedykolwiek to spotkała, i nigdy nie było ostrzeżenia, że ​​nie można tego zrobić przed instalacją .

Odpowiedzi:


2

Jak powiedziałeś, tak, musisz mieć połączenie, aby pobrać i zweryfikować instalację, a nie tylko pobieranie. To komputer robi aktualizację, która potrzebuje połączenia z Internetem - a nie telefon.

W twoim przypadku telefon jest obecnie w trakcie aktualizacji, która prawdopodobnie wykonuje bardzo „lekki” bootstrap na iOS, podczas gdy komputer dokonuje aktualizacji. Funkcje systemu operacyjnego, takie jak tethering, nie byłyby wtedy uruchomione (ani nic takiego naprawdę), a więc komputer nie rozpoznałby go jako połączenia, a iPhone nie mógł tak naprawdę przeprowadzić weryfikacji w tym stanie.

Jedynym sposobem, w jaki można naprawdę przeprowadzić aktualizację za pomocą Internetu na uwięzi, jest posiadanie innego iPhone'a, z którym jesteś podłączony.


2

Tak. Przed aktualizacją wykonaj kopię zapasową obiektów BLS SHSH (rzeczy, których używa Apple do weryfikacji) za pomocą oprogramowania układowego . Po utworzeniu kopii zapasowej uruchom lokalny serwer TSS za pomocą TinyUmbrella (pamiętaj, aby uruchomić jako administrator), aby iTunes łączył się lokalnie i pobierał obiekty BLS SHSH, nie wymagając żadnego połączenia z Internetem.


kłopotliwe, ale takie fajne! :)
cregox
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.