Edytuj adres URL w pasku adresu, gdy tytuł pasuje do Safari


14

Jeśli w przeglądarce Safari 6.1 w systemie Mac OS 10.8 wpisuję tekst w pasku adresu odpowiadający tytułowi strony, którą wcześniej odwiedziłem, strona ta jest wymieniona poniżej. Wybieram go i chciałbym nieznacznie edytować powiązany adres URL. Zamiast tego pozwala mi tylko edytować tytuł strony, a po naciśnięciu enter wykonuje wyszukiwanie w sieci z edytowanym tytułem. Jak mogę zmienić to zachowanie?

To nadal obowiązuje w Safari 10.0 pod macOS 10.11.6. Naciśnięcie klawisza strzałki w prawo po dopasowaniu tytułu strony prowadzi tylko do końca tytułu strony. Adres URL jest wyświetlany po prawej stronie kursora, ale nie wydaje się być edytowalny.

Oto zrzut ekranu z dopasowanym tytułem strony przed naciśnięciem klawisza strzałki w prawo:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto po naciśnięciu klawisza strzałki w prawo. Pamiętaj, że kolejne naciśnięcia prawego klawisza strzałki nic nie wpływają.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


To dziwne zachowanie. Nie mogę tego powielić na swojej stronie. Nie wiem, czy to safari.
user14492,

Możesz spróbować zrobić to tutaj, jeśli uważasz, że napotkany problem nie jest normalnym działaniem przeglądarki Safari 6.1.
Louis Lac

1
Chciałbym zachęcić przyszłych dostawców odpowiedzi do bardzo uważnego przeczytania tego pytania. To zachowanie jest dziwne, ale teraz tak zachowuje się Safari od lat. (Nadal jest to prawdą w wersji zapoznawczej Tech 12.0 r58.) To nie jest „błąd” lub użytkownik, który czegoś brakuje, to wada projektowa.
gerwitz

Odpowiedzi:


1

Odpowiedź może być po prostu: nie możesz.

To, czy jest to pożądane, czy nie, może być dyskutowane, ale pracując nad kilkoma z tych rzeczy w czasach Mozilli / Firefox, myślę, że jest jasne, że ktoś (aka Apple) stworzyłby przeglądarkę lokalizacji, aby to zrobić.

Oto, dlaczego myślę, że jest to oczekiwane zachowanie Safari:

Mecz, którego szukasz, jest dopasowany do zakładek i historii poprzez tytuł. Adres URL jest udostępniany dla Twojej wygody (lub jeśli pochodzisz z określonego okresu projektowania przeglądarki i / lub orientacji bezpieczeństwa, aby złagodzić bardziej oczywiste wersje fałszowania adresów URL). Nie próbuje prezentować adresu URL TITLE PLUS ... ponieważ gdyby był to interfejs wyszukiwania / zakładek + historii / lokalizacji w wielu trybach, nie miałoby to żadnego sensu. (Można argumentować, że może to obsługiwać , ale to kolejna składnia wejściowa i cała kolejna runda rozwoju funkcji ...)

W tym kontekście adres URL nie oznacza tekstu do edycji.

Myślę, że istnieje błąd, który może być:

Nie należy sugerować, że automatyczne uzupełnianie ma zwykły kolor zaznaczenia, ponieważ nie można uruchomić uzupełniania, aby tekst edytowalny pojawił się w polu lokalizacji. (Wytnij i wklej nie działa poprawnie na tym ciągu).


-1

Może to dotyczyć tylko najnowszych OS X i Safari; Nie mogę przetestować z powrotem do wersji 10.8.
Używam Safari 10.0.2 na El Capitan 10.11.6

Obecnie możesz to zrobić, naciskając prawą strzałkę, która przeniesie Cię do końca automatycznie wypełnionego wiersza, skąd możesz edytować dowolnie

przykłady ...

Piszę map

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Prawa strzałka

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie usuń kilka liter z backspace i wpisz moją nową alternatywę

wprowadź opis zdjęcia tutaj


2
W twoim przykładzie wpisane słowo pasuje zarówno do adresu URL, jak i do tytułu strony. Safari wybrało dopasowanie do adresu URL. Dlatego nie odpowiada na pytanie.
Michael Schmid,

Więc nie mam pojęcia, co masz na myśli. Przydatne może być edytowanie pytania w celu wyjaśnienia.
Tetsujin

1
Safari 10.1 (w systemie macOS 10.11.6 i 10.12.4) ma tytuł strony podany w małym niebieskim tekście i adres URL w edytowalnej czerni, który jest odwrócony od zrzutów ekranu i brzmi jak pożądane zachowanie.
Merlin,

1
Po edycji najlepiej zgadnąć „nie możesz tego zrobić”. W rzeczywistości wpisujesz wyszukiwanie, a nie adres URL - wszystko, co możesz edytować, to wyszukiwanie.
Tetsujin

1
Działa to tylko w przypadku najpopularniejszych haseł, które same są adresami URL. Jeśli wybierzesz zakładkę lub sugestię historii, tytuł jest edytowany, a nie adres URL (co jest całkowicie bezużyteczne, ponieważ tylko wyszukuje tytuł)
Adam Lindberg

-1

Po prostu użyj

Command (⌘) + strzałka w prawo (→)

Dotrzesz do końca adresu URL, a następnie będziesz mógł go łatwo edytować.


Próbowałem tego i nie działało to dla mnie na najnowszej stabilnej parze macOS i Safari.
haykam

To po prostu kończy się automatycznie uzupełniany tytuł. Proszę uważnie przeczytać pytanie.
Michael Schmid
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.