Obrazy RAW nie są obsługiwane w Aperture po przywróceniu Time Machine


0

Po przywróceniu z kopii zapasowej Time Machine wszystkie obrazy RAW w mojej bibliotece apertur są oznaczone jako „Nieobsługiwane”, mimo że działały na moim starym laptopie (gdzie utworzono kopię zapasową).

Oto, co próbowałem:

  • Pobieranie i ręczne instalowanie najnowszej wersji RAW aparatu
  • Naprawianie uprawnień do mojej biblioteki Aperture
  • Naprawianie samej biblioteki apertur
  • Przebudowa samej biblioteki

I nadal mówi „Nieobsługiwany typ pliku” Dziwne jest to, że po odbudowaniu lub naprawie bazy danych miniatura będzie działać, ale rozwinięcie spowoduje jej uszkodzenie, a wszystkie miniatury wrócą do wykrzyknika.

Mam wiele kopii zapasowych, jedną maszynę czasu i jedną na serwerze Windows.

Mój aparat jest obsługiwany przez aparat cyfrowy RAW - Sony Alpha SLT-A57


Czy próbowałeś przywrócić kopię zapasową z serwera Windows? Czy uzyskałeś te same wyniki? Ponadto, czy obrazy są widoczne w innych aplikacjach Mac, takich jak Preview lub Quicklook in Finder? Pliki RAW są obsługiwane przez system OS X, więc albo występuje określony problem z Aperture, albo pliki są w jakiś sposób uszkodzone ... Możesz także spróbować załadować je do systemu Windows ze sterownikami Sony RAW, aby sprawdzić, czy na przynajmniej można je odzyskać w innym systemie ...
Romain

Niestety wygląda na to, że pliki są całkowicie uszkodzone. Spróbuję przywrócić z kopii zapasowej systemu Windows Server, jak powiedziałeś.
ecnepsnai

Odpowiedzi:


0

Wygląda na to, że ten problem w ogóle nie dotyczy Aperture, ponieważ same pliki obrazów są uszkodzone. To nie jest rozwiązanie problemu, ponieważ jest to tylko efekt uboczny głównego problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.