Jak mogę utrzymać chłód mojego Macbooka Pro i uniknąć hałasu wentylatora?


9

Używam mojego MacBooka Pro do nagrywania dźwięku. Wraz z nadejściem lata fani częściej przychodzą, co może stanowić problem. Nagrywanie dźwięku wymaga dość dużego procesora (szczególnie przy użyciu wtyczek do monitorowania), co pogarsza ten problem. Tak naprawdę nie stanowiło to problemu w moim iMacu G5 niż w MacBooku Pro, który go zastępuje.

Oczywistym rozwiązaniem jest nagrywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu z dobrą wentylacją. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Byłoby przynajmniej miło, gdybym miał jakieś ostrzeżenie, więc nie dzieje się to bez ostrzeżenia w trakcie ujęcia. Jak mam monitorować tę sytuację? Czy wentylatory włączają się, gdy temperatura osiąga pewien punkt? Czy jest to ściśle związane z obciążeniem procesora i dysku twardego? Czy mogę zainstalować coś, co da mi znać, ile mam czasu do rozpoczęcia hałasu wentylatora?


Używam MacBooka Pro 13 "2,3 GHz Intel Core i5, z konwencjonalnymi dyskami twardymi (tj. Bez dysków SSD), 8 MB pamięci RAM, OSX 10.6.7


Ponieważ jestem pewien, że mamy dokładnie ten sam problem, opublikuję link do mojego wątku na DIY również tutaj, na wypadek, gdyby ktoś otrzymał odpowiedź lub gdy odpowiedź zostanie znaleziona i ktoś tu przyjdzie, potrzebuje: audio .stackexchange.com / pytania / 1494 /…
Shabbyrobe

Odpowiedzi:


5

Prędkości wentylatora są zależne od temperatury laptopa. Jeśli chcesz tylko monitorować temperaturę, iStat Menu (16 USD) ma doskonały monitor temperatury, który znajduje się na pasku menu i może śledzić każdy z kilkunastu czujników temperatury wbudowanych w MBP.

Menu iStat

Istnieje kilka aplikacji, które rzekomo umożliwiają kontrolowanie prędkości wentylatora laptopa Apple.

EDYCJA: Zaktualizowano sierpnia 2018 r

  • Mac Fan Control - 15 USD, ostatnia aktualizacja marzec 2018 r
  • smcFanControl - bezpłatny, ostatnio aktualizowany październik 2016 r., wielu użytkowników twierdzi, że może ustawić wysokie prędkości wentylatora, ale nie niskie

Przekonałem się, że najlepszym rozwiązaniem, aby utrzymać chłód mojego komputera i wentylatorów, nawet podczas wykonywania zadań procesora, jest postawienie go na małej podstawie, aby umożliwić przepływ powietrza pod spodem. Ten, który przysięgam, to Podium Pad z 2004 roku, który został przerwany dawno temu - ale istnieje wiele alternatyw. Jeśli trzymasz laptopa na kolanach, prawie każde proste biurko na kolanach może bardzo pomóc, utrzymując komputer na twardej powierzchni, aby umożliwić fanom wykonywanie pracy bez tłumienia ich materiałem / skórą. Istnieją również aktywne podkładki chłodzące z wentylatorami, z których niektóre są bardzo dobrze ocenione.

Wreszcie, nie jestem pewien, co nagrywasz, ale możesz spróbować użyć kierunkowego mikrofonu USB, aby wyeliminować zewnętrzne zakłócenia ze środowiska nagrywania. W Amazon jest wiele doskonałych opcji za mniej niż 100 USD (przed zakupem upewnij się, że jest on zgodny z komputerami Mac).


Najpierw spróbuję Coolpad, dzięki. Najbardziej interesuje mnie ostrzeżenie; pomyślcie: „czas na przerwę na kawę, fani będą się pojawiać! Cholera!”
Pożegnanie wymiany

Używam dość kierunkowych mikrofonów do wokalu, ale wolę używać dookólnych mikrofonów do instrumentów akustycznych, całkiem dobrze odbierają dźwięk w pomieszczeniu. (Jeszcze lepiej jest użyć jednego z obu, jeśli to możliwe.)
Goodbye Stack Exchange

@Neil Fein Dobry wybór. Przyjemnym efektem ubocznym jest to, że używanie MBP na kolanach nie będzie już przyjemnie ciepłe. Wysokość pochylenia CoolPadów jest regulowana, ale nie ma to znaczącego wpływu na to, jak dobrze chłodzi laptopa - więc po prostu ustaw go pod kątem, który jest wygodny do oglądania i pisania.
Austin

@Neil Fein Ah, dobrze - jeśli używasz ich do nagrywania muzyki, jestem pewien, że wiesz, która konfiguracja mikrofonu jest najlepsza w twojej sytuacji. :] Przepraszamy, że fani Cię niepokoją!
Austin

1
@Neil Fein W ogóle tak nie uważałem, bez obaw. (Ale całkowicie wiem, co masz na myśli mówiąc, że czujesz się trochę „snobistycznie” jako użytkownik Maca);]
Austin

2

Kiedyś miałem ten problem i mieszankę dobrego stojaka na laptopa (używam stojaka do windy Griffin, aby upewnić się, że nie stoi on bezpośrednio na biurku zatrzymującym ciepło) i pilnować iStat.

Jeśli możesz w jakiś sposób uzyskać dostęp do tych statystyk, możesz być w stanie stworzyć własny skrypt, aby wyskoczyć ciche powiadomienie (Growl lub w inny sposób), gdy osiągnie on określoną temperaturę, w której fani prawdopodobnie uruchomią się w trybie startu rakiety?


To by było idealne. Niestety, kiedy włączają się fani, jest to trochę otwarte pytanie; zobacz tę odpowiedź, aby uzyskać więcej informacji na temat przyczyny. Będzie obserwować wewnętrzne temperatury, gdy fani będą kontynuować w przyszłości, z myślą o pisaniu tego rodzaju scenariusza lub po prostu patrzeniu na temperatury czujników i wiedzieć, co oznacza „zbyt gorąco”.
Pożegnanie wymiany

-1

Użyj lodu.

Jeśli nie wiesz, co mam na myśli, obejrzyj to: https://www.youtube.com/watch?v=9VblFBTDw8U


1
Witamy, aby zapytać inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą informacji, dlaczego są najlepsze. Wyjaśnij, dlaczego według ciebie podany link odpowie na pytanie. Linki mogą ulec zmianie i stać się nieaktualne, dlatego wolimy, aby odpowiedzi były nie tylko linkami. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.