Jak wstawić symbole na iPadzie lub iPhonie?


Odpowiedzi:


13

W przypadku wielu symboli lub znaków z znakami diakrytycznymi (np. Akcentami) możesz nacisnąć i przytrzymać odpowiedni klawisz, aby wstawić warianty.

  • º - Aby wyświetlić symbol stopnia, naciśnij i przytrzymaj 0przycisk (na komputerze Mac możesz nacisnąć Option+ 0[zero, nie litera o])

  • © - W przypadku symbolu praw autorskich skrótem na komputerze Mac jest Option+ g. Niestety naciśnięcie i przytrzymanie g na iPhonie / iPadzie nie zapewnia opcji dla symbolu praw autorskich.

Alternatywnie możesz użyć glyphboard lub skopiować i wkleić symbole z notatki, wiadomości e-mail utworzonej na komputerze.


@g: Czy chcesz wpisać te klawisze na podłączonej klawiaturze? Jesteś pewien, że klawiatura iPada nie ma klawisza „Opcja”?
Nippysaurus,

Myślę, że glyphboard nie jest dostępny poza USA.
Nippysaurus,

1
Dlaczego glyphboard nie byłby dostępny poza USA? To aplikacja internetowa działająca w trybie offline, a nie aplikacja zainstalowana za pośrednictwem App Store. Jestem w Szwecji i działa dobrze.
Scottie

Jest też mackeys.info (wypróbuj na iPhonie!), Co było bardziej przydatne w czasach, gdy klawiatury Emoji iOS nie były dostępne dla wszystkich.
Mathias Bynens

3

Wszystkie powyższe odpowiedzi są poprawne. Jednak w iOS 5 istnieje nowy sposób szybkiego wprowadzania znaków specjalnych.

Wystarczy przejść do Ustawienia → Ogólne → Klawiatura → Skróty i dotknij +przycisku, aby dodać nowy skrót klawiaturowy.

Zasadniczo jest to ta sama funkcjonalność, którą oferuje Preferencje systemowe OS X → Język i tekst → Tekst → Symbol i zastępowanie tekstu .

Więc zdobądź dowolny symbol, jak opisano w innych odpowiedziach, skopiuj go, a następnie dodaj w ten sposób jako nowy skrót klawiaturowy.

Aby dać Ci inspirację, oto zrzut ekranu (części) moich podstawień tekstu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Ten skrót „flip” jest genialny! : D
Dan J

1
  1. Przejdź do Ustawienia -> Ogólne -> Klawiatura -> Klawiatury międzynarodowe.
  2. Aktywuj japońską klawiaturę (bez względu na to, czy mówisz po japońsku).
  3. Otwórz pole tekstowe w Wiadomościach, Poczcie lub Safari (lub cokolwiek innego).
  4. Naciśnij przycisk kuli ziemskiej, aż przełączy się na klawiaturę japońską (Kana nie Qwerty).
  5. Po lewej stronie naciśnij drugi przycisk od dołu, który mówi „ABC”, aż zmieni się na „* 123”.
  6. Na klawiaturze powinny teraz znajdować się symbole.

1

Aby wyświetlić symbol Pi w iOS, wybierz Ustawienia → Klawiatura → Klawiatury → Dodaj, a następnie dodaj grecką klawiaturę.


0

jest też inna klawiatura sprzętowa, której możesz użyć. musisz zrobić to samo powyżej i przejść do międzynarodowych ładunków kluczy.

gdy pojawi się międzynarodowa lista klawiatur, poszukaj tej o nazwie Emoji.

a następnie, ilekroć potrzebujesz różnych symboli, dotykaj kuli ziemskiej, aż pojawi się ten zestaw klawiszy z uśmieszkami.

możesz przesunąć palcem, aby wybrać jedną z dostępnych ikon, a jeśli potrzebujesz znaku © lub ® (zarejestrowany symbol), przejdź do tego, który pokazuje „!? #”, i to jest do końca.

pozostałe ikony na dole są dla innych ikon, na przykład kwiat pokazuje rzeczy natury, podczas gdy dzwon pokazuje inne różne rzeczy, które można znaleźć wszędzie.

I masz to!


Te glify Emoji nie są typowymi postaciami, więc prawdopodobnie nie będą widoczne na iPhonie ani na komputerach Mac z systemem operacyjnym starszym niż Lion.
CajunLuke

0

Skopiowałem tekst tutaj i wprowadziłem go do skrótu klawiaturowego jako frazę i wyrównałem tekst uhh - Ə ə æ


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.