Dlaczego ikona komputera pokazuje niebieski ekran?


14

W Finderze komputer Mac znajduje komputer z systemem Windows w sieci. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy i kliknięciu Pobierz informacje widzę ikonę, która pokazuje monitor komputera z niebieskim ekranem. Przez niebieski ekran mam na myśli rozbity komputer. Dlaczego to? Dlaczego nie normalny obraz pulpitu?


„0942v8653” ma rację. Można również zauważyć, że komputer wygląda jak stary z 2000 roku. Mówiąc bardziej ogólnie, Apple uwielbia umieszczać dowcipy / odniesienia w swoich ikonach i kodach źródłowych.
Trevör

1
Jako ikona musi być rozpoznawalna zarówno w małych, jak i dużych rozmiarach. Myślę, że taki prosty obraz działa lepiej niż „zwykły obraz na pulpicie” z jego małymi ikonami itp. Sądzę też, że nawet dla zwykłych użytkowników ten niebieski ekran jest rozpoznawany jako coś, co zrobi tylko komputer z systemem Windows.
njahnke

Odpowiedzi:


32

Ponieważ był to sposób Apple naśmiewanie się z systemu Windows. Nie ma innego powodu niż to.


13
To trochę dziecinne, prawda?
Max Ried

10
@MaxRied Nie dziecinne, tylko lekkomyślne wykopanie u konkurenta, który wydaje się być w systemie operacyjnym od około 2007 roku. Większość ludzi nawet tego nie zauważy i spodziewam się, że wywoła uśmiech na twarzy tych, którzy to robią. Prawdopodobnie jest już trochę przestarzały.
Mike Meyers,

13
Teraz wszystko, co Apple musi zrobić, aby wyśmiewać się z systemu Windows, to pokazać pulpit systemu Windows 8

1

W rzeczywistości plik ma nazwę „public.generic-pc_ lame .icns ”


Po pierwsze, zapraszamy Zapytaj Innych! :) Czy mogę prosić o wyjaśnienie, w jaki sposób to „odpowiada” na zadawane pytanie?
Monomeeth
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.