iOS 4 - Czy mogę zamknąć aplikację bez pozostawania otwartym w tle?


14

Wiem, że po zamknięciu aplikacji (naciśnięciu przycisku Home) możesz wejść do zasobnika wielozadaniowego, przytrzymać palec na ikonie i poprawnie zamknąć aplikację. Ale czy istnieje prosty sposób na wykonanie tej serii czynności za pomocą jednego polecenia? Czasami zamykam aplikację i wiem, że nie będę jej używać w najbliższym czasie i nie chcę, aby pozostała otwarta w tle.


1
+1, Dobre pytanie, też miałem o to zapytać (i o możliwości zamknięcia wszystkich aplikacji w tle na raz, ale chyba też nie jest to możliwe)
Jonik

+1 Nie wiedziałem, że możemy zamykać aplikacje na pasku wielozadaniowym!
garikapati

Odpowiedzi:


11

Obecnie nie.

Wielozadaniowość w iOS jest jednak zupełnie inna niż powiedzmy, że wielozadaniowość w systemie Android lub Mac OS X. Aplikacja, chyba że używa jednej z 7 metod działania w tle, jest „zamrożona” i nie zużywa żadnych zasobów, dopóki nie zostanie przywrócona do czoło. Zasadniczo funkcja szybkiego przełączania aplikacji w ramach iOS 4.0 w dużej mierze wyjaśnia, dlaczego tak wiele aplikacji jest aktualizowanych do pracy z wielozadaniowością w iOS 4.0.


Innym sposobem na wyrażenie tego jest to, że jest to jakby „historia” używanych aplikacji. Z pewnym „wielozadaniowością”. Tylko mówię: D
Verident

2
To prawda, że ​​w większości aplikacji nie ma to większego znaczenia. Zauważyłem jednak, że są takie, jak Skype , które zbyt mocno wyczerpują baterię, jeśli są pozostawione w tle. : - /
Jonik

2

Jeśli twój iPhone jest zepsuty, możesz ustawić przesłonięcie w tle, aby wyłączyć wielozadaniowość w konkretnej aplikacji, aby po naciśnięciu przycisku home aplikacja się zakończyła (nawet jeśli ikona nadal będzie się wyświetlać na pasku wielozadaniowości).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.