Jaka jest ikona na pulpicie po zainstalowaniu aplikacji?


13

Jestem bardzo nowy na Macu. Oto moje pytanie:

Pobrałem odtwarzacz VLC, a następnie kliknąłem plik dmg. Przeniosłem ikonę VLC do folderu Aplikacje w oknie otwierania.

Teraz, kiedy uruchamiam Spotlight i wpisuję VLC, mogę otworzyć aplikację, która jest świetna. Ale jest też ikona na pulpicie. Co to jest?

Wygląda jak ikona dysku twardego, ale nie jestem pewien. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy widzę:

Rodzaj: Wolumin
Obraz dysku: /Users/kt/Downloads/vlc-..dmg
Format: Mac OS Extended
Capacity: 134 MB
Dostępne: 13 MB

W każdym razie, co to za plik? Czy to jest skrót do systemu Windows? Czy to plik, który pobrałem w pierwszej kolejności? (Ale został pobrany do folderu „Pobrane”)

Odpowiedzi:


13

To jest pobrany obraz dysku. Wiele aplikacji pobranych z Internetu pojawi się jako obraz dysku gotowy do Internetu, co oznacza, że ​​montuje się i otwiera po otwarciu pobranego pliku.

Obraz dysku to montowany obraz dowolnego woluminu. Obrazy dysków mogą być obrazami woluminów fizycznych lub dysków wirtualnych. Podobnie jak zip, obrazy dysków dmg mogą być kompresowane (i zwykle są, szczególnie obrazy dysków gotowe do Internetu, takie jak obrazy dysków używane do instalacji oprogramowania z Internetu) lub mogą być odczytywane / zapisywane jak prawdziwy dysk. Są one montowane w tym samym punkcie montowania co dyski fizyczne, ale są wirtualne. Podczas odmontowywania dysk jest wysuwany, a punkt montowania usuwany jak dysk fizyczny. Ponieważ obraz dysku jest dyskiem, zostanie wyświetlony na pulpicie, jeśli wybrano odpowiednią opcję w preferencjach Findera:

Skopiuj aplikację do folderu / Aplikacje (lub gdziekolwiek chcesz), a następnie wysuń obraz dysku, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierając Wysuń (lub za pomocą Findera). Zamontowanym obrazem dysku jest pobrany plik .dmg, dlatego można go usunąć, usuwając ten obraz dysku po odmontowaniu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.