Jak wyświetlić certyfikat SSL na iPadzie od Safari?


31

Próbuję wyświetlić certyfikat SSL dla witryny internetowej na moim iPadzie.

Na przykład, jak mogę wyświetlić certyfikat SSL dla tej witryny?

https://encrypted.google.com/

Korzystając z Safari na pulpicie, mogę kliknąć małą ikonę kłódki na pasku adresu, aby wyświetlić szczegóły certyfikatu.

Jak to zrobić na iPadzie?

Odpowiedzi:6

Wierzę, że ta funkcja nie istnieje jeszcze w Mobile Safari - prawdopodobnie dlatego, że nie jest bardzo pożądana, więc nie jest wysoko na liście priorytetów rozwoju.

Spróbuj przesłać żądanie funkcji za pomocą oficjalnego formularza opinii Safari (wybierz „iOS” jako system operacyjny, aby wiedzieć, że masz na myśli Mobile Safari): http://www.apple.com/feedback/safari.html


Czy to nadal prawda w iOS 10?
lpacheco

1
@lpacheco O ile mi wiadomo, nadal nie można przeglądać certyfikatów SSL w przeglądarce Safari w systemie iOS 10. Nieco zaskakujące, ponieważ wiele witryn korzysta z nich teraz. Możesz wypróbować aplikację SSL Detective wspomnianą w odpowiedzi Teecee z 2015 roku, ale jej recenzje są mieszane (uprzejmy sposób na powiedzenie, że dwie trzecie recenzentów przyznało jej jedną gwiazdkę od czasu ostatniej aktualizacji 20 miesięcy temu).
Austin,

3

Istnieje aplikacja „SSL Detective”. Wielu profesjonalnych współpracowników IT korzysta z tego narzędzia:

Możesz pobrać aplikację SSL Detective ze sklepu Apple. Pozwala połączyć się z adresem URL na wskazanym porcie i wyświetla certyfikaty powiązane z tą witryną (jeśli istnieją). Zakup w aplikacji najwyraźniej pokaże więcej szczegółów na temat certyfikatów (nie kupiłem aktualizacji, ponieważ darmowa wersja działała na moje potrzeby).


Dodałem link do narzędzia i moją wiedzę, z której korzysta wielu specjalistów i ufają tej aplikacji. Darmowa wersja jest funkcjonalna i wydaje mi się, że recenzje w App Store są nieco surowe - dlatego też zamieściłem tam recenzję. Moim zdaniem jest to 5-gwiazdkowe oprogramowanie.
bmike
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.