Niestandardowe skróty klawiaturowe / mapowanie


3

Bawiłem się skrótami klawiaturowymi w preferencjach sys i muszę powiedzieć, że opcje wydają się nieograniczone i fantastyczne. Jestem ogromnym użytkownikiem klawiatury i zrobię wszystko, co mogę, bez użycia urządzenia wskazującego.

Mam jednak ogromną preferencję do używania przycisku znajdującego się w lewym dolnym rogu dla wszystkich działań modyfikujących (zamiast domyślnego Cmd ⌘ ). Nie jest to nawet związane z „przyzwyczajeniem się do działania systemu Windows”, po prostu uważam, że korzystanie z niego jest bardzo niewygodne Cmd ⌘ - Fn przycisk na moim laptopie jest właściwie tym, z czego korzystam.

Tak więc - nie mogłem znaleźć innego sposobu niż użycie niestandardowych skrótów i musiałem mapować każdą akcję jeden po drugim. Ustawiam większość z nich na „Wszystkie aplikacje” (Kopiuj, Wklej, Wytnij, Zapisz, Wybierz wszystko, Cofnij, Ponów, Odśwież, Zamknij kartę itp.)

Mój problem jest następujący: ponieważ musimy użyć dokładnej nazwy menu, okazuje się, że ustawienie Ctrl ⌃ W „Zamknij kartę” w Google Chrome nie spowoduje „Zamknij karty” w Filezilli.

Okazuje się również, że nie mogę ponownie użyć Ctrl ⌃ W dla więcej niż jednej akcji. Innymi słowy, nie mogę używać niestandardowych skrótów, jeśli akcja ma inną nazwę w innym oprogramowaniu.

Czy jest na to jakiś sposób?
Bardzo mile widziane,

Odpowiedzi:


1

W rzeczywistości możesz po prostu ponownie przypisać klawisze modyfikatora, jeśli to pomogłoby - pozwoliłoby to uniknąć konieczności modyfikowania wszystkich standardowych skrótów.

Preferencje systemowe> Klawiatura> Klawiatura> Klawisze modyfikujące…
Poniżej znajduje się przykład pokazujący Cmd ⌘ i Ctrl ⌃ zamieniony

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.