Czy mogę kodować za pomocą Swift na Mavericks?


33

Czy można kodować za pomocą Swift na OS X Mavericks? Znalazłem instrukcję na temat iBooków, ale o ile mogę teraz.


4
James, zamierzam wprowadzić kilka drobnych zmian w tym, aby nie wspominać o wersjach OS X przed wydaniem, ale pozostaje wierny temu, o co prosisz.
Ian C.

Nie tylko możesz, prawdopodobnie powinieneś. Jeśli Twoim zadaniem jest pisanie kodu, w zależności od wersji beta systemu operacyjnego i wersji beta IDE może być bardziej niestabilna niż to, co tutaj proponujesz.
bmike

Odpowiedzi:


32

Aby kodować za pomocą Swift, potrzebujesz Xcode 6.

Xcode 6 beta jest kompatybilny z Mavericks 10.9.3 i nowszymi wersjami, więc tak , można napisać kod Swift w Mavericks!

Uwaga : od 11 lipca Xcode 6 beta jest dostępny bezpłatnie na stronie Apple .


nie proszę pana. to była sugestia przyjaciół, dlatego staram się oświadczyć: D
Harsha MV

Pamiętaj, że od 11 lipca Apple zezwala na bezpłatne pobieranie wersji beta Xcode; żadnych wymagań innych niż adres e-mail i umowa EULA.
Paul

@HarshaMV proszę podać odniesienie
MeV

@ MaRco85 było to w pierwszym wydaniu. nigdy więcej. możesz teraz.
Harsha MV,

1
@ MaRco85 usunął komentarz
Harsha MV

8

Możesz pisać aplikacje na iOS za pomocą Swift w Xcode 6 Beta. Przejdź do centrum Apple Dev, aby uzyskać najnowszy Xcode. Chciałbym zachować moją stabilną wersję Xcode, ponieważ wersja beta może być trochę wadliwa, ale pozwoli ci to zacząć, dopóki stabilna wersja nie zostanie wydana, co prawdopodobnie nastąpi tej jesieni.


1

Obecnie jedynym sposobem na użycie Xcode do programowania Swift jest wersja Xcode 6 w wersji Beta. Aby jednak pobrać wersję Beta, musisz dołączyć (lub być członkiem) Programisty iOS lub Programisty Maca.


1

Ostateczny XCode 6 został wydany i jest dostępny w App Store. (konkretnie mówię o Version 6.0.1 (6A317)).
Byłem zaskoczony, widząc, że (w przeciwieństwie do XCode 6 beta) obsługuje Swift tylko na iOS! (Spójrz na ten zrzut ekranu , to właśnie widzę, gdy próbuję utworzyć plac zabaw Swift; Swift może być wybrany jako język dla projektu iOS, ale nie dla projektu OS X)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.