Time Machine przywraca ustawienia sieciowe


1

Nie jestem pewien, czy to już zostało zadane (nie znalazłem pytania w wyszukiwaniu), ale naprawdę jestem ciekawy, czy przywracanie Time Machine przywraca moje ustawienia sieciowe. Mam skonfigurowane w moim systemie szerokopasmowe połączenie internetowe i nie mam zmiennych ustawień zapisanych gdzie indziej. I planuję przeprowadzić czystą aktualizację mojego systemu operacyjnego, gdy dostępny jest 10.10.

Czy Time Machine przywraca także wszystkie niestandardowe skróty klawiaturowe na poziomie aplikacji, które mogę obecnie aktywować w moim systemie? Jeśli tak, czy kopia zapasowa TM automatycznie przywraca te rzeczy (ustawienia internetowe i niestandardowe skróty)?

Odpowiedzi:


2

Po przeprowadzeniu czystej instalacji możesz uruchomić asystenta migracji i wybrać jako źródło program Time Machine. Pozwoli to wybrać, co ma zostać przywrócone, w tym aplikacje, dokumenty i katalog domowy, ustawienia systemowe i sieciowe oraz wszystkie ustawienia aplikacji. Możesz przeczytać więcej w tym artykule na stronie Apple: http://support.apple.com/kb/HT5872


Nie mogę mówić o nowszych wersjach OS X, ale Migration Assistant na Lion zdecydowanie nie przenosi ustawień sieciowych. To był dla mnie ogromny PITA, ponieważ mam dużą liczbę klientów VPN i sieci bezprzewodowych, z którymi się łączę. Ponowna instalacja i migracja profilu wszystko to traci.
Trane Francks
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.