Kopiowanie i wklejanie przestaje działać


54

Od kilku miesięcy mam problem z tym, że po kilku tygodniach używania laptopa bez ponownego uruchamiania powoli tracę zdolność kopiowania i wklejania. Po pierwsze, to tylko między różnymi aplikacjami, takimi jak Terminal i Sublime Text, ale w końcu jest on szeroki i przestaje działać wszędzie.

Gdy piszę to, wydaje się, że nic nie kopiuje się do schowka. Nie w SMS-ach, Chrome, Safari, terminalu ani w żaden inny sposób.

Przechodząc do Findera> Schowek pokazuje tylko jeden mały fragment tekstu, który jest ostatnią rzeczą, którą udało mi się skopiować, zanim całkowicie przestał działać.

Czy powinienem zrzucić tutaj listę procesów, aby pokazać, co mam uruchomione, czy może jest to częsty problem, który może być przyczyną?

Jestem na 13-calowym MacBooku Pro Retina z systemem 10.9.

Dzięki

Edycja 1: Przeciągnij i upuść też.

Edycja 2: Po wypróbowaniu miliona poprawek znalezionych w Internecie (zmiana uprawnień do plików, poprawki / private / var, wyłączenie pokazywania ukrytych plików itp., Zabijanie procesów innych producentów jeden po drugim), żadne z nich nie działało. Odkryłem jednak, że zabicie procesu WindowServer, który zasadniczo zamyka wszystkie okna i resetuje GUI, zapewnia „naprawę” bandaid problemu i przywraca kopiowanie i wklejanie / przeciąganie i upuszczanie. Nie jest to jednak szczególnie zaskakujące. Jest to prawie tak niewygodne, jak ponowne uruchomienie, co było moją starą poprawką. Nadal chciałbym ustalić przyczynę. Moim głównym podejrzanym jest to, że aplikacje systemu Windows, które uruchamiam przez Crossover, psują się w systemie, nawet po zabiciu Crossovera i ich procesorów.

Edytuj 22/6: Wyślę listę procesów i wynik z kextstat | grep -v com.apple, gdy problem pojawi się ponownie.


2
Zdecydowanie opublikuj listę procesów, które są uruchomione, gdy zacznie to robić. Wyślij nam również listę rozszerzeń jądra firm innych niż Apple. ( kextstat | grep -v com.apple)
daviewales

@ Martin czeka na kextstat | grep -v com.applewynik.
Rob

Nie mam rozwiązania, chcę tylko dodać, że miałem problem z przeciąganiem i upuszczaniem kilka razy od czasu wydania Mavericks, więc przypuszczam, że jest to rzadko występujący błąd. Niestety ponowne uruchomienie zawsze było moim rozwiązaniem.
BlackWolf,

1
@ Rob, dlaczego warto za to wynagradzać? Nie pomoże nam w uzyskaniu dodatkowych informacji ...
Thomas Ayoub,

@Rob Wyślę listę procesów i wynik kextstat | grep -v com.applepo ponownym pojawieniu się problemu. Od tego czasu nie zdarzyło się to ponownie, chociaż nie korzystałem z tego komputera tak często.
Martin

Odpowiedzi:


20

Ilekroć mam ten problem, to dlatego, że przypadkowo włączyłem klawisze myszy. ( Option+ 5) Dzieje się tak tylko wtedy, gdy masz klawiaturę bez klawiatury numerycznej.


4
Chcę ci za to podziękować z przyszłości. Doprowadzało mnie to do szału.
Dennis

4
Wow, dzięki za podpowiedź! Jak to wyłączyć: apple.stackexchange.com/questions/56506/…
Marcel Jackwerth

W tej chwili nie jest to „tylko przypadek, jeśli masz klawiaturę bez klawiatury numerycznej”, w rzeczywistości mam ją od czasu do czasu na pełnej klawiaturze.
lifecoder

2
Nie działało dla mnie na El Capitan. Opcja X5 nie włącza automatycznie klawiszy myszy w tej wersji OSX.
a20

Działa to również dla mnie w systemie macOS Sierra. Aby to wyjaśnić, wynosi ⌥ + 5.
Tomanow

4

Może się to zdarzyć, gdy niektóre usługi systemowe uległy awarii / zostały ponownie uruchomione. Aplikacje uruchomione wcześniej nie mogą wymieniać bufora kopii z aplikacjami uruchomionymi później. Jeśli zamkniesz wcześniej uruchomioną aplikację i uruchomisz ją ponownie, działa ona ponownie poprawnie.


Brzmi rozsądnie, ale tak naprawdę nie jest. Próbowałem kopiować i wklejać w tej samej witrynie / karcie w Chrome i nie działało.
a20

Dzięki, ponownie uruchomiłem Sublime i teraz mogę w końcu skopiować wklej ponownie wooho
Pär Nils Amsen

3

Sprawdź, czy pbcopypolecenie działa poprawnie.

Jeśli się nie powiedzie, porady z tego miejsca mogą pomóc, uruchamiając ponownie pulpit, np .:

launchctl stop com.apple.pboard
launchctl start com.apple.pboard

Jeśli to nie pomoże, a chcesz uniknąć ponownego uruchomienia, możesz spróbować ponownie przypisać skróty Kopiuj i Wklej przez aplikację Karabiner. Zobacz: Remap Ctrl + C, Ctrl + V i Ctrl-X .


2

To brzmi jak skrajna odpowiedź, ale tak nie jest. Jeśli korzystasz z OSX 10.8+, naciśnij Alt podczas uruchamiania komputera, przejdź do narzędzia dyskowego i sprawdź / napraw wszystko. Następnie przejdź do ponownej instalacji OSX. Zrobiłem to co najmniej kilkanaście razy, kiedy popsułem pliki systemu operacyjnego. Nie dotyka twoich plików, tylko pliki OSX. Zajmie to kilka godzin i dobre połączenie z Internetem, ale naprawiło każdy problem z poziomem systemu operacyjnego, jaki kiedykolwiek miałem.


5
To może być realne rozwiązanie, ale wciąż jest dość ekstremalne!
Keegan Quinn,

Taka zła odpowiedź. Odpowiedź Steve'a TMQ poniżej jest znacznie lepsza.
a20

2

Najpierw przepraszam za długość tego wpisu i pisownię Jestem dysleksyjna ....

Ludzie udzielają odpowiedzi bez informacji potrzebnych do udzielenia dobrej odpowiedzi.

Informacje, które Martin musi podać to:

1) Jak próbuje wycinać i wklejać (tylko za pomocą myszy lub za pomocą klawiatury („Command + c” w przypadku kopiowania i „Command + v” w celu wklejenia) lub w obu przypadkach lub za pomocą elementów menu?

2) Czy wyróżnienie obiektu w C + P stanowi problem?

3) Jakie oprogramowanie jest zainstalowane i działa? (ponieważ problem pogarsza się z czasem, brzmi to jak „wyciek pamięci” z programu z błędem)

Mówi, aby wykorzystać to, co zrobił i dlaczego (spojrzał na odpowiedzi w Internecie), ale zastosowanie odpowiedzi znalezionych w Internecie bez znajomości przyczyny może pogorszyć sprawę.

Teraz odpowiedź na podstawie podanych informacji: ponieważ jego problem pogarsza się z czasem, musi to wynikać z czegoś, co dzieje się z czasem lub czegoś, co jest uruchamiane w określonym czasie, musi to być oprogramowanie.

Dlaczego nie sprzęt? Ramy czasowe to tygodnie, a nie sekundy, minuty lub godziny, więc nie jest prawdopodobne, aby był to sprzęt.

Jest mało prawdopodobne, aby był to system operacyjny. Dlaczego? ponieważ nie widzimy tego problemu na wszystkich innych systemach z tą samą wersją OS X, na której on działa.

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby stanowiło problem „uprawnień”, ponieważ zdarza się to po upływie tygodnia. Gdyby to były „uprawnienia”, to od razu by się to zdarzyło (od razu).

Pozostało więc: zainstalowane oprogramowanie.

Martin mówi, że zabicie „WindowServer” naprawia problem: dlaczego? Całe oprogramowanie, które korzysta z wycinania i przeszłości korzysta z „WindowServer”, a jeśli jakiekolwiek oprogramowanie przytłacza „wycinane i przeszłe usługi WindowServer”, być może z powodu wycieku pamięci z powodu błędu, należy się spodziewać tego objawu. Ponieważ OS X korzysta z systemów pamięci podręcznej, zabicie pamięci i dysku przez proces buggy nie wyczyści pamięci podręcznej ani nie naprawi symptomu. Tak więc śledzenie oprogramowania nie będzie łatwe ani szybkie.

Więc znając powyższe; nawet jeśli zabija programy Crossover i to nie działa, możemy powiedzieć, że nadal mogą to być programy używane z Crossover lub sam Crossover, co prowadzi do problemu, zwłaszcza jeśli Martin wycina i wkleja między programami działającymi w programach Crossover i OS X . Nie wiedząc, jakich innych programów używa, w tym tych, których używa w Crossover, trudno jest iść do przodu.

Co może zrobić Martin?

1) Częściej wyłączaj komputer.

2) Zwróć uwagę, ile czasu zajmuje wystąpienie pierwszego błędu, i prowadź dziennik programów, które uruchomił w tym czasie.

3) Zwróć uwagę, czy problem zaczyna się zaraz po użyciu określonego programu.

4) Znajdź sposób pracy bez programów Crossover, znajdź alternatywy dla MAC OS X.

5) Jeśli nie możesz przejść z programów Windows i mieć komputer Macintosh, pomyśl o użyciu VMware i instalacji bootcampa Crossover

6) Jeśli musisz użyć Crossover, musisz znaleźć program powodujący problem i zajmie to dużo czasu, ponieważ, jak mówisz, potrzeba kilku tygodni na uruchomienie problemu. poniższe punkty dotyczą tego procesu.

7) Pracuj przez chwilę tylko z programami Mac (nieco dłużej, zanim problem się uruchomi, a jeśli problem się nie uruchomił, problem musi dotyczyć programów działających w ramach Crossover lub samego Crossovera).

8) Działa tylko z programami Mac i jednym innym programem w Crossover, jeśli problem występuje :-) znalazłeś go.

9) Działa tylko z programami Mac i innym programem w Crossover, jeśli problem występuje :-) znalazłeś go.

10) powtarzaj od 8 do 9, dopóki problem się nie pojawi :-) znalazłeś go.

11) wykonaj kopię zapasową plików danych

12) ponownie sformatuj / usuń dysk

13) zainstaluj ponownie OS X


0

Być może jest to błędne polecenie sudo, które usunęło plik lub wirusa.

Z twojego opisu wynika, że ​​najprawdopodobniej jest to wirus. W takim przypadku musisz jakoś ponownie zainstalować mavericks. Tak, wirusy naprawdę są do kitu.

Ale najpierw jest kilka innych rzeczy, które możesz wypróbować.

Rozwiązaniem problemu:

  1. Spróbuj przejrzeć swoje uprawnienia za pomocą Narzędzia dyskowego, sprawdź, czy coś nie wygląda dziwnie.
  2. Jeśli używasz potężnej myszy jabłkowej, masz problemy z funkcjami kopiowania i wklejania.
  3. Sprawdź i sprawdź, czy masz zainstalowaną jakąkolwiek aplikację Logitech, były one również podatne na problemy z kopiowaniem i wklejaniem.
  4. Wiele aplikacji do drukarek może powodować podobne problemy, zwłaszcza Lexmark.
  5. No i upewnij się, że mysz ma włączoną funkcję przycisku dodatkowego w preferencjach systemowych.
  6. Jeśli żadna z tych rzeczy nie działa i nie chcesz kupować nowego komputera lub w jakiś sposób ponownie instalować całego systemu operacyjnego, spróbuj tego. (Uwaga: musisz być trochę hakerem (naprawdę mało hakerem)). Zainstaluj ponownie ważne pliki systemowe. „CO ?!” Możesz myśleć. "W JAKI SPOSÓB?!!". Cóż, powiem ci. Wyjmij stary dysk instalacyjny lub aplikację Mavericks i znajdź pliki systemowe. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy aplikację (lub aplikację na dysku) i wybierz „Pokaż zawartość opakowania”. Następnie pojawi się folder z treścią aplikacji. Przejdź do folderu zawartości i wybierz folder MacOS. Wewnątrz znajduje się plik „Zainstaluj Mac OS X Mavericks”. Kliknij dwukrotnie, a następnie wykonaj kroki instalacji pakietu i gotowe!
  7. A jednak nawet jeśli to nie zadziała, zadzwoń do Apple z zapytaniem, czy możesz zainstalować ponownie w jeszcze bardziej ręczny sposób.

7
Co sprawia, że ​​myślisz „wydaje się, że najprawdopodobniej jest to wirus?” Ściśle mówiąc, nawet w przypadku korzystania z oprogramowania quasi-emulującego, takiego jak crossover, obecnie nie ma „wirusa”, który zarażałby komputer Mac z systemem OSX 10.9. Inne formy złośliwego oprogramowania: tak. To powiedziawszy, co sprawia, że ​​w ogóle myślisz, że to złośliwe oprogramowanie? Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to, że OP zainstalował pewne oprogramowanie, które wprowadziło modyfikacje systemu niskiego poziomu, które zakłócają usługę pastebin. Właśnie dlatego kextstatzażądano danych wyjściowych.
njboot

Cóż, uważałbym wirusa za tak ogólny termin jak „złośliwe oprogramowanie”. Jest to o wiele łatwiejsze do zrozumienia niż ... „Obawiam się, że masz jakieś złośliwe oprogramowanie na swoim komputerze, w rzeczywistości jest to jakaś bomba zegarowa, trojan, oprogramowanie szpiegujące ...” Naprawdę, to nie wpływa na układ odniesienia odpowiedzi.
fixcard

0

Napotkałem ten sam problem. Nie mogłem skopiować z TextEdit do Maila za pomocą cmd + C cmd + V. Potem zdałem sobie sprawę, że włączyłem „Wklej i dopasuj styl” dla wszystkich aplikacji w Preferencjach systemowych> Klawiatura> Skróty> Skróty aplikacji. Zmieniłem „Wklej i dopasuj styl” tylko dla aplikacji Textedit w preferencjach systemowych, a następnie mogłem skopiować wklejanie z TextEdit do Mail.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.