Mac (OS X 10.9.2) nie zapisuje już zrzutów ekranu


28

Kiedy próbuję zrobić zrzut ekranu (Command + Control + Shift + 4) słyszę dźwięk migawki aparatu, ale na pulpicie nie pojawia się żaden obraz.

Przejrzałem problem i próbowałem zmienić lokalizację zapisywania za pomocą wiersza poleceń terminalu jako takiego:

defaults write com.apple.screencapture location ~/Desktop/

ale to niczego nie zmieniło.

Czy ktoś wiedziałby, co mogę zrobić, aby to naprawić?


2
Dwie rzeczy… Po pierwsze, co się stanie, gdy spróbujesz tego? Command-Space (lub kliknij reflektor), a następnie wpisz „zrzut ekranu”. Powinien pokazać listę wszystkich wykonanych zrzutów ekranu. Następnie możesz dowiedzieć się, gdzie są domyślnie zapisywane. Następnie kliknę „pokaż wszystko w wyszukiwarce”, aby otworzyć okno, które pozwoli ci sortować. Po drugie, zamiast używania „~” w domyślnym zapisie, spróbuj / users / yourhomefolder / Desktop. Nie sądzę, że to polecenie rozumie znak tyldy.
mockman

Czy kiedykolwiek znalazłeś rozwiązanie tego problemu? Mam ten sam problem i żadne z rozwiązań, które znalazłem w Google, również nie pomogło. Naprawione uprawnienia do dysku, ręcznie ustaw lokalizację przechwytywania ekranu, zabity systemiserver, ponownie uruchomiony ... nic. Warto zauważyć, że włamał się między zrzutami ekranu - zapisałem jeden, potem dokonałem innego wyboru w innej części tego samego okna, a drugi nie zapisał.
Mark Reed,

@MarkReed no I didnt - wciąż gra. Skończyło się pobieranie aplikacji Lightshot : app.prntscr.com/en/index.html jest ona również nieco bardziej przyjazna dla użytkownika
MeltingDog

Dowiedz się, co się dzieje - zobacz moją odpowiedź poniżej.
Mark Reed,

@caldwell Twoja edycja usunęła kluczową część pytania, w którym problemem był OP, przed którym stał!
grg

Odpowiedzi:


36

Kiedy próbuję zrobić zrzut ekranu (Command + Control + Shift + 4)

To jest problem. Skrót do umieszczenia zrzutu ekranu na pulpicie to po prostu Command + Shift + 4 (lub 3). Nie naciskaj klawisza Control; kiedy to zrobisz, kopiuje do schowka. Dlatego nie otrzymujesz pliku na pulpicie.


Na moim komputerze Mac Kopiowanie do schowka bez naciśnięcia klawisza <kbd> Control </kbd>. Używam tylko <kbd> Polecenia</kbd> <kbd> Shift </kbd> - <kbd> 4 </kbd>. w jaki sposób można to zrobić na pulpicie lub w innej lokalizacji?
roottraveller

Jeśli to prawda, @roottraveller, to zmieniłeś domyślne skróty klawiaturowe i będziesz musiał zajrzeć do Preferencji systemowych, aby zobaczyć, na co zostały zmienione.
Mark Reed,

dzięki, że to rozwiązałeś.
roottraveller

27

Ten sam problem tutaj: nie widziałem już zrzutów ekranu na pulpicie (również nie widziałem ich, gdy przeglądałem ~/Desktopkatalog w wyszukiwarce. Sprawdziłem jednak ~/Desktopaplikację Terminal i wszystko tam było (wskazując, że Użyłem odpowiednich kluczy).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Najprostsze rozwiązanie faktycznie pomogło: właśnie uruchomiłem Findera i wszystko wróciło do normy!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Miałem podobny problem. Ikony nie były widoczne w Finderze, ale były widoczne w terminalu. Na pulpicie miałem około 200 zrzutów ekranu.
Mike Causer

1
Force Quit w Finderze też działało dla mnie.
JGallardo,

Wymuszone zamknięcie Findera nie działało dla mnie - musiałem ponownie uruchomić komputer.
Alex

12

Jak odpowiedział Mark, problem z nie zapisywaniem zrzutów ekranu na pulpicie polega na tym, że OP używa niewłaściwego skrótu klawiaturowego. Command + CTRL + Shift + 4 nie zapisuje na pulpicie ... zamiast tego zapisuje w schowku.

Dla osób zainteresowanych poniżej znajduje się pełna lista poleceń zrzutów ekranu:

Zapisywanie na pulpicie

Command- Shift- 3: Zrób zrzut ekranu i zapisz go jako plik na pulpicie

Command- Shift- 4, a następnie wybierz obszar: Zrób zrzut ekranu obszaru i zapisz go jako plik na pulpicie

Command- Shift- 4, a Spacenastępnie kliknij okno: Zrób zrzut ekranu okna i zapisz go jako plik na pulpicie

Zapisywanie do schowka

Command- Control- Shift- 3: Zrób zrzut ekranu i zapisz go w schowku

Command- Control- Shift- 4, a następnie wybierz obszar: Zrób zrzut ekranu obszaru i zapisz go w schowku

Command- Control- Shift- 4, a Spacenastępnie kliknij okno: Zrób zrzut ekranu okna i zapisz go w schowku


1
+ ode mnie za udostępnienie pełnego odniesienia
bjbk

Na moim komputerze Mac Kopiowanie do schowka bez naciśnięcia klawisza <kbd> Control </kbd>. Używam tylko <kbd> Polecenia</kbd> <kbd> Shift </kbd> - <kbd> 4 </kbd>. w jaki sposób można to zrobić na pulpicie lub w innej lokalizacji?
roottraveller

6

Jeśli zainstalowałeś Dropbox, może zmienić miejsce / sposób zapisywania zrzutów ekranu.


Tam są !! Dziwne, że bieganie defaults write com.apple.screencapture location ~/Desktop/nie zmieniło tego zachowania.
Herman

3

Wszystko zmieniłeś, ale nie zmieniłeś ostatniego wiersza po zmianie lokalizacji.

Aby zmiany odniosły skutek, musisz wpisać:

killall SystemUIServer

2

Na moim komputerze tak się stało (OS 10.9.5). Musiałem tylko zrestartować (nie restartować) i przywrócono zapisywanie na pulpicie. Co więcej: obrazy, o których myślałem, że nie zostały zapisane, pojawiły się tak, jak powinny.


1
Podobnie tutaj: Nagle nie zostały już zapisane zrzuty ekranu (na pulpit lub do schowka). Ale ponowne uruchomienie wystarczyło! (może wystarczyłoby „ponowne uruchomienie”; nie jestem pewien)
Domi

2

Żadna z poprzednich odpowiedzi nie działała dla mnie, ale z Mojave ta załatwiła sprawę.

Zamiast wykonywać polecenia Command + Shift + 3:

  1. wykonaj Command + Shift + 5
  2. Upewnij się, że w Opcjach wybrano „Pulpit” lub „Inna lokalizacja”
  3. Upewnij się także, że zaznaczona jest opcja „Zapamiętaj ostatni wybór”
  4. Wykonaj „Capture”

Następnie, następnym razem, gdy wykonasz Command + Shift + 3, powinno działać.


1

Przejdź do Preferencji DropBox i „odznacz” „Udostępnij zrzuty ekranu za pomocą Dropbox”


Nie widzę, gdzie w pytaniu OP powiedział, że korzystali z Dropboksa.
AMR

1

Właśnie dostałem ten problem, ponieważ z jakiegoś powodu mój pulpit został zablokowany. Może warto sprawdzić, czy tak jest.

Mówiąc szerzej, możesz wyświetlić dzienniki zrzutów ekranu komputera Mac, uruchamiając konsolę. Proces, którego szukasz screencaptureui. Dla mnie z tym błędem dostałem komunikat:

error   07:34:49.747167 -0400   screencaptureui Failed to write screenshot to /Users/ifly6/Desktop//Screen Shot 2019-09-10 at 07.34.47.png. You don’t have permission to save the file “.Screen Shot 2019-09-10 at 07.34.47.png” in the folder “Desktop”.

Czy masz pomysł, jak to naprawić @ ifly6? Mam również ten problem.
Andy

Ponowne uruchomienie mojego komputera naprawiło ten problem.
Andy

0

W przypadku dzierżawy na Mac Yosemite, jeśli masz zainstalowany Dropbox, jest to ustawienie domyślne w Dropbox. Możesz wybrać, czy chcesz, aby starsza metoda „umieść zrzut ekranu na pulpicie”, czy chcesz zintegrować zrzuty ekranu z Dropbox.

Przejdź do Dropbox> Preferencje> Import> Zrzuty ekranu i zaznacz lub odznacz opcję „Udostępnij zrzuty ekranu za pomocą Dropbox”. Gdy to pole nie jest zaznaczone, zrzuty ekranu będą zapisywane na pulpicie.


0

Uaktualniłem do el Capitan i stwierdziłem, że shift-cmd-4 przestał działać. Próbowałem wszystkiego, co wspomniano powyżej i gdzie indziej. Spraw, by znów działał, ale tylko poprzez przeprogramowanie skrótu do Ctrl-p (przypomina mi moje stare dni Microsoftu ...) poprzez Preferencje systemowe> Klawiatura> Skróty> Zrzuty ekranu. Mam nadzieję że to pomoże!


0

Mam Mac mini i mój zrzut ekranu przestał działać dziś rano. Oto, co zrobiłem i do tej pory działa: Przejdź do preferencji systemowych, kliknij punktowe światło - u dołu zobaczyłem żółte symbole ostrzegawcze, kliknij symbol ostrzegawczy, pojawi się nowe okno dialogowe, kliknij (zrzuty ekranu) i WYBIERZ WSZYSTKIE oprócz trzeciej opcji (Zapisz obraz wybranego obszaru jako plik) pozostaw jako polecenie / shift / 4

Snap shot działa teraz i zapisuje plik na moim pulpicie.


0

Miałem też ten problem, używałem Command-Shift-4, a następnie wybrałem obszar: Brzmiało to tak, jakby zrobił zrzut ekranu obszaru i zapisał go jako plik na pulpicie. . . ale wcześniej był połączony z Dropbox. Ponieważ więc Dropbox nie działał poprawnie, nic nie robił. Ponownie otworzyłem aplikację Dropbox i wszystko to ułożyło.


0

Nie mogłem też znaleźć swoich zrzutów ekranu, więc poprosiłem Siri na komputerze Mac „znajdź ostatnie zrzuty ekranu”, a ona zabrała mnie do najnowszych, które zrobiłem. Stamtąd przeszedłem do wyszukiwania w Finderze i wpisałem nazwę ostatniego zrzutu ekranu, który zrobiłem, w moim przypadku był to zrzut ekranu 2017 ... (wciąż miałem Siri otwarte, aby zobaczyć nazwę) i znalazłem je na Znalazca. Wreszcie zapisałem skrót na pulpicie za pomocą przycisku w prawym rogu i nie wiem, dlaczego, ale teraz znów pojawiają się bezpośrednio na pulpicie. Mam nadzieję, że to komuś pomoże :)


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.