Zapamiętaj Wymiar / Pozycja pojedynczego laptopa


2

Czy jest jakiś sposób, aby okna pamiętały, gdzie były i jak duże były w OSX?

Wypróbowałem sugestie w tej dyskusji, ale wciąż nie działa.

https://discussions.apple.com/thread/5471042?tstart=30


1
OS X powinien pamiętać pozycje okien - zawsze dla mnie to działa… w jakiej aplikacji / sytuacji nie działa?
grg

Rozmiar przełącznika systemu Windows i / lub położenie dla mnie, gdy dostosowuję rozdzielczość mojego monitora lub gdy (od) podłączam monitor zewnętrzny. Czy robisz jedno z tych?
dwightk

Na przykład otwórz Terminal, przyklej go gdzieś na pulpicie, rozciągnij na długie polecenia, których używam, zamknij ... otwórz go później później ... powtórz ruch i rozciągnij ... podstawowe zarządzanie oknem imho ...
Jammer

Robię to dokładnie z Terminalem, tzn. Przesuwam i rozciągam. Zawsze pamięta. Okna aplikacji w systemie OS X muszą mieć Auto save w swojej strukturze. Służy do zapisywania pozycji i granic (prostokąt ramki) okien w pliku preferencji aplikacji. Zarówno terminal, jak i wyszukiwarka używają tego.
markhunte

To naprawdę dziwne, żadna z moich aplikacji (Terminal lub Finder) nigdy nie zapisała swojej pozycji ani rozmiaru ... Zastanawiam się, co zrobiłem, żeby to zepsuć?
Jammer

Odpowiedzi:


1

Sugerowałbym użycie narzędzia takiego jak Divvy do pozycjonowania i zapamiętywania pozycji okien. OS X po prostu nie radzi sobie z tym w idealny sposób.


Hmm ... więcej aplikacji do robienia tego, co powinien robić system operacyjny. Pochodząc ze świata Windows ciągle jestem zaskoczony takimi rzeczami. Dzięki Dave.
Jammer

1
Nie widzisz, gdzie zapamiętuje okna?
markhunte

tak, Divvy może pomóc w zarządzaniu oknami, ale wydaje się, że nie ma sposobu na zapamiętanie pozycji okien.
dwightk

Hmm ... Z dnia na dzień jestem pod wrażeniem OSX.
Jammer

@Jammer Bez gówna. Zarządzanie oknami jest okropne. W tej chwili utknąłem. Windows jest prawdopodobnie najlepszy. Byłem już w systemie Linux. Nie wracam Teraz za dużo zainwestował w Mac.
momomo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.