Limity poczty Mac (wiadomości i rozmiar skrzynki pocztowej)


13

Korzystamy z Google Apps, a użytkownicy zbliżają się do 250 000 wiadomości e-mail i ponad 25 GB przestrzeni dyskowej Aplikacja Mail staje się coraz wolniejsza dla większości użytkowników.

Czy istnieją jakieś wytyczne dotyczące tego, jak duże powinny być skrzynki pocztowe?

Nie udało mi się znaleźć żadnych informacji o limitach (nawet z doświadczenia użytkownika) online.

Odpowiedzi:


8

Limit nie jest czymś zaprogramowane w programie Mail.

W rzeczywistości miejsce na dysku twardym i wydajność komputera Mac są jedynymi ograniczającymi czynnikami, a nie pewną liczbą wiadomości pod względem wielkości lub liczby.
Jak już zauważyłeś, aplikacja działa naprawdę wolno z pocztą powyżej 100 000, a nawet 200 000 na obecnym sprzęcie (być może poza Mac Pro).

Nie zaleca się posiadania tak dużego MailBoxa.

Jak myślę, że należy / można sobie z tym poradzić:

 • Nie wychodź poza 10 000 wiadomości e-mail (w głównej skrzynce pocztowej)
 • Przenieś stare wiadomości do archiwum poczty

  • Posiadanie własnego serwera do tego bardzo pomaga.
   Używam serwera OS X (Mail-) z interfejsem Roundcube Frontend i bazą danych MySQL.
   W naszej firmie mamy Linux Mail-Server i Roundcube Frontend z MySQL DB.

  • Serwer może obsługiwać te wiadomości e-mail znacznie lepiej niż Apple Mail. Także RoundCube jako Frontend jest znacznie szybszy, gdy przechodzisz przez setki tysięcy maili.

 • Jeśli osiągasz liczbę poczty przekraczającą 200 000, prawdopodobnie zbierasz dekadę maili (chyba że dużo piszesz).

 • Po 3-5 latach powinieneś przechowywać te e-maile na serwerze kopii zapasowych (być może w innym miejscu), bezpieczny dla nikogo i bezpieczny w przypadku jakiejkolwiek straty.


Nie ma żadnego ograniczenia poczty dla programu Outlook Database (PST). ponieważ Mail.app przechowuje wszystkie wiadomości pojedynczo jako osobne pliki. Co jest świetne, aby uniknąć uszkodzenia danych, ale do diabła z tworzeniem indeksów wyszukiwania z dużymi skrzynkami pocztowymi (prawdopodobnie dlatego, że komputery Mac stają się wolne) ... Jak powiedziano, rozważ archiwizację na scentralizowanym (Mac) serwerze (pozwoli ci wyszukiwać według zawartości zamontowanych udziałów ). Jeśli po zaktualizowaniu Mac ostatnio usuwać indeksy enveloppe aby umożliwić waloryzację do zakończenia: support.apple.com/kb/PH14876 zmusić ponownego indeksowania mdimport -r /System/Library/Spotlight/Mail.mdimporter
llange

1

Limit jest tylko tym, co daje ci konto Gmail (Google).

W moim przypadku mam 2 konta Gmail z 16 limitami przydziału - są to standardowe konta Gmail. Możesz mieć więcej miejsca na koncie Gmail, konwertując je na premium (zapłać za to) .

Limit Apple Mail to miejsce na dysku.

Limit folderów nie ma (tyle, ile chcesz)

Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy swoje konto Gmail na poczcie Apple i poprosisz o informacje o koncie, otrzymasz informacje o limicie, które posiadasz z Gmailem na ich serwerze. (nie na komputerze Mac).

Wygląda to tak na moim Macu dla jednego z kont:

gmail

Aby monitorować, co spowalnia pocztę Apple Mail, otwórz Aktywność w zakładce Okno w Mail. Ten pokaże ci dokładnie, co się dzieje i kto lub co jest wolny.

Okno działania wygląda mniej więcej tak:

okno aktywności

Teraz twój problem:

Gmail pozwala ustawić limity liczby wiadomości e-mail przesyłanych i synchronizowanych przy każdym połączeniu.

Możesz ustawić liczbę e-maili w Gmailu, aby przyspieszyć.

Zakładam, że nie musisz synchronizować wszystkich 250000 e-maili za każdym razem.

Ustawienie limitu nie spowoduje usunięcia wiadomości e-mail, nadal znajdują się one na koncie Gmail, limit dotyczy liczby wiadomości e-mail przesyłanych na konto Apple Mail i można ustawić wartość od 1000 do 10000.

Oto jak:

Ogranicz IMAP

Należy pamiętać, że ustawienie „Nie ograniczaj liczby ...” może prowadzić do spowolnienia:

bez limitu

Finlay, powiedziałbym, że nie musisz zaczynać zajmować się własnym serwerem e-mail, proste dostosowanie preferencji Google może zapewnić wszystkie Twoje potrzeby, ale jeśli potrzebujesz, Google oferuje również rozwiązania biznesowe o dużym ruchu.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.