Operacji nie można ukończyć, ponieważ nie można znaleźć oryginalnego elementu „Foo”


50

W domu mam mały NAS, który udostępnia niektóre tomy za pośrednictwem AFP. Wszystko działało świetnie. Dopóki go nie zamknąłem i nie podłączyłem ponownie.

Widzę urządzenie w sieci, mogę je otworzyć i wybrać udział. Ale kiedy próbuję zamontować udział, pojawia się następujący błąd:

"The operation can’t be completed because the original item for “Foo” can’t be found"

Myślę, że dzieje się tak, ponieważ mój mały NAS zmienił się na nowy adres IP, a OS X w jakiś sposób buforował gdzieś oryginał (alias?).

Fakt, że mogę z powodzeniem otworzyć te akcje z innego komputera Mac, który nigdy ich nie widział, potwierdza, że ​​tak myślę.

Czy ktoś wie, gdzie jest to potencjalnie buforowane? Czy jest coś, co mogę zresetować lub wyrzucić, aby obejść ten błąd?

Odpowiedzi:


48

Najwyraźniej ten problem może wystąpić z wielu różnych powodów. W moim przypadku problem został rozwiązany przez ponowne uruchomienie wyszukiwarki. Opis i rozwiązanie tego problemu można znaleźć na stronie http://www.cnet.com/news/fix-shared-computer-not-found-in-finder/ .


14
Ponowne uruchomienie wyszukiwarki też działało dla mnie. Menu Apple (lewy górny róg) -> Wymuś zamknięcie -> Finder -> Uruchom ponownie.
cgenco

1
WFM też: OSX El Capitan, Force quit finder i teraz może ponownie połączyć się z MacBookiem z końca 2008 roku. Dzięki
jalanb,

2
Ten sam problem tutaj w Sierra, irytująco teraz zamyka okno wyszukiwarki po odrzuceniu alertu. Ponowne uruchomienie Findera pozwoliło na ponowne podłączenie woluminu sieciowego.
malhal

1
WFM też jednak to boli w tyłek, prawie zawsze mam o restart wyszukiwarki, aby móc połączyć się z udziałami.
TCB13

1
Nie możesz korzystać z NFS, ponieważ Apple już go nie lubi, a SMB jest uciążliwe. To tak, jakby Apple chce, abyś używał czystego sklepu Apple? Dla mnie nie ma uprawnień i nie przestarzałe połączenia. Musi to być coś innego z dokładnie tym samym komunikatem o błędzie. "Śliczny."
Bruce

8

W moim przypadku (iMac próbuje uzyskać dostęp do plików na komputerze z Win7) rozwiązaniem było dodanie uprawnień do „Gość” do katalogu Win7. To wcześniej nie było konieczne. Katalog był dostępny dla wszystkich i działał. Ale najwyraźniej iMac próbuje połączyć się jako „Gość” i dodanie uprawnień specjalnie dla „Gość” (Właściwości… Udostępnianie… Udostępnij… Dodaj… Gość) rozwiązało to.


3
To oczywiście omija wszelkie skonfigurowane zabezpieczenia (Gość = dostęp publiczny). Tak długo, jak się z tym czujesz, jest to dobre rozwiązanie.
inanutshellus,

5

Ok, więc odpowiem na własne pytanie. W moim przypadku rozwiązanie okazało się naprawdę „proste”.

Spojrzałem na innego Maca i zauważyłem, że /Volumeskatalog ma różne uprawnienia. Na problematycznym komputerze Mac był ustawiony, drwxr-xr-xa na niedawno zainstalowanym komputerze Mac - tak drwxrwxr-x.

Naprawiłem więc problem z:

sudo chmod 775 /Volumes

(Możesz to również zrobić w Finderze, oczywiście za pośrednictwem Uzyskaj informacje)

Problem rozwiązany. Teraz mogę ponownie zamontować dowolny udział pliku.


Moje /Volumesuprawnienia były takie same jak na twoim problematycznym Macu, więc uruchomiłem twój, chmod 775ale w moim przypadku nie rozwiązało to problemu. Następnie próbowałem restartu Finder, a nie rozwiązać mój problem.
jeff-h

4

Miałem ten sam problem. Również dla mnie działało na innym komputerze Mac. Okazało się, że musiałem zmienić Volumesgrupę, do adminktórej było wcześniej wheel.

Naprawiłem więc problem z:

sudo chgrp admin /Volumes

Miałem problem i ponowne uruchomienie Findera nie pomogło. Problem zaczyna się po przeniesieniu części udziałów z woluminu na inny na serwerze Synology NAS. Wspomniana wyżej poprawka działała dla mnie.
Chevdor

2

TL; DR - Sprawdź także uprawnienia do zdalnego udziału. Upewnij się, że demon Samba i demon AFP mają dostęp do udziałów.

Wersja długa - mój problem nie dotyczył mojego komputera Mac, ale zdalnych udziałów. Mieli 750uprawnienia, co wydawało się rozsądne, ponieważ chciałem tylko właściciela i odpowiednich grup, aby uzyskać dostęp do folderów. Ale proces afpd(Apple File Protocol Daemon) nie był w grupie! Nie można było uzyskać dostępu do plików. Gdy inni klienci, na przykład mój komputer z systemem Windows, uzyskali dostęp do udziału, uzyskali do niego dostęp za pośrednictwem Samby ( smbd), która działała jako root. Tak więc mój komputer z Windows działał dobrze, a mój klient Mac wydawał się „wadliwy”.

$ ssh myremoteserver
$ ps -eaf | egrep -i smbd\|afpd 
12902 root   34784 S  smbd -D
24642 admin  23680 S  /usr/sbin/afpd -d -F /etc/netatalk/afp.conf

(Więc Samba działa jako root, ale AFP działa jako „admin”).

$ cd /mnt/myshares
$ ls -l
drwxr-x---  6 nobody  allaccou   4096 Jun 25 02:50 foo
drwxr-x---  11 nobody  allaccou   4096 Jun 10 20:39 bar
drwxr-xr-x  12 nobody  allaccou   4096 Jun 24 23:18 baz

(Tutaj „baz” działa wszędzie, ale „foo” i „bar” działają tylko na moim komputerze z systemem Windows).

$ sudo cat /etc/group
root:x:0:root
administrators:x:1001:admin
share:!:1000:admin,nobody
allaccount:!:501:bob,jane,sue
netdev:x:1002:

(Więc AFP - działa jako - nie adminma go w grupie allaccount).

Dodaj go do allaccountgrupy i voila , szczęśliwy Mac.


1
Mam system Netgear ReadyNAS i mam ten sam problem co OP na wszystkich moich urządzeniach Mac. Twoja sugestia skłoniła mnie do otwarcia interfejsu administratora i sprawdzenia moich udziałów sieciowych. Okazało się, że moje uprawnienia AFP dla każdego udziału były zbyt restrykcyjne. Więc +1 dla Ciebie :)
Pierce

1

Miałem ten sam problem na moim MacBooku Air; Nie mogłem montować udziałów z serwera Mac OS X Server, gdy inne komputery Mac mogły.

Musiałem zastosować zarówno polecenia chmod, jak i chgrp, aby to naprawić.

Poleciłbym również ponowne uruchomienie w trybie odzyskiwania i uruchomienie naprawy dysku i uprawnień do naprawy.


1

Mam Drobo 5N, a jego nazwa sieciowa to „Drobo5N” - czasami dostaję ten błąd i zauważyłem, że kiedy dostaję błąd i patrzę w Finderze, mój Drobo nazywa się „drobo5n” (wszystkie niższe- walizka). Nie znalazłem sposobu, aby to naprawić bez ponownego uruchomienia komputera ... ale chciałbym go znaleźć. (Nie muszę nic robić z moim Drobo - po prostu uruchom ponownie komputer Mac.)

Po ponownym uruchomieniu i uruchomieniu naprawy dysku własność / uprawnienia my / Volumes są (OS X 10.10.2):

[~]$ ls -ald /Volumes/
drwxrwxrwt@ 5 root admin 170 Mar 31 23:41 /Volumes/

i obecnie jestem w stanie zamontować mojego Drobo bez żadnych problemów.


1

Aloha. Miałem ten sam problem ze wspólnym woluminem na OS X Server 5.1 pod OS X 10.11.4 beta. Niezależnie od tego, że były to wersje beta, miałem już ten problem. Oto w jaki sposób udało mi się rozwiązać problem „nie znaleziono oryginalnego przedmiotu”:

 1. wyloguj się z serwera w Finderze
 2. Wyszukiwarka Force-Quit
 3. połącz ponownie za pomocą Command-K w Finderze (lub, Idź> Połącz z serwerem…)
 4. wróć do udostępnionego folderu, który wcześniej nie był otwierany i powinien się teraz otworzyć dobrze

Po tym zadziałało dla mnie dobrze. Pamiętaj, że nie mam okna dialogowego Połącz (Command-K w Finderze), nigdy nie pamiętam mojego hasła w pęku kluczy, ponieważ często chcę się logować jako różni użytkownicy. Pomaga mi to także od czasu do czasu rozwiązywać problemy. Ponadto przed wykonaniem powyższych 4 kroków poszedłem na serwer i usunąłem folder współdzielony z obszaru udostępniania plików, a następnie dodałem go ponownie, myśląc, że to rozwiąże problem; to nie mialo miejsca. Dlatego uważam, że cztery kroki, które podjąłem (powyżej), były rozwiązaniem mojej sytuacji.

Mam nadzieję, że to komuś pomoże.


Miałem dziwną sytuację, w której zamontowany serwer w podsekcji „Udostępnione” spowodował zerwanie łączy, ale połączenie za pomocą okna dialogowego „Połącz z serwerem” ostatecznie pozwoliło mi zamontować foldery. Stało się to po aktualizacji serwera, więc mam nadzieję, że pozycje podmenu będą działać po tym, jak wszystkie pamięci podręczne Findera zostaną w pewnym momencie opróżnione, ale przynajmniej na razie działa.
Joost

1

Ten problem wystąpił wkrótce po uaktualnieniu do systemu macOS Sierra i pomyślałem, że być może pomylono uprawnienia lub coś w tym procesie. Po przeczytaniu innych odpowiedzi tutaj i próbie wymuszenia ponownego uruchomienia Findera, sprawdzenia uprawnień do folderu, zabawy z udziałem sieciowym z routera, w końcu zdecydowałem się ponownie wprowadzić poświadczenia (które zostały zapisane w moim pęku kluczy) dla użytkownika, którego miałem rutynowo loguję się jako. To rozwiązało problem.

Na wynos: spróbuj kliknąć „Zaloguj się jako ...” jako ponowne wprowadzenie poświadczeń dla użytkownika, ponieważ zadziałało to dla mnie.


1

Po uaktualnieniu maszyn (nowy z systemem Sierra) konfigurowałem standardowe ulubione i przeciągałem udział NAS (hostowany na Linux-ie) i zawsze kończyło się to na „?” w ulubionych. Po wypróbowaniu wszystkiego w tym wątku nic nie działało.

Znalazłem inne rozwiązanie.

Dla porównania, oto co zawsze robiłem (co przestało działać w Sierra):

 1. Kliknij mój udział sieciowy w sekcji „Udostępnione” na pasku bocznym wyszukiwarki
 2. Wybierz jeden z udziałów na liście
 3. Poczekaj, aż zapełni się w wyszukiwarce (bez tego operacja przeciągania nie działałaby)
 4. Przeciągnij podświetlony udział na pasek boczny wyszukiwarki.

Oto, co zadziałało (dla mnie):

 1. Przejdź do swojego udziału sieciowego - wystarczy spojrzeć na katalog główny. To powoduje zamontowanie.
 2. W sekcji Urządzenia na pasku bocznym Findera kliknij komputer (nie Macintosh HD.) Powinieneś zobaczyć wpis dla każdego napędu podłączonego do komputera, wpis sieciowy, ewentualnie wpis dysku zdalnego i oczywiście Twój udział zostanie wyświetlony.
 3. Przeciągnij swój udział z tego widoku na pasek boczny.

0

Właśnie miałem ten problem działający na Macbooku Air OS X 10.9.5. Uprawnienia były w porządku. Otworzyłem terminal i tak zrobiłem

ls -la / Volumes

i dostał

ls: Zdjęcia: nieprawidłowy argument

ls: Wideo: nieprawidłowy argument

Te dwa wierzchowce NIE pojawiły się w Finderze. Kiedy próbowałem odmontować je, pojawia się kolejny błąd:

umount / Tomy / Wideo

umount (/ Volumes / Videos): Zasób zajęty - spróbuj „diskutil unmount”

Więc wtedy zmusiłem odmontować:

diskutil umount force / Volumes / Videos

Odmontowanie powiodło się dla / Volumes / Videos

Po usunięciu wszystkich montowań na dysku sieciowym (było ich 3), mogłem przejść do Findera -> Idź -> Połącz z serwerem i zamontował się poprawnie.

Myślę, że zmiana adresu IP może powodować pojawienie się tego problemu i z jakiegoś powodu mocowania są powiązane i nie można odmontować. W tym momencie Finder nie wie, jak zamontować ponownie, ponieważ stare wierzchowce nie zostaną poprawnie odmontowane.

Przynajmniej tak wyglądał mój problem.


0

17 CZERWCA 2015 Używam najnowszego Yosemite. Po wielu godzinach przeszukiwania i wypróbowywania wszystkiego skończyłem na zmianie nazwy udziału sieciowego na routerze, ponownym uruchomieniu komputera Mac i zajęło to trochę czasu, ale mogłem uzyskać dostęp do udziału pod nową nazwą.


0

OS X może mieć nieaktualne punkty podłączenia; odmontować zdalne udziały, aby mogły zająć miejsce nowe punkty montowania. Nie dzieje się to automatycznie.

Sposób GUI

Wypróbuj ikonę „wysuwania” obok udziału w wyszukiwarce, a następnie poczekaj, aż ponownie się połączy (lub wymuś go za pomocą Findera-> Idź-> Połącz z serwerem)

Jeśli to nie zadziała, wypróbuj wiersz poleceń ...

Sposób wiersza poleceń

Znajdź istniejące, prawdopodobnie nieaktualne, monty mount, a następnie umounttakie jak to ...

$ mount
//GUEST:@OPENELEC._smb._tcp.local/videos on /Volumes/videos (smbfs, nodev, nosuid, noowners, mounted by user)
$ umount /Volumes/videos

Teraz spróbuj ponownie połączyć się z Finderem.

W moim przypadku próbuję połączyć się ze zdalnym udziałem Samby, który został ponownie skonfigurowany i ponownie uruchomiony.


0

W moim przypadku, podobnie jak niektóre inne, był to problem z uprawnieniami na komputerze z systemem Windows 10, który hostował udział, do którego próbowałem uzyskać dostęp. Musiałem dodać uprawnienia do plików (nie tylko uprawnienia do udostępniania, ale rzeczywiste uprawnienia do plików). W szczególności musiałem albo dodać grupę „Wszyscy” jako mającą dostęp, albo (ponieważ tak naprawdę nie chciałem, aby „wszyscy” mieli dostęp) konkretnych użytkowników, których chciałem mieć dostęp do udziału.

W przypadku określonych użytkowników działało zapewnienie dostępu do kont Windows Live na komputerze z systemem Windows 10 Home (na wypadek, gdyby ktoś myślał, tak jak na początku byłem, że może potrzebujesz lokalnych użytkowników i / lub wersji Pro Win10).


0

Stwierdziłem, że otrzymuję ten problem, ponieważ aplikacja Finder domyślnie próbowała połączyć się jako gość. Musiałem kliknąć przycisk „Połącz jako” w prawym górnym rogu.


0

Rozwiązaniem dla mnie - zapewnionym przez wsparcie Synology - była konwersja folderu współdzielonego na Synology NAS do Windows ACL:

Zaloguj się do DSM, Panel sterowania, Wybierz folder współdzielony, Akcja, Konwertuj na Windows ACL


0

Wypróbuj następujące polecenia w terminalu: 1. Najpierw wyłącz zrzut zrzutu powietrza za pomocą:

  defaults write com.apple.NetworkBrowser DisableAirDrop -bool YES
 1. Następnie włącz zrzut za pomocą:

  defaults write com.apple.NetworkBrowser DisableAirDrop -bool NO
  
 2. Uruchom ponownie komputer Mac


-1

To rozwiązuje komunikat o błędzie:

„Operacji nie można ukończyć, ponieważ nie można znaleźć oryginalnego elementu BLANK”

Byłem w stanie to naprawić, wykonując następujące czynności:

uruchamianie mojego Maca w trybie odzyskiwania przytrzymując cmd + opt + r
wybranie narzędzia dyskowego
kliknięcie mount dla mojego SSD
kliknięcie pierwsza pomoc
zrestartuj mojego mac


W jaki sposób ręczne zamontowanie wewnętrznego dysku SSD rozwiązuje problemy z NAS? Lub w jaki sposób używasz Narzędzia dyskowego do montowania NAS za pomocą AFP?
nohillside

jest to problem sprzętowy z dyskiem wewnętrznym. pierwsza pomoc nie usuwa twojego wewnętrznego dysku. naprawia to. dysk nie jest montowany po uruchomieniu ur Maca w trybie odzyskiwania Internetu, więc musisz go zainstalować, aby kliknąć pierwszą pomoc.
incognito nerd

Rozumiem, co naprawdę robi twoja odpowiedź, nie rozumiem, w jaki sposób odnosi się do pytania. Wspominasz, że byłeś w stanie rozwiązać dokładnie ten problem, czy możesz wyjaśnić, co dokładnie wymagało naprawy?
nohillside

kroki, które wyjaśniłem, pozbyły się tego komunikatu o błędzie „Operacji nie można ukończyć, ponieważ nie można znaleźć oryginalnego elementu dla„ Foo ””
incognito nerd

Posłuchaj, umieściłeś tę samą odpowiedź na kilka pytań dotyczących różnych stwierdzeń problemów. Nie wątpię, że wykonałeś opisane kroki, aby pozbyć się komunikatu o błędzie, ale czy zastosowałeś go do problemu z NAS, jak zadawano pytanie?
nohillside

-1

Właśnie to rozwiązało problem: Upewnij się, że domena „lokalna” jest uwzględniona w ustawieniach DNS / Search Domains dla twojego połączenia sieciowego. W moim przypadku to wszystko, co musiałem zrobić. Zobacz ten wątek, aby uzyskać szczegółowe informacje: https://discussions.apple.com/thread/8280607


Jest to odpowiedź tylko do linku. Aby uniknąć negatywnych opinii, powinieneś dodać szczegóły do ​​swojej odpowiedzi zamiast linkowania do innej strony. Linki mogą się zmienić, a wtedy twoja odpowiedź nie będzie miała sensu.
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.