Jak uniemożliwić Matlabowi przełączanie GPU?


1

MATLAB 2014a zawsze używa tylko dyskretnego procesora graficznego, co nie jest konieczne. (2013a tego nie zrobił, dlatego myślę, że może istnieć łatwe rozwiązanie).

Jak mogłem temu zapobiec? Próbowałem ustawić flagę NSSupportsAutomaticGraphicsSwitching w Info.plist, ale to nie pomogło.

Nie chcę wymuszać go za pomocą gfxcardstatus, ponieważ często pracuję z monitorem zewnętrznym.

Odpowiedzi:


-1

Wyłącz automatyczne przełączanie grafiki w panelu Preferencje energetyczne w Preferencjach systemowych. Zmusi to twojego MBP do używania tylko dedykowanego GPU, a nie dyskretnego GPU.


3
Odwrotnie ... Zmusza MBP do korzystania z oddzielnej karty graficznej przez cały czas.
njboot

Oczywiście, @njboot, nie jestem doskonały, ale pracuję dla sił dobra. Nie rozumiem, co próbujesz zrobić, rozpowszechniając tę ​​dezinformację. Wyłączenie przełączania grafiki wymusza użycie tylko dedykowanego procesora graficznego Intel.
chillin

2
przepraszam kolego, mylisz się. „Gdy automatyczne przełączanie grafiki jest wyłączone, komputer będzie korzystał z grafiki o wysokiej wydajności. Może to skrócić żywotność baterii”. Odznałem automatyczne przełączanie grafiki i mój komputer natychmiast przełączył się ze zintegrowanego na dyskretny - jak wskazuje gfxstatus. postimg.org/image/6fq6hra59
njboot
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.