Dlaczego mój MacBook Pro Retina nie łączy się z 802.11n?


2

Kupiłem 15" MacBook Pro Retina koniec 2013 roku i do tej pory wszystko działa idealnie. Na szczęście ja nie doświadcza «stracić Wifi po snu» problem.

To powiedziawszy, rzadko kiedy łączę się z WiFis o dużej przepustowości. Obecnie współpracuję z kolegą z jego domowego biura. Ma router Netgear obsługujący standard 802.11n, a jego MacBook Pro (także Retina, ale nie pod koniec 2013 roku, więc nie ma karty ac) łączy się bez problemu za pomocą 802.11n i 2,4 GHz na kanale 1. Mój MBP łączy się jednak na tym samym kanale, używając tylko 802.11g, co jest dość wolne, gdy chcemy przesyłać pliki.

Raport WirelessDiagnostics pokazuje, że wczoraj podłączyłem się do 5GHz 802.11n, kiedy byliśmy w biurze klienta.

Co mogę zrobić, aby naprawić lub przynajmniej zdiagnozować problem? Czy to tylko Mavericks, czy problem ze sterownikami tych nowych kart AC?


To samo dzieje się ze mną. Spójrz ten wątek: discussions.apple.com/message/25890922#25890922
FlamingMoe

Tak, myślę, że to problem ze sterownikiem, ponieważ może łączyć się z niektórymi sieciami 802.11n. Nie zmierzyłem jeszcze Ethernetu, ale wydawało mi się, że dobrze jest, gdy skopiowałem kilka rzeczy.
Marius Soutier,

Odpowiedzi:


4

Miałem ten sam problem z moim rMBP 15 "pod koniec 2013 roku. Podobnie jak dokładnie ten sam problem. Apple jest okropny pod względem kontroli jakości i spójności w tworzeniu sterowników.

Zainstaluj ten starszy kext (sterownik Wi-Fi), a to rozwiąże problem. Mogę połączyć się z sieciami tylko N w paśmie 2,4 i 5 GHz i uzyskać teraz prędkość transmisji 300 Mb / s.

Oto, co zrobiłem, aby WIFI działało jak opisano powyżej.

  1. Przejdź do folderu głównego dysków twardych. Otwórz system / bibliotekę / rozszerzenia przeciągnij i upuść plik IO80211Family.kext do nowego folderu na pulpicie (jako kopię zapasową), a następnie usuń go z systemu / biblioteki / rozszerzeń

  2. Pobierz i uruchom Kext Wizard

Bezpośrednie pobieranie -> http://wizards.osxlatitude.com/kext/download.html

  1. Pobierz i wypakuj - IO80211Family.kext zip. Oto dwa linki, w przypadku gdy jedno z nich ulegnie awarii

https://www.sendspace.com/file/4v4a4r

  1. W Kext Wizard kliknij kartę instalacyjną, a następnie przeciągnij i upuść wyodrębniony plik IO80211Family.kext do Kext Wizard, a następnie kliknij przycisk Instaluj.

  2. Kliknij kartę Konserwacja i zaznacz pole S / L / E, aby naprawić uprawnienia i odbudować pamięć podręczną.

  3. Uruchom ponownie i dostosuj ustawienia routera tylko do N i przetestuj. Powinien to naprawić. Jeśli zepsuje Wi-Fi (szansa 99,5%, że nie) lub pogorszy sytuację, powtórz ten krok i ponownie zainstaluj oryginalny plik Kext, którego kopię zapasową wykonałeś w kroku 1.


1
Na Boga, człowieku, nie mogę uwierzyć, że to faktycznie zadziałało. Dzięki!
John Smith

0

Dla niektórych osób może to być przyczyną:

Jeśli kupisz książkę Mac z zagranicy, a router z kraju ojczystego, pasmo częstotliwości WIFI może być niekompatybilne, co uniemożliwi dostęp do sieci 802.11n

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.