Czy rozpoznajesz zainstalowaną wersję iOS według numeru seryjnego?


2

Jest to kontynuacja tego pytania .

Krótko mówiąc: muszę kupić iPhone'a 4S z systemem iOS 7.0 (a konkretnie w tej wersji, a nie w najnowszej wersji 7.1).

Wysłałem do dystrybutora Apple wiadomość e-mail z zapytaniem, czy mają go w magazynie, aby dowiedzieć się, że Apple nie drukuje żadnych informacji o wersji iOS na pudełku, więc nie mogą mi powiedzieć. Pomyślałem, że jeśli istnieje sposób, aby ustalić, która wersja iOS jest zainstalowana na podstawie numeru seryjnego lub innych wskaźników, mógłbym zadać odsprzedawcy bardzo szczegółowe pytania (tj. Czy masz na stanie jakieś iPhone'y z serii XYZ?).

Moje pytania brzmią: czy można rozpoznać wersję iOS na podstawie numeru seryjnego lub innego czynnika w nowym iPhonie? Jeśli tak, jak to zrobić?

Mówiąc ściślej: chciałbym zidentyfikować zakres numerów seryjnych iPhone'a 4S dostarczanego z systemem iOS 7.0 zainstalowanym jako oryginalny system. Czy to jest możliwe?

Odpowiedzi:


5

Numer seryjny pozwoli ci zobaczyć model i dane techniczne telefonu. Korzystając z tych informacji, możesz 1) znaleźć oryginalny system iOS, na którym działał telefon, oraz 2) dowiedzieć się, na które systemy iOS jest kompatybilne.

Nie można jednak zdalnie znaleźć bieżącej wersji systemu iOS ani konkretnej aktualizacji tej wersji na podstawie samego numeru seryjnego.


OK, to częściowo odpowiada na moje pytanie, ale wydaje mi się, że powinienem był być bardziej szczegółowy. Nie chcę znaleźć bieżącej wersji iPhone'a na podstawie jego numeru seryjnego. Chciałbym określić, który zakres numerów seryjnych jest dostarczany z określoną wersją systemu iOS (w moim przypadku 7.0).
Erathiel

Wszystkie urządzenia iOS wydane przez Apple po 18 września 2013 r. Zostały dostarczone z iOS7. AFAIK, nie ma możliwości odzyskania „zakresu” numerów seryjnych dla każdego urządzenia iOS wydanego po tej dacie.
njboot

@Erathiel, widzę, że jesteś edytowany ze względu na specyfikę. To dobrze, ale moja odpowiedź wciąż obowiązuje. Nawet jeśli chcesz zidentyfikować zakres numerów seryjnych dostarczonych z oryginalnym iOS 7.0, nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy urządzenie zostało później zaktualizowane do wersji 7.1 przy użyciu numeru seryjnego.
njboot

To prawda, ale myślę, że brakuje Ci jednego ważnego punktu - celuję w nowe urządzenie, więc nie ma mowy o uaktualnieniu systemu, jeśli urządzenie nadal znajduje się w zapieczętowanym pudełku, prawda? :)
Erathiel

@Erathiel tak, to dobra uwaga. Wszystkie urządzenia wysłane po 18 września (a przed _ / 2014, kiedy wersja 7.1 została wydana) fabrycznie nowe, zapakowane w pudełku, powinny mieć system iOS 7.0. Jednak użycie S / N do znalezienia takiego urządzenia wydaje się być metodą okrężną. Dlaczego nie po prostu poszukać urządzeń NIB zakupionych od Apple w tym okresie?
njboot

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.