Jakie foldery można bezpiecznie wykluczyć z kopii zapasowej Time Machine?


15

Chcę poznać listę folderów, które można bezpiecznie wykluczyć z kopii zapasowych Time Machine, jednocześnie upewniając się, że pełne przywrócenie może sprawić, że ten sam komputer zacznie działać natychmiast.

Powodem, dla którego chcę to zrobić, jest fakt, że Time Machine wykona kopię zapasową wszystkich plików bez względu na to, co zawiera. Do tej pory wykluczyłem te ścieżki z kopii zapasowej:

~/Library/Caches
~/Library/Logs
~/Downloads

Skrytki i dzienniki nie muszą być wspierane, ponieważ są one generowane w razie potrzeby. Wykluczam również ~/Downloadsfolder, ponieważ te pliki są zwykle przechowywane tymczasowo.

Czy jest więcej folderów, które mogę wykluczyć? Jakie są zasady wykluczania wehikułu czasu?

Odpowiedzi:


27

Prostą odpowiedzią jest wykluczenie plików, które tworzysz lub pobierasz, których nie potrzebujesz do przywracania (obejmuje to pliki, które możesz ponownie pobrać lub przywrócić / odbudować z innego źródła, jeśli to konieczne).

Time Machinenie tworzy kopii zapasowej wszystkiego. Wręcz przeciwnie, domyślnie jest skonfigurowany w sposób inteligentny, aby wykluczyć foldery, takich jak ~/Library/Caches, ~/Library/Logsi wiele innych, które mają charakter przejściowy, może zostać przebudowany z dostępnych danych i nie są wymagane podczas przywracania systemu. Dodanie tych folderów do listy wykluczeń nie jest konieczne i jest zbędne.

Domyślna lista plików i folderów Time Machinewykluczonych z tworzenia kopii zapasowej znajduje się w /System/Library/CoreServices/backupd.bundle/Contents/Resources/StdExclusions.plist. Możesz sprawdzić, czy foldery pamięci podręcznej i dzienników znajdują się na tej liście wykluczeń.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz:

Osobiście wykluczam dwa rodzaje folderów:

  1. Foldery zawierające tymczasowo używane pliki, które mogę uzyskać z innego źródła, jeśli będę ich potrzebować.
  2. Foldery zawierające duże pliki, które mogą się często zmieniać. Na przykład duże pliki multimedialne, które mogę często dodawać i usuwać, są wykluczone, Time Machineponieważ bardzo szybko zapełniają dysk kopii zapasowej. Są one jednak objęte pełnym klonem dysku (którym zarządzam z ograniczoną kopią zapasową starszych plików).

Nadal nie jestem do końca przekonany, .DocumentRevisions-V100że zostałem wykluczony z tworzenia kopii zapasowych. Monitorowałem zmianę kopii zapasowej za pomocą tego folderu w BackupLoupe i faktycznie tworzy ona kopię zapasową wszystkich wersji. Będę nadal monitorować i aktualizować później.
sayzlim

@MK Fantastic.
hmedia1

2

Jeśli korzystasz z usług takich jak Dropbox i Dysk Google, możesz bezpiecznie wykluczyć je z kopii zapasowych Time Machine, ponieważ zostaną one pobrane z Internetu na wypadek konieczności odzyskania systemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.