Jak uzyskać zewnętrzną klawiaturę Apple, aby akceptowała wprowadzanie klawisza modyfikującego z wewnętrznej klawiatury Macbooka (i odwrotnie)?


11

Właśnie kupiłem starszą klawiaturę Apple, z pomysłem, że mogę jej używać w połączeniu z moją wewnętrzną klawiaturą Macbook Pro jako substytut kupowania klawiatury, która może być podzielona na dwie części. Chodzi o to, że powinienem być w stanie położyć prawą rękę na zewnętrznej klawiaturze i lewą rękę na wewnętrznej klawiaturze i pisać jak zwykle.

Podłączam zewnętrzną klawiaturę i mogę pisać dobrze. Problem pojawia się, gdy próbuję użyć dowolnej kombinacji klawiszy z obiema klawiaturami jednocześnie. Na przykład, kiedy naciskam klawisz sterujący na klawiaturze wewnętrznej i klawisz „e” na klawiaturze zewnętrznej, chciałbym, aby kursor przesunął się na koniec linii, ale zamiast tego „e” pokazuje małe litery w górę na ekranie. Kiedy trzymam klawisz Shift na zewnętrznej klawiaturze i wciskam klawisz „a” na klawiaturze wewnętrznej, zamiast wyświetlać duże „A”, pojawia się małe „a”.

Opieram się w dużej mierze na skrótach klawiaturowych, makrach i emacach, ale poza tym nie ma większego sensu pisanie z użyciem obu klawiatur, jeśli muszę przenieść obie ręce na jedną klawiaturę, gdy chcę użyć powiązania klawiszy emacs lub wpisz wielką literę.

Czy istnieje sposób, aby jedna klawiatura akceptowała wprowadzanie klucza modyfikatora od drugiej? Idealnie powinienem być w stanie przytrzymać klawisz modyfikujący na dowolnej klawiaturze i wpisać inny znak z jednej z nich oraz pozwolić OSX rozpoznać kombinację klawiszy.

Klawiatura: A1048 (nie nowa) Macbook Pro: MacBookPro8,2; 15-calowy; Koniec 2011 r .; Mavericks 10.9.2

(Niepotrzebna historia dla ciekawskich: staram się zapobiec tunelowi nadgarstka. Czuję, że przychodzę od samego programowania na klawiaturze Macbooka. Jestem dość szerokim ramieniem, szeroką klatką piersiową i pozycją, którą muszę zająć, aby uzyskać moje dłonie wystarczająco blisko siebie, żeby pisać na klawiaturze, w zasadzie skurczają moją rękę w bok, tak że zewnętrzne dłonie i przedramiona tworzą kąt 135 stopni, co jest okropną postawą. Muszę być w stanie rozłożyć ręce dalej od siebie.)


To dziwne. Mogę potwierdzić, że otrzymuję to samo zachowanie z podobną konfiguracją.
dwightk

W pewnym sensie dla mnie ma to sens. OSX odczytuje dwie oddzielne klawiatury - i mówi to wyraźnie w systemie operacyjnym - ale odbiera dane wejściowe z obu jednocześnie. Prawdopodobnie liczy tę kombinację klawiszy (zwykle podawaną z jednej klawiatury) jako jedną kombinację klawiszy, więc rozpoznaje tylko jedną kombinację klawiszy z każdej klawiatury, niezależnie od siebie. (tj. jeden SHIFT-nic i jeden „a”.) Mam nadzieję, że istnieje poprawka zakopana w OSX, która pokona to, a może jakąś zewnętrzną rzecz, która to osiągnie.
baptzmoffire

2
Powinienem wspomnieć, że jestem programistą iOS, więc rozumiem programowanie i nie jestem całkowicie przeciwny lub niechętny hackerskiemu rozwiązaniu. Może oszukać system operacyjny, aby pomyślał, że klawiatury są identyczne lub coś w tym stylu.
baptzmoffire

Wydaje mi się, że ControllerMate może na to popracować, ale nie mam wystarczająco dużo doświadczenia, aby odpowiedzieć na twoje pytanie.
Dillon

ControllerMate. Patrząc na to teraz.
baptzmoffire

Odpowiedzi:


8

KeyRemap4MacBook

Wiedziałem, że gdzieś to widziałem…

Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować KeyRemap4Macbook .

W sekcji „niejawne zachowanie” :

Udostępnij stan klawiszy modyfikujących wszystkim podłączonym klawiaturom:

W przypadku korzystania z wielu klawiatur klawisze modyfikujące są udostępniane wszystkim klawiaturom.

Na przykład naciśnięcie „klawisza Shift na klawiaturze 1” i „klawisza spacji na klawiaturze 2” powoduje wysłanie klawisza Shift.

Tak, działa również na innych komputerach Mac, nie tylko MacBookach.


Właśnie tego potrzebowałem! Jak zwykle znalazłem odpowiedź na to pytanie wiele miesięcy temu; Właśnie nie sprawdziłem moich zakładek. Ugh! Dziękuję bardzo!
baptzmoffire

@baptzmoffire Tak, w końcu zacząłem tworzyć odpowiedni hiper-klucz, a potem znalazłem to w dokumentacji. Niestety nie działa tak, jak chciałem, pozwalając ControllerMate na użycie klawiszy modyfikujących (powód, dla którego postawiłem nagrodę za to pytanie), ale ostatecznie i tak całkowicie zmieniłem z ControllerMate na KeyRemap4MacBook.
0942v8653

od 2015 roku to już nie działa, keyremap4macbook został zastąpiony przez karabiner, następnie ten - github.com/tekezo/Karabiner/issues/500
Yaroslav Bulatov

Używając katabińczyka, od razu po wyjęciu z pudełka, potrzebna jest funkcjonalność. Nic do skonfigurowania. Od maja 2019 r.
1mike12

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.