Czy jest coś takiego jak OneTab dla Safari?


17

Szukam aplikacji „ odszyfrowywanie kart” dla Safari, takiej jak OneTab Chrome Extension

Jak działa OneTab

Ilekroć znajdziesz zbyt wiele kart, kliknij ikonę OneTab, aby przekonwertować wszystkie karty na listę. Aby ponownie uzyskać dostęp do kart, możesz przywrócić je pojedynczo lub wszystkie jednocześnie.

Gdy Twoje karty znajdują się na liście OneTab, zaoszczędzisz do 95% pamięci, ponieważ zmniejszysz liczbę kart otwartych w Google Chrome.


Możesz spróbować skontaktować się z programistą i sprawdzić, czy mogą przenieść go do Safari. Powinno to być możliwe i mam nadzieję, że nie będzie zbyt trudne, ponieważ mają już większość kodu i wkrótce udostępnią wersję Firefox. Na dole strony głównej znajduje się „Chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie - skontaktuj się z nami”
markhunte

Podobnie jak aktualizacja tego pytania, w nowym Safari możesz nacisnąć Shift + Command + \, aby wyświetlić listę wszystkich kart. Prawdopodobnie nie wpływa to na użycie pamięci.
Arc676,

Odpowiedzi:


6

Jest teraz jeden o nazwie TabLister, który jest bardzo podobny do OneTab. http://tablister.com

Dostępne również z galerii rozszerzeń Safari.


Byłoby miło, gdyby TabLister usunął linki z listy, kiedy kliknę je, aby je otworzyć. Nie ma sensu utrzymywać linku na liście, jeśli mam go otworzyć na karcie. Nawiasem mówiąc, w ten sposób robi to OneTab. Czy przyjmują prośby o nowe funkcje?
becko

@Kevin Suttle Jak korzystać z listera kart? Zainstalowałem go, ale nie mogę znaleźć sposobu zapisywania kart.
jmh

5

Najbliższym rozszerzeniem, które może zapisać otwarte karty na liście, jest Sesje .

Możesz także przywrócić wszystkie karty jednocześnie lub klikając je dwukrotnie, aby przywrócić poszczególne karty.

Zasadniczo po zapisaniu kart na liście możesz zamknąć pozostałe karty za pomocą Option+Command + W. Zamknięcie tych kart zwolni pamięć zajmowaną przez te karty. Tymczasem zapisana lista kart jest przechowywana w dokumencie, który nie będzie wymagał pamięci, aby pozostać w użyciu. Wykorzystanie pamięci pojawia się tylko wtedy, gdy wywoływane jest rozszerzenie sesji (które są ładowane z listą zapisanych sesji).

Oto porównanie zużycia pamięci przed i po zamknięciu wszystkich kart.

Przed Sesja przed zamknięciem kart

Po Sesja po zamknięciu kart


Czy możesz dodać recenzję? Na przykład aspekty wydajności: użycie pamięci rozszerzenia a pamięć „zwolniona” przez zapisanie otwartych kart?
Paulo Oliveira,

1
@PauloOliveira ponownie przeczytaj odpowiedź.
sayzlim,

Naprawdę widać poprawę ...;)
Paulo Oliveira,

Czy to zbyt paranoiczne, że nie chcę tego próbować? Po pierwsze, nie ma go w Galerii rozszerzeń Safari. Po drugie, programista jest całkowicie anonimowy i pomimo hostowania strony w / github.io, nie ma ani kodu, ani ludzkiej tożsamości na github.com.
clozach

2

Oto natywny sposób na zrobienie tego bez użycia żadnych rozszerzeń.

W przeglądarce Safari w menu „Zakładki” dostępna jest opcja „Dodaj zakładki do tych X kart…”. Po kliknięciu zostanie wyświetlony monit o zapisanie tych kart w bieżących oknach jako zakładek. Możesz przypisać je do folderu i nadać mu nazwę sesji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kiedy chcesz wznowić sesję, po prostu przejdź do folderu zakładek, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz w nowych kartach”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zaletą tych metod jest to, że jeśli masz włączoną synchronizację iCloud, będziesz mógł wznowić zapisane sesje na wszystkich urządzeniach Apple.


1
Warto wspomnieć, że można ponownie otworzyć folder zakładek na iOS, naciskając go długo. Od iOS 13 możesz zapisać wszystkie otwarte zakładki jako folder zakładek, naciskając długo ikonę zakładek.
Matt Sephton,

2

Jak powiedziałem w innym pytaniu, miałem to samo pytanie i nie znalazłem odpowiedzi. Stare rozszerzenia wspomniane w innych odpowiedziach nie działają już z nowymi interfejsami API (Safari 12). Więc sam opracowałem rozszerzenie Safari o nazwie Tab Space, które może obsłużyć to zadanie dla mnie. W pewnym stopniu zapewnia jeszcze więcej funkcji, takich jak dodawanie tagów dla zapisanych sesji.

Wypróbuj, jeśli chcesz to zrobić.


^ kosztuje 0,99 $ i nie możesz budować z repozytorium github.
izomorfizmy

Muszę powiedzieć, że wygląda świetnie. Zamelduję się.
Matt Sephton,

1

Toast (bezpłatny), dostępny dla Safari i Chrome to robi.

https://dotoast.com

Aby ponownie otworzyć, musisz ponownie otworzyć całą sesję, a nie zakładki Cherry Pick.


Kiedy próbowałem zainstalować aplikację, zobaczyłem na stronie wiadomość z informacją, że Toast czyta dane osobowe, takie jak numery kart kredytowych, jeśli są dostępne na tobie lub innych otwartych stronach internetowych. Brzmi dla mnie podejrzanie, ale może to tylko ja.
jmh

@ jmh to standardowe warunki rozszerzenia Safari dla wszystkiego, co musi działać na „wszystkich stronach”. Poczytaj o tym. Wszystkie inne rozszerzenia wymienione w tych odpowiedziach mają te same zastrzeżenia. Chociaż mogą przeczytać te informacje, Mac App Store upewnia się, że nie.
Matt Sephton,

1
dobrze. To sprawia, że ​​czuję się lepiej. Sprawdziłem to i zobaczyłem, że pojawił się również na innych rozszerzeniach. Dzięki za odpowiedź.
jmh

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.