Chrome opóźnia pierwsze przewijanie


12

Przedmowa: Otworzyłem nowy problem w narzędziu do śledzenia błędów Chrome, ponieważ jak dotąd nikt nie mógł pomóc.

W moim systemie OS X Mavericks Chrome pokazuje irytujący problem: kiedy otwieram dłuższą stronę internetową, taką jak lista pytań tutaj w SE, pierwsze przewijanie po kilku sekundach jest opóźnione o około 1/10 sekundy.

Nie ogranicza się to do przewijania myszą. Kiedy naciskam klawisze strzałek do przewijania, pojawia się również opóźnienie. Przeczytałem prawie wszystkie posty o przewijaniu opóźnień w systemie OS X, ale wszystkie znalezione przeze mnie problemy wydają się być inne. Moja maszyna jest naprawdę szybka i nie mogę narzekać na inne problemy z wydajnością. Używam Chrome 34.0.1847.137, a mój system to

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zwykle problem przedstawia się następująco. Przeczytałem trochę na stronie, przewiń w dół, a reakcja na ekranie jest opóźniona. Kiedy nie czekam kilku sekund między dwiema przewijanymi czynnościami, wszystko jest w porządku. Jest to naprawdę denerwujące, ponieważ po chwili naprawdę zwracasz uwagę na ten problem i doprowadza to jednego do szaleństwa.

Próbowałem włączyć monitor liczby klatek na sekundę w Chrome, ale wygląda to dobrze. Zabawne, pokazuje to samo opóźnienie. Podczas przewijania monitor stale śledzi liczbę klatek na sekundę. Podczas opóźnień monitor szybkości klatek również zawiesza się.

Próbowałem wyłączyć rozszerzenia i dostosować chrome://flags/ustawienia bez powodzenia. Wygląda na to, że po kilku sekundach Chrome przechodzi w stan hibernacji.

Powinienem wspomnieć, że żadne inne aplikacje nie wykazują tego zachowania. Próbowałem Safari, co wydaje się w porządku, aw innych aplikacjach nie zauważyłem niczego niezwykłego.

Czy ktoś ma na to rozwiązanie?

Informacje dodatkowe: Muszę poczekać około 5 sekund, nie robiąc nic, zanim pojawi się problem. Kiedy więc nawiguję, przewijam itp., A następnie czekam 5 sekund, przewijanie opóźnia się. Każdy kierunek przewijania jest zainfekowany: w górę, w dół, w lewo i w prawo.


Aby dowiedzieć się, czy występuje problem z pamięcią, czy masz ten sam problem w innej przeglądarce?
Ruskes

@Buscar 웃 Przepraszam, chciałem dodać tę informację: Nie, Safari działa dobrze i wszystkie inne aplikacje.
halirutan

jest to test: kiedy otworzysz nową stronę w chromie, naciśnij cmd + strzałkę w dół, aby przejść do końca, teraz przewiń w górę.
Ruskes

@Buscar 웃 Spróbuję, gdy wrócę do mojego biurowego komputera Mac i tak, wyczyszczenie pamięci podręcznej i sprawdzenie narzędzi programistycznych, czy jakaś strona / coś przeszkadza, była jedną z pierwszych rzeczy, których spróbowałem.
halirutan

@Buscar 웃 Zbadałem trochę więcej. Muszę poczekać około 5 sekund, nie robiąc nic, zanim pojawi się problem. Kiedy więc nawiguję, przewijam itp., A następnie czekam 5 sekund, przewijanie opóźnia się. Każdy kierunek przewijania jest zainfekowany: w górę, w dół, w lewo i w prawo. Przeskakiwanie na koniec strony i przewijanie w górę nie ma znaczenia.
halirutan

Odpowiedzi:


2

Ja też mam ten problem. Jeśli przestaniesz przewijać na 5 sekund z powodu czytania, przejdź do ponownego przewijania, nastąpi zatrzymanie lub opóźnienie o około 1 sekundę. jest zauważalny i bardzo denerwujący. Nie ma wirusów i nie jest to wtyczka. (Nie używam rozszerzeń ani wtyczek chrome). Safari nie ma problemu, a jego maszyna jest specyficzna. Identyczny Chrome w starszym iMacu, identyczny system operacyjny, nie ma problemu.

Domyślam się, że chrome „zamroziło” stronę, aby zaoszczędzić na cyklach procesora, i musi ją zwolnić i rozpocząć renderowanie na żywo, gdy zobaczy, że zaczynasz przewijać. A może opóźnienie przełączania między trybem graficznym na sprzęcie ...?

Kilka interesujących dodatkowych uwag ... jeśli panel edytora tekstu jest otwarty, taki jak ten, który komentujesz tutaj, problem nie istnieje. Jeśli w oknie odtwarzane jest aktywne wideo, takie jak na youtube, nie ma również przewijania opóźnionego.

Jeśli przewijasz w górę, nigdy nie ma opóźnienia, jego jedyne przewijanie w dół ma opóźnienie.

Zobaczysz zmianę wskaźnika myszy dla elementów, które przewijałyby się pod nim, zanim zobaczysz, że strona się nawet poruszyła. Oznacza to, że dzieje się to na niższym poziomie i najprawdopodobniej dotyczy grafiki.


1
Niezłe odkrycia. Czy chcesz je dodać do oficjalnego błędu w chrome-bug-trackerze ? Przy okazji, poprawienie pytania sprawi, że ten post stanie się bardziej popularny i łatwiejszy do znalezienia. Minął prawie rok, odkąd opublikowałem to pytanie, a problem nadal występuje.
halirutan

2

Miałem dokładnie ten sam problem i właśnie go rozwiązałem. To było naprawdę proste, ale spędziłem na tym 20 minut. Prawdopodobnie nie jest tak w przypadku innych osób, które tutaj opublikowały, ale jest to jedyna strona, którą znalazłem w Google, więc może to pomóc komuś innemu z tym samym problemem zaoszczędzić trochę czasu.

Miałem opcję klawiatury „Wyłącz podświetlenie klawiatury po 5 sekundach” i najwyraźniej wpłynęło to na wydajność. Usunąłem go i teraz wszystko jest w porządku.

Przepraszamy za ewentualne błędy, angielski nie jest moim językiem ojczystym.


1
Wow, biorąc pod uwagę, że moje pytanie ma prawie 4 lata, to zadziwiające, że ludzie nadal mają ten problem. Dla mnie problem zniknął po aktualizacji chrome w przeszłości. Nie pamiętam, żeby robić coś specjalnego. Wydaje mi się, że w przeszłości pogodziłem się ze swoim pechiem, a potem w pewnym momencie odeszło.
halirutan

1

Mam DOKŁADNY ten sam problem, także na Mac Pro (6-rdzeniowy). Przywróciłem wszystkie moje pliki do tego nowego komputera Mac Pro za pomocą kopii zapasowej Time Machine, a na komputerze źródłowym (Retina MacBook Pro z końca 2013 roku 2013) nie ma tego problemu. Zrobiłem te same rzeczy, które masz ; resetowanie rzeczy, odinstalowywanie niektórych aplikacji, usuwanie Chrome i próbowanie nowej instalacji itp.

Na każdej przewijanej stronie wszystko, co muszę zrobić, to pozwolić myszy usiąść przez ponad 5 sekund, a następnym razem, gdy próbuję przewijać, jest przerwa od pół sekundy do pełnej sekundy. Nie występuje w żadnej innej przeglądarce ... tylko w Chrome i tylko na Mac Pro.

Jestem całkowicie zaniepokojony, jak to naprawić ... Dodałem nawet nowe konto użytkownika na Mac Pro, aby upewnić się, że nie był to zły plik plist; przynajmniej nie pomogło.

EDYCJA - Dodano do śledzenia błędów Chrome zgodnie z żądaniem!


W międzyczasie otworzyłem nowy problem w module śledzenia błędów Chrome . Byłoby miło, gdybyś dodał tam również swoje dane jako komentarz, ponieważ im więcej osób zgłosi się, tym szybciej zostanie to naprawione.
halirutan

1

Identyczny problem. Wersja Chrome 42.0.2311.135 (64-bitowa)

Również MacPro. Czy to może się dziać tylko w MacPro? Na razie musisz przełączyć się na Safari. Nie mam problemu z Chrome (identyczne ustawienia) na MacBooku.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Wydaje się, że problem został rozwiązany w wersji 43.0.2357.81 (64-bit)
B Więc

1

Wydaje się, że problem został rozwiązany w wersji 43.0.2357.81 (64-bit)

Szczęśliwy.


0

Mam także wersję Chrome 34.0.1847.137

Mam MBA z TYLKO 4Gig RAM 😒

Przewijanie w Chrome działa bardzo dobrze (przy użyciu kompilacji w gładziku)

Oto niektóre ustawienia w Chrome do porównania:

Chrom

Zobacz Wyłącz poszczególne wtyczki!

Kliknij na niego, a otworzy się cała nowa strona ...

wtyczki chromowane

Wyłącz wszystko, czego nie używasz, a następnie kilka innych.


Ustawiłem „Kliknij, aby odtworzyć” dla wtyczek i już wyłączyłem (nie włączyłem jawnie żadnej wtyczki deweloperskiej) niektóre wtyczki deweloperskie bez rezultatu.
halirutan

przepraszam, przegapiłem Twój komentarz powyżej ... Powiedziałbym, że nadszedł czas, aby ponownie zainstalować Chrome. 5 sekund opóźnia mnie, jakby to był jakiś wirus?
Ruskes

Wyczyściłem wszystkie dane z Chrome, usunąłem samą aplikację i usunąłem całą zawartość, z ~/Libraryktórej było coś w rodzaju „Chrome”. Świeża instalacja Chrome, bez żadnych rozszerzeń i wyłączonych wszystkich wtyczek wykazuje ten sam objaw :-(
halirutan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.