Nowy MacBook Air 2013 łączy się z routerami wszędzie, ale w domu starsze MacBooki łączą się dobrze


0

Inna sytuacja niż większość ludzi tutaj doświadcza: nowy Air nie będzie łączyć się z Internetem za pośrednictwem naszego domowego routera (chociaż inne MB będą), a Air będzie łączyć się z Internetem za pośrednictwem innych routerów w innych lokalizacjach.

Kupiliśmy mojej matce nowy 13-calowy MacBook Air (więc: zakupiony w maju 2014 r.). Od początku miał problemy z połączeniem z naszą siecią LAN. Inne komputery, w tym mój MacBook Pro 2011, łączą się dobrze.

Wielokrotnie próbowałem uruchomić bezprzewodową diagnostykę i kreatory połączeń dostarczane z Air, które nie oferują żadnej pomocy. Air może również połączyć się z routerem przez Ethernet i uzyskać połączenie z Internetem, ale oczywiście nie chcemy tego robić przez cały czas. Moja mama przyniosła dziś swój Air do pracy i bez problemu połączyła się z tą siecią Wi-Fi.

W domu na naszych komputerach podłączonych do Internetu działa adres IP z zakresu 173.195.xx. Jej działa na 166.xxx za każdym razem, gdy nie łączy się prawidłowo, ale jeśli odnowię dzierżawę DHCP kilka razy i będę zmieniać ustawienia losowo, to Mogę podłączyć Air do sieci, dopóki Air nie zasypia. To niewiarygodna metoda.

W szczególności Air ma ten adres IP, ale nie twierdzi, że ten adres jest przypisany samodzielnie. Nie mówi mi też, że „nie będę mógł połączyć się z Internetem”.

Moje podejrzenie dotyczy obecnie routera. Ma w tym momencie około 3,5 roku, Netgear WND3400 N600. Myślę, że może to być po prostu bezprzewodowy-n, a Air to bezprzewodowy-ac, ale Air powinien być kompatybilny wstecz.

Nie zaktualizowałem oprogramowania układowego routera, zaraz to zrobię.

Czy ktoś ma jakieś pomysły na wypróbowanie?


Upewnij się, że masz obsługiwaną konfigurację routera. Zobacz tutaj zalecane ustawienia Wi-Fi firmy Apple.
aglasser

Innym problemem związanym z moim routerem jest to, że nie mogę wiarygodnie wejść w jego interfejs, aby zmienić ustawienia. Mój MBP może czasem dostać się do strony ustawień, ale innym razem mówi, że nie istnieje. Próbowałem użyć adresu IP podanego na stronie Ustawienia sieci, a także niektórych innych typowych adresów IP routera.
amess

Odpowiedzi:


1

Spróbujmy ręcznie połączyć się z siecią

W terminalu skopiuj wklej następujące:

Aby włączyć MBA wifi

networksetup -setairportpower en0 on

Znajdź sieci (wyświetla listę sieci

/System/Library/PrivateFrameworks/Apple80211.framework/Versions/A/Resources/airport scan

Połączyć

networksetup -setairportnetwork en0 WIFI_SSID_I_WANT_TO_JOIN WIFI_PASSWORD

Możesz pominąć 1 i 2, jeśli znasz już informacje


Niestety nic nie zrobiło. Sprawiło, że ikona Wi-Fi na pasku stanu zachowywała się, jakby szukała sygnału, a potem nic.
amess
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.