Jak usunąć tagi Findera ze wszystkich plików w folderze i jego podfolderach?


9

Jak mogę usunąć tagi Findera ze wszystkich plików w danym folderze i jego podfolderach?


Chciałbym mieć odpowiedź, również jestem ciekawy. Jeśli przydaje Ci się powłoka, to na końcu może być częścią mdfind. Powodzenia.
Charlie Wilson

Odpowiedzi:


7

Możesz użyć tagu Homebrew :

brew install tag
tag -r /path/*

Możesz połączyć to z poleceniem find, aby znaleźć określone pliki / foldery + rekurencyjne.

find . -exec tag -r {} \;  -print

Jak sobie radzić przy użyciu ostatniego wiersza kodu w katalogu? Nie chcę zepsuć i usunąć tagi z każdego folderu w moim systemie: find . -exec tag -r /path/ {} \; -print. Ponadto, czy mogę po prostu wykonać cd do katalogu i wykonać to polecenie?
Matt Swift,

@Matt Polecenie find zawiera dwa składniki: ścieżkę / filtr i akcję. find .użyje bieżącego katalogu, do którego masz cd, lub możesz użyć find /path/to/folderi podać tam ścieżkę. Filtr nie jest podany, więc każdy plik i folder pod podaną ścieżką będzie zgodny. -exec …;wykona polecenie, zastępując {}każdą dopasowaną ścieżką. -printdrukuje również pasujące ścieżki. Możesz „uruchomić na sucho” komendę, usuwając „exec” i po prostu używając find . -print(co jest równoważne find .), co spowoduje wydrukowanie listy pasujących plików bez robienia z nimi nic innego.
grg

4

Możesz także użyć xattr:

xattr -dr com.apple.metadata:_kMDItemUserTags ~/folder
xattr -dr com.apple.FinderInfo ~/folder

Jeśli nie usuniesz com.apple.FinderInfoatrybutów rozszerzonych, Finder nadal wyświetla etykiety kolorów dla tagów z kolorami. Jeśli nie chcesz zachować żadnych rozszerzonych atrybutów, możesz po prostu uruchomić xattr -cr ~/folder.

Możesz użyć find -xattrnamelub, mdfindaby znaleźć pliki z tagami:

find ~/folder -xattrname com.apple.metadata:_kMDItemUserTags
mdfind -onlyin ~/folder kMDItemUserTags=\*
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.