Jaki jest skrót klawiaturowy do edycji komórki w programie Excel?


Odpowiedzi:4

Problem polega na tym, że skrót został zmieniony dla wcześniejszych wersji programu Excel.

F2używane do pracy z wersjami Excela przed 2011 rokiem. W przypadku wersji Excela 2011 użyj ctrl+ U.


1
Zastanawiam się, dlaczego Microsoft to zmienia? Używam systemu Windows w pracy od lat, a teraz używam komputera Mac w domu. Byłoby wspaniale, gdybym nie musiał nauczyć się zupełnie nowego zestawu skrótów. (Ctrl-I i Ctrl- na przykład do dodawania i usuwania wierszy. Jakieś inne?
Victor Grazi

1
Myślę, że to tylko klawisze funkcyjne, np. cmd-tZamiast F4dodawać $do formuł. Myślę, że dzieje się tak, ponieważ nowsze wersje Mac OS robią rzeczy systemowe za pomocą klawiszy F, więc aplikacje nie wiedzą, że zostały naciśnięte.
user56reinstatemonica8

3

Wierzę, że F2 nadal działa, po prostu teraz na Macach, aby uzyskać F2, musisz nacisnąć fn + F2, w przeciwnym razie wykonuje alternatywną funkcję, która w moim Macu jest rozjaśnienie ekranu.


Nie, w Office 2011 Fn F2 „wycina” jako skrót. Ctrl + U pozwala tylko rozpocząć edycję w komórce. W rzeczywistości nie prowadzi do paska formuły (nie do Konstruktora formuł, co jest czymś innym).
Jon V

0

Excel dla komputerów Mac 2016: F2

Najnowsza wersja pakietu Office dla komputerów Mac (2016) zmieniła wiele skrótów klawiaturowych, aby uzyskać większe podobieństwo między wersjami oprogramowania Windows i Mac. Ctrl + U wydaje się już nie działać jako klawisz skrótu do edycji komórek w programie Excel 2016 dla komputerów Mac. Zamiast tego należy użyć klawisza F2. W zależności od ustawień klawiatury na konkretnym komputerze Mac, aby uruchomić F2 (zamiast zwiększać jasność ekranu), może być konieczne przytrzymanie klawisza „funkcyjnego” (fn), jednocześnie naciskając klawisz F2. Aby zmodyfikować to zachowanie, przejdź do Preferencji systemowych> Klawiatura i zaznacz lub odznacz „Użyj wszystkich klawiszy F1, F2 itd. Jako standardowych klawiszy funkcyjnych”.


1
Oba Control+Ui F2działają dla mnie w programie Excel 2016 16.13.1
Errol

-1

Oto pełna lista: Skróty


1
Chociaż daje to odpowiedź na pytanie, byłoby znacznie lepiej, gdybyś dodał również odpowiednie sekcje z połączonego tekstu w treści odpowiedzi.
JMY1000,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.