Ukryj ikonę Adium (lub innej aplikacji) w doku


10

Uważam za bardzo denerwujące, że ikona Adium jest zawsze w doku, ponieważ jest bezużyteczna:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

ponieważ aby otworzyć listę kontaktów, możesz po prostu użyć elementu paska stanu (według mnie ikona doku to po prostu marnowanie miejsca):

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy jest więc jakiś sposób, aby usunąć ikonę dokowania Adium (lub najlepiej dowolnej aplikacji) i zachować tylko element paska stanu (w pełni funkcjonalny)?

Może się to wydawać duplikatem Ukryj ikonę dokowania aplikacji, ale ta odpowiedź również ukrywa element paska stanu, po czym nikt nie odpowiedział. Czy pojawiły się jakieś nowe techniki od 2011 roku?

Wolę technikę bez innej aplikacji, ale jeśli to jedyna opcja, to będzie musiała zrobić ...


Widzę, że wybierasz się na minimalistyczne podejście do doku, wiesz, że możesz wyłączyć odbicie lustrzane doku za pomocądefaults write com.apple.dock hide-mirror -bool true;killall Dock
Alexander - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


11

Osiągnąłem to za pomocą prostej komendy Terminal :

defaults write /Applications/Adium.app/Contents/Info.plist LSUIElement true

Według defaults(1): „Domyślne pozwala użytkownikom czytać, zapisywać i usuwać domyślne ustawienia Mac OS X z powłoki wiersza poleceń”. Tak naprawdę robi to to samo, co inne odpowiedzi tutaj, ale bez ręcznej edycji pliku plist, co czyni go znacznie bezpieczniejszym, nie mówiąc już o łatwiejszym (i skryptowalnym).


defaults write /Applications/Just Press Record.app/Contents/Info.plist LSUIElement trueDaje błąd: Unexpected argument LSUIElement; leaving defaults unchanged.. Co tu jest nie tak? (Uruchamianie El Capitan).
Winterflags,

1
@ Winterflags spróbuj umieścić ścieżkę w podwójnym cudzysłowie, ponieważ na ścieżce jest spacja: domyślnie napisz „/ Aplikacje / Po prostu naciśnij Record.app/Contents/Info.plist” LSUIElement true
od

4

Tak, istnieje sposób: wystarczy przejść do aplikacji, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wyświetlić zawartość opakowania. Przejdź do aplikacji / treści i otwórz info.plist za pomocą prostego edytora tekstu. Dodaj te linie pod klawiszem dict:

<key>LSUIElement</key>
<true/>

Tak, jest różnica. NSUIElement to stary klucz. Odkąd Apple wprowadziło usługi Launchd, używają klucza LSUIElement. To działa również dla Adium, właśnie to przetestowałem.

Jeśli napisane jest, że nie można zapisać pliku, po prostu skopiuj go z folderu na pulpit, edytuj i przenieś z powrotem do aplikacji.

Pamiętaj, że dzięki elementowi LSUI aplikacja działa w tle. Zachowuje ikonę menu, ale twoja aplikacja nie pojawi się w App-Switcherze (CMD + Tab) ani w menu Force-Quit.

Oto zrzut ekranu, jak to zrobiłem: Tekst zrzutu ekranu Wrangler Edytuj


Tak, inna osoba też mi to powiedziała, ale z jakiegoś powodu w moim Adium nie ma żadnych tagów dict ... Używam również Edycja> znajdź
ᔕᖺᘎᕊ

Dodałem zrzut ekranu. Może to pomaga;)
rwenz3l

@ shub wth ... w Adium Info.plist są dwa zestawy tagów dict po konwersji na xml z plutilem. Dlaczego mówisz, że nie ma tagów dict? Widziałem twój plist! W 5. linii znajduje się tag dict! > <
chillin

@chillin Tak, a po konwersji do xml z twoimi instrukcjami i dodanie tego samego nie zrobiło nic. Następnie poprosiłeś mnie o usunięcie tagów dict - ale nie dodałem żadnych tagów dict, a potem nie poprosiłeś mnie o nic - co mam zrobić?
ᔕᖺᘎᕊ

@YoshiBotX, jak powiedział chilin, po przekonwertowaniu go na xml z pliku binarnego, dodanie tych 2 wierszy nie działa ...
ᔕᖺᘎᕊ

4

Znalazłem sposób, który działa dla mnie.

Początkowo użytkownik chillin powiedział mi, że mogę po prostu dodać to do Info.plistpliku pomiędzy dicttagami za pomocą TextEdit:

<key>LSUIElement</key>
<true/>

Ale wszystko, co widziałem, to bełkot (patrz zrzuty ekranu poniżej).

Ale potem zainstalowałem XCode i otworzyłem Info.plistplik w Edytorze list właściwości.

Aby otworzyć Info.plist, przejdź do HD (np. Macintosh HD) i otwórz folder Aplikacje - Macintosh HD> Aplikacje> Adium Kliknij prawym przyciskiem myszy> Otwórz zawartość opakowania> Zawartość> Kliknij prawym przyciskiem Info.plisti otwórz za pomocą Edytora listy właściwości. Otworzy to:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie kliknij Dodaj element u góry i nazwij klucz jako, LSUIElementa pole wyboru wartości powinno być zaznaczone (tj. 1 lub Prawda).

LSUIElement:

Określa, czy aplikacja jest aplikacją agenta, to znaczy aplikacją, która nie powinna pojawiać się w oknie Docku lub Force Quit.

Źródło

Uwaga: Po kliknięciu pola wartości nazwa klucza zostanie automatycznie zmieniona na Application is agent (UIElement)

Powinno to wyglądać następująco:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie możesz otworzyć Adium i nadal będzie ono na pasku menu, ale nie będzie już w Doku!


To jest Info.plistplik, który widziałem po użyciu Edytora listy właściwości (zaznaczyłem jedną z części, które uległy zmianie):

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Jak powiedziałem wcześniej, metoda, którą powiedział użytkownik chillin , działała dla kilku osób, ale zadziałała dla mnie. Oto, co zobaczyłem, gdy Chillin odpowiedział na to pytanie:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

... gdzie jak powinienem był zobaczyć coś takiego (zdjęcie via hotdigitalnews ):

wprowadź opis zdjęcia tutaj2

Poprzednia odpowiedź jest bliska, ale nie ma cygara. Pliki Plist używają formatu klucz / wartość, deklarując typ klucza. Prawidłowy kod to:

<key>LSUIElement</key>
<string>true</string>

Trzymaj je przed </dict> </plist>liniami i voilà . To działa dla mnie w High Sierra.

Dodatkowa pomoc dla mniej doświadczonych .........

Apple, jak zwykle, utrudnia taką kontrolę nad własnym komputerem, jeśli nie jest to niemożliwe. Oto, co musisz zrobić:

  1. Upewnij się, że jesteś zalogowany jako administrator.
  2. W Finderze w obszarze Aplikacje znajdź odpowiednią aplikację. Kliknij prawym przyciskiem myszy> wybierz „Pokaż zawartość opakowania”> wybierz „Zawartość”. Teraz powinieneś zobaczyć katalog zawierający twoją aplikację, który powinien zawierać plik o nazwie info.plist .
  3. Kliknij dwukrotnie plik .plist. To powinno otworzyć plik w TextEdit.
  4. Gdy tylko spróbujesz cokolwiek zrobić z plikiem, pojawi się komunikat „Nie masz uprawnień do zapisu w folderze, w którym znajduje się plik„ Informacje ”, i zaoferowanie możliwości edycji duplikatu. Kliknij „Duplikuj”.
  5. Dokonaj edycji jak wyżej.
  6. Zapisz (duplikat) plik na pulpicie. Nazwij go info.plist . (Uważaj, aby nie pozwolić Finderowi zmienić rozszerzenia na .txt lub dodać „kopiuj” do nazwy. W razie wątpliwości usuń zaznaczenie „Ukryj rozszerzenie” w lewym dolnym rogu okna Zapisz).
  7. Skopiuj ten nowo edytowany plik z powrotem do folderu „Contents” znalezionego w kroku 2.

Uwaga: Pomijam absurdalną liczbę razy, kiedy będziesz musiał wprowadzić hasło.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.