Jakie pliki należy usunąć przed przekazaniem MacBooka komuś innemu?


1

Daję mojej starej MacBook mojej córce. Zmieniłem wszystkie nazwy i hasła itd. I zmieniłem nazwę komputera podczas uruchamiania, więc wszystko wydaje się w porządku, z wyjątkiem faktu, że dysk twardy musi nadal zawierać moje rzeczy.

Wymazałem siebie jako użytkownika, więc nie pokazuję się już w przedniej szybie celownika. Gdzie mam się znaleźć, abym mógł usunąć wszystkie moje pliki, zdjęcia, filmy i inne dokumenty?


1
Jak się wymazałeś - wszystkie pliki są w / Users / yourlogin. Lepiej jednak przeformatować i ponownie zainstalować system operacyjny, tzn. Zacząć od zera, aby każda rzecz zniknęła - zobacz kilka pytań tutaj
Mark

Odpowiedzi:


1

Najprostszym sposobem na upewnienie się, że wszystko zostało usunięte, jest po prostu sformatowanie i ponowne zainstalowanie MacBooka.

Podczas uruchamiania przytrzymaj Command-R, aby otworzyć system odzyskiwania OS X. Stamtąd możesz wymazać dysk twardy i ponownie zainstalować nową kopię OS X.


1

Ponieważ nie przekazujesz go jakiejś nieznanej osobie 3d, nie ma potrzeby całkowitego wymazania dysku i ponownego zainstalowania systemu operacyjnego.

Możesz użyć

mdfind w Terminalu

na przykład mdfind user wyświetli wszystkie pliki dla bieżącego użytkownika

Wyświetli nawet usunięte pliki

mdfind user youroldusername 

pokaże twoje pliki, jeśli zostaną.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.