Jak mogę naprawić dysk, który według Disk Utility nie może naprawić?


27

Mam zewnętrzny dysk twardy z pojedynczą partycją Mac OS Extended. Ten dysk przestał działać kilka dni temu. Próbowałem naprawić partycję za pomocą narzędzia dyskowego, ale bez powodzenia. Komunikat o błędzie jest następujący:

Błąd: Narzędzie dyskowe nie może naprawić tego dysku. Wykonaj kopię zapasową jak największej liczby plików, sformatuj dysk i przywróć pliki z kopii zapasowej.

Jakieś pomysły lub narzędzia, które mogę spróbować naprawić dysk?


Czy możesz być pewien, że dysk działa poprawnie? Powinieneś sprawdzić kilka rzeczy, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś: Czy Twój błąd CRC ma wartość 0? Czy Twoje oczekujące / usunięte / przeniesione złe sektory mają 0? Czy przeprowadziłeś losowe testy bloków odczytu / zapisu na dysku? Zajrzyj do programu shareware o nazwie SMART Utility, jeśli jeszcze nie uruchomiłeś żadnego z tych testów. Bardzo polecam go do podstawowych kontroli stanu dysku.
Fyrefly,

Odpowiedzi:


18

Istnieje możliwość naprawy za pomocą wiersza polecenia (w Terminalu) za pomocą narzędzia terminalowego, jak opisano w dokumentach wsparcia Apple , pokazanych poniżej:

Użyj wiersza polecenia i fsck_hfs -lpolecenia.

Uruchom komputer i zaloguj się jako administrator.

Otwórz terminal (/ Aplikacje / Narzędzia).

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz Return, aby określić identyfikator swojego pliku:

df -hl

Poszukaj niektórych wierszy tekstu, które wyglądają tak:

Filesystem Size Used Avail Capacity Mounted on
/dev/disk0s3 37G 20G 17G 55% /
/dev/disk0s5 37G 37G 641M 98% /Volumes/Storage

Zanotuj nazwę „dysku” dysku zewnętrznego, która pojawia się po / dev /, na przykład „/ dev / disk0s3”. To jest identyfikator systemu plików dla woluminu zewnętrznego.

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz Return:

df -hl

Następnie wpisz następujące polecenie, gdzie „dysk1” to identyfikator systemu plików zanotowany w kroku 4, a następnie naciśnij klawisz Return:

sudo fsck_hfs -l /dev/disk1

Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło administratora, a następnie naciśnij klawisz Return, aby rozpocząć weryfikację.

Podczas sprawdzania dysku powinieneś zobaczyć takie wiadomości:

** /dev/rdisk0s3 (NO WRITE)
** Root file system
** Checking HFS Plus volume.
** Checking Extents Overflow file.
** Checking Catalog file.
** Checking multi-linked files.
** Checking Catalog hierarchy.
** Checking Extended Attributes file.
** Checking volume bitmap.
** Checking volume information.
** The volume Macintosh HD appears to be OK.

@ Buscar - to lepsza odpowiedź ... ale fsck jest tym, czego faktycznie nie wykonuje Narzędzie dyskowe. Prawdopodobnie bardziej skuteczne jest ręczne zastosowanie fsck, ale pomyślałem, że być może zainteresuje Cię ten fakt. Dobra odpowiedź, daj spokój.
chillin

3
@Buscar Moja partycja nie została zainstalowana i nie mogę tego zrobić. Dlatego df -hl nie zgłasza tego. Czy jest jakiś sposób na zastosowanie polecenia fsck_hfs?
gyurisc

@gyurisc nie musisz uruchamiać df -hl, służy on jedynie do pokazania statusu partycji dysku.
Ruskes

3
Nie rozumiem Co robi drugie wywołanie df -hl?
Slipp D. Thompson,

1
@gyurisc Jeśli dysk nie zostanie zamontowany, użyj go, diskutil listaby uzyskać identyfikator dysku zewnętrznego: apple.stackexchange.com/questions/107953/…
pcv

9

Po podłączeniu uszkodzonego dysku Apple_HFS do Mavericks / Yosemite działa fsck_hfson sam.

Możesz zobaczyć wynik (w terminalu):

tail -f /var/log/fsck_hfs.log

Poczekaj, aż zakończy się, zanim uruchomisz naprawę.

Również naprawa musi być uruchamiana wielokrotnie, aby naprawić niektóre błędy. Niedawno musiałem uruchomić go 7 razy, ale ostatecznie naprawił dysk. Możesz użyć albo fsck_hfsNarzędzia dyskowego.


4
wielokrotne klikanie naprawy pomogło mi więcej niż raz
jensph

zwłaszcza jeśli ciągle rzuca różne wyniki.
H_7.

3

Jedną rzeczą, która może być ekstremalna, jest umieszczenie dysku w kilku warstwach worków z zamrażarką i schłodzenie go w zamrażarce , a następnie próba zmontowania go i skopiowania danych, które można, dopóki nie zawiedzie, a następnie powtórz ten proces. To absurdalne, ale zadziałało dla mnie i istnieje wiele niepotwierdzonych dowodów na to, że może to pomóc w odzyskaniu danych, bez względu na rozpraszające mity posty, które zaczęły pojawiać się w Internecie, gdy pomysł został podchwycony przez główne serwisy informacyjne.


21
Odpowiednia nazwa użytkownika: P
NReilingh

2
+1 za nazwę użytkownika. dysk działa, po prostu partycja nie jest montowana
gyurisc

3

Miałem szczęście fsckw linii poleceń, używając nieco innych opcji niż powyżej.

Służy df -hldo określania ścieżki urządzenia dyskowego jak powyżej (w moim przypadku mój pierwszy zewnętrzny dysk USB /dev/disk1s1)

Następnie użyj

sudo fsck_hfs -r -d /dev/disk1s1

Opcja -r powoduje przebudowanie B-drzewa katalogu. Nie jestem pewien, dlaczego narzędzie dyskowe nie robi tego automatycznie. Opcja -d pokazuje dodatkowe informacje debugowania. Aby uzyskać szczegółowe informacje, zobacz Naprawianie dysku z trybu pojedynczego użytkownika (fsck nie powiedzie się) i strona podręcznika fsck_hfs .


2
Po uruchomieniu polecenia wszystkie dane na moim dysku twardym zostały usunięte, więc DZIĘKUJEMY !!
Wazery

3

Naprawienie dysku może nie być konieczne!

Czy to dysk zewnętrzny, który udostępniasz między komputerem Mac a komputerem z systemem Windows? Kilka razy miałem ten problem z dyskiem w formacie FAT32. Jeśli dysk nie zostanie odmontowany prawidłowo po usunięciu go z komputera z systemem Windows, cały wolumin zostanie oznaczony jako „zajęty”, a jeśli zostanie wyświetlony w Narzędziu dyskowym Apple, zostanie wyświetlony monit o naprawienie woluminu. Jednak Narzędzie dyskowe nie naprawi woluminu i zgłosi:
Nie można otworzyć (Zasób zajęty)
Kod wyjścia sprawdzania systemu plików to 8.

Poprawka jest łatwa, wystarczy podłączyć dysk z powrotem do komputera z systemem Windows i odinstalować go poprawnie przed podłączeniem go do komputera Mac.

Nierzadko zdarza się, że dysk USB jest odłączany po prostu przez wyciągnięcie kabla, i zwykle nie powoduje to żadnych problemów, a integralność jest weryfikowana po ponownym podłączeniu. Idealnie komputery Mac rozpoznałyby ten powszechny problem i rozwiązały go, ale wygląda na to, że ufają tylko Microsoftowi w sprawdzaniu poprawności systemu plików.


1
uratowało mnie od wielu kłopotów z tym komentarzem ... czasem nie jest tak, że dysk jest uszkodzony ..
Mamonu

2

Miałem ten problem z dyskiem zewnętrznym w ExFAT, nic nie działało. Właśnie miałem użyć oprogramowania do odzyskiwania, ale uruchomiłem system Windows, Windows przeczytał to dobrze. Uruchomiono z powrotem do OS X i teraz wszystko jest tak, jak powinno być. Dziwne.


1

Szczerze mówiąc, Apple jest raczej konserwatywny, jeśli chodzi o zgłaszanie błędów. Czasami (niektórzy powiedzieliby) do winy. Kiedy więc wskazują taki problem. To MOŻE być mocowana za pomocą programu strony trzeciej, ale szczerze pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to wykonać kopię zapasową danych.Ponieważ jest prawdopodobne, że nawet jeśli dysk nie jest tostowany, istnieje wyraźne prawdopodobieństwo utraty danych.

W rzadkich przypadkach uruchamianie z zewnętrznego nośnika lub partycji odzyskiwania (COMMAND-R) i uruchamianie narzędzia dyskowego z tego narzędzia może go naprawić. Warto spróbować, ponieważ kosztuje to tylko trochę czasu.

Osobiście korzystam z DiskWarrior i odzyskałem dyski, których Narzędzie dyskowe nie może dotknąć, w tym dokładny komunikat o błędzie. Nie ma gwarancji, że da radę, ale jest tańszy niż nowy HD.

Jeśli nie posiadasz innego komercyjnego oprogramowania, właśnie tego chcesz. Aktualizuj go na nośniku startowym, który działa na wszystkich posiadanych komputerach Mac. Ja robię.


Na szczęście utworzyłem kopię zapasową najważniejszych folderów za pomocą programu crashplan. Denerwujące jest to, że nie utworzono kopii zapasowej wszystkich folderów i że stało się to już teraz. Dzięki za sugestię, spróbuję.
gyurisc

1

Miałem podobny problem z zewnętrznym dyskiem Toshiba HD - mój MacBook nie rozpoznał dysku twardego, dopóki go nie odłączę, a następnie nie poprosi o hasło (które nie obowiązywało od miesięcy). Wypróbowałem wszystkie możliwości poprzedniego hasła, otrzymałem ten sam komunikat o błędzie w narzędziu dyskowym podczas próby naprawy dysku twardego i wreszcie udało mi się naprawić ten błąd, korzystając z bezpłatnej aktualizacji systemu operacyjnego do Yosemite. Mam nadzieję, że to pomoże!!


wciąż od czasu do czasu z tym
walczę

1

Najpierw musisz ustalić, czy problem dotyczy sprzętu dyskowego czy systemu plików. Aby dowiedzieć się, czy sprzęt nie działa, możesz użyć narzędzia, które oceni dane SMART. Narzędzie dyskowe Apple ma ograniczoną formę, ale nie jest tak niezawodne jak dedykowane narzędzie. Korzystam ze SMART Utility - bezpłatna wersja próbna dostarczy wszystkich informacji potrzebnych do jednorazowej diagnozy.

Jeśli sprzęt jest zły, nie powinieneś próbować naprawiać systemu plików. Jesteś w sytuacji odzyskiwania danych.

Jeśli dysk jest w porządku według SMART Utility, powinieneś spróbować naprawić system plików za pomocą Alsoft DiskWarrior . DiskWarrior jest rozwijany przez zespół z dogłębną znajomością systemu plików HFS i jest w stanie naprawić problemy, których Narzędzie dyskowe nie może rozwiązać .


0

Jeśli Narzędzie dyskowe nie może naprawić woluminu, oznacza to, że jego struktura katalogów jest uszkodzona i wskazuje, że nie może już znaleźć wszystkich skatalogowanych plików.

Chociaż możesz teraz spróbować skopiować wszystkie pliki na inny dysk, może to spowodować wiele błędów i możesz nie uzyskać wszystkich plików, które nadal teoretycznie można odzyskać.

Dlatego zalecam korzystanie z produktu Data Rescue do tego zadania odzyskiwania. Skanuje cały dysk (zajmuje trochę czasu), wyszukując „utracone fragmenty” katalogu, starając się jak najlepiej odzyskać jak najwięcej.

Z dyskiem oznaczonym jako niemożliwy do naprawienia nie powinieneś próbować dalej do niego pisać (w rzeczywistości powinien on być przeznaczony tylko do odczytu, co niestety nie jest już tak proste jak kiedyś), ponieważ wszelkie dalsze zapisy może zastąpić prawidłowe dane z powodu uszkodzonego katalogu.

Zdobądź wystarczająco duży drugi dysk i rozpocznij ratowanie. Nie próbuj naprawiać tego woluminu, chyba że nie zależy ci na dalszych stratach.


0

Mam dobre doświadczenie w naprawianiu woluminów (nawet jeśli narzędzie dyskowe mówi, że nie może tego naprawić) za pomocą Diskwarrior i / lub TechTool Pro . Oba są oprogramowaniem typu shareware, mogą istnieć alternatywy typu freeware, ale nie mam doświadczenia z żadnymi.


0

Krótka historia: Użyj DiskWarrior

Mój komputer zawiesił się i uszkodził pliki katalogu na zewnętrznym dysku twardym. Więc się nie zamontował, ale widziałem to w Narzędziu dyskowym (choć nie naprawiłoby się). Zapłaciłem 120 $ za wojownika dysku, przeszedłem przez wszystko i było dobrze. Daje podgląd, aby pobrać pliki, zanim wejdą i naprawią błąd. Warte swojej ceny.


0

Przeczytaj gdzieś o próbie kliknięcia Napraw kilka razy, aż zadziałało. Minęło trochę czasu, nim go zabrałem, a ja mogłem odzyskać dysk, wykonać jego kopię zapasową i sformatować.


-1

Dla mnie Narzędzie dyskowe w systemie Snow Leopard działa przy naprawie uprawnień do dysków, ale nie w Mavericks. Dziwne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.