Jak zamontować surowe obrazy dysków?


10

Chciałbym zamontować surowy zrzut dysku, np. sol. jak te stworzone przez dd? Czy w OS X jest coś takiego jak urządzenie pętlowe?


1
Mam wrażenie, że to może być pytanie XY - dlaczego tego chcesz?
grg

1
@grgarside Chciałbym zamontować różne wysypiska floppisów, hds, co kiedykolwiek. Dlaczego to ma znaczenie?
Max Ried

Mam odpowiedź, ale ponieważ nie jestem pewien, dlaczego tego chcesz, nie wiem, czy jest to odpowiednie.
grg

Odpowiedzi:6

To zabawne, ponieważ jest naprawdę bardzo proste. Zmień nazwę na rozszerzenie .dmg, ponieważ DMG to także surowy obraz.

W przeciwieństwie do powyższego rozwiązania, to będzie działać na zgrywanie dd całych dysków oprócz partycji.


1
Czy jesteś pewien, że psy nie mają struktury? Mogą być kompresowane, szyfrowane i mieć sumy kontrolne ...
Max Ried

3
Po pierwsze, istnieje rodzina formatów plików DMG, ale zasadniczo jest to DD w rdzeniu przed kryptografią itp. Więcej informacji można znaleźć tutaj: newosxbook.com/DMG.html Ważny jest drugi akapit. Podstawowe DMG stworzone przez Hdiutil są w rzeczywistości tylko zmienionymi nazwami zrzutów RAW, bez żadnego identyfikatora nagłówka, stopki, metadanych lub jakiegokolwiek opakowania. Jeśli następnie spróbujesz skompresować / zaszyfrować dane, tworzony jest blok końcowy z instrukcjami dotyczącymi formatowania / szyfrowania. Kiedy mounter skończy deszyfrować, to znowu DD.
user1901982

3
Późno na imprezę, ale pomyślałem, że warto dodać +1 tutaj. Właśnie zrobiłem to z surowym obrazem dysku z 20-letniego komputera i działało idealnie.
Matt Lacey

1
Naprawdę niesamowite rozwiązanie. Lubię korzystać z wiersza poleceń, ale nic nie przebije czegoś, co można zapamiętać i zrobić to szybko z interfejsu użytkownika.
LaX

2

The hdiutil podane powyżej polecenie jest poprawne, jednak nowsze dyski SSD Mac mają rozmiar bloku 4096 bajtów i hdiutil domyślnie 512 dla obrazów dysków, więc jeśli spróbujesz zamontować obraz o rozmiarze bloku 4096 bajtów, będzie on wyglądał jak nonsens dla systemu.

Dodawanie -blocksize 4096 do polecenia pozwoli Ci pracować z obrazem utworzonym z nowszego Maca:

hdiutil attach -blocksize 4096 -noverify -nomount diskimage.img

1

Możesz utworzyć obraz dysku za pomocą Narzędzia dyskowego. Wybierz dysk lub partycję dysku z listy po lewej stronie, a następnie Plik → Nowy → Obraz dysku z & lt; disk1 & gt ;.

Po utworzeniu obrazu możesz zamontować go jak każdy inny wolumin, a jeśli wybrałeś odczyt / zapis, możesz odczytać / zapisać obraz jak zamontowany wolumin. Obraz jest zamontowany w tym samym miejscu, co oryginalny dysk: / Volumes / diskname.


To prawie pasuje do moich potrzeb. Czy znasz sposób bezpośredniego montażu?
Max Ried

@Max Czy możesz wyjaśnić, co rozumiesz przez „bezpośrednio”?
grg

Chcę traktować plik tak, jakby był urządzeniem znakowym i używać mount na tym.
Max Ried

@Max Nadal nie jestem pewien, co masz na myśli :) Możesz użyć mount na zamontowanym obrazie, jak każdy inny obraz i jest on pokazany obok fizycznych dysków podłączonych - co dokładnie chcesz zamontować?
grg

Mam stworzone surowe obrazy dd na przykład. Chcę je zamontować. Mogę stworzyć dmg i dd surowy obraz na nim, a następnie zamontuj ten dmg, ale chciałbym zamontować go bezpośrednio, coś w tym stylu mount -t hfs <path-to-file-created-using-dd> /mountpoint. Chociaż nie jest to możliwe, jak mount działa tylko z urządzeniami, a nie ze zwykłymi plikami. W systemie Linux używałbym urządzeń pętlowych, wskazując je na plik i używał mount na nich później.
Max Ried
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.