Dostęp do wbudowanego wyszukiwania słownika OS X w przeglądarce Firefox


15

Jestem naprawdę sfrustrowany, że Firefox nie zapewnia operacji wyszukiwania trzema palcami za pomocą wbudowanego w OS X. Zadziwiające jest to, że obsługuje inne gesty, takie jak przeciąganie dwoma palcami i pukanie. Więc dlaczego nie słownik z trzema palcami?

Czy można to faktycznie wdrożyć? A może dlatego, że dostęp do wbudowanego słownika i gładzika jest zablokowany przez system operacyjny? Jak mogę zacząć patrzeć na ten problem?

Odpowiedzi:


10

Na dzień dzisiejszy (1 grudnia 2014 r.), Chociaż opcja ta nie jest dostępna w menu klikniętym prawym przyciskiem myszy, wyszukiwanie słownika trzema palcami działa doskonale w moim Firefoksie (edycja dla programistów 35)

Istnieją również pewne wtyczki, które pomagają wyszukiwać słowa w słowniku za pomocą kliknięcia prawym przyciskiem myszy. Na przykład https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/look-up-in-dictionary-7261/

EDYCJA (październik 2017): Używam teraz nowego e10s Firefox i wyszukiwanie słownika nadal działa. Nie potrzebujesz żadnej wtyczki, wystarczy dotknąć trzema palcami lub nacisnąć Control + Cmd + D.


1
Wyszukiwanie trzema palcami działa dla mnie (Firefox 39), ale występuje subtelny błąd. Najpierw muszę kliknąć gdzieś na stronie. Bez tego pierwszego kliknięcia gest potrójnego palca jest ignorowany na nowo otwieranych stronach. Szczegóły: bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=687026#c26
popiół

CTRL + CMD + D działa dla mnie. testowany na Firefox 70.0 na OSX 10.15
Thamme Gowda


2

Błąd Firefoksa # 687026 dotyczący 10.7 - 10.10 został naprawiony w styczniu 2016.

Błąd Firefoksa nr 1212527 dotyczący 10.11 został naprawiony w maju 2016 r. Firefox 49+ ma poprawkę.

Działa zgodnie z oczekiwaniami w dniach 10.11 i 10.12.


Potwierdzenie Po włączeniu w Preferencjach systemowych działa zgodnie z oczekiwaniami w Firefox pod macOS Sierra / Firefox 49+.
dr.nixon

@ dr.nixon Jak to zrobiłeś? Czy mógłbyś wyjaśnić więcej szczegółów?
DawnSong,

Preferencje systemowe -> gładzik -> wskaż i kliknij -> wyszukaj i wykrywacze danych.
dr.nixon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.