Jak mogę zaktualizować system OS X 10.5.8?


1

To pierwszy raz, kiedy miałem komputer, który nie grał na mnie, zanim wymagał aktualizacji i teraz jestem zgubiony. To jest również mój pierwszy laptop Mac i korzystam z systemu OS X 10.5.8 (Tak, zdaję sobie sprawę, że jest stary… musiałem go odłożyć)

Czy ktoś może mi powiedzieć następny krok lub kroki, które mogę podjąć, aby dokonać aktualizacji? Nie mam pojęcia, które zwierzę prowadzę ani do czego muszę się udać. Zauważam, że coraz więcej stron / działań mówi mi, że nie są one kompatybilne, ponieważ mój system nie jest już aktualny.


1
Najpierw dowiedzmy się o zwierzęciu, kliknij jabłko w lewym górnym rogu, a następnie o tym Macu
Ruskes

1
Używasz Leoparda; 10,5 to Leopard, 10,6 to Snow Leopard. (@Buscar wersja OS X została podana w pytaniu)
grg

Odpowiedzi:2

Przed aktualizacją należy dokładnie rozważyć pytanie „po co aktualizować?”

Mac OS X 10.5 Leopard to dojrzały i stabilny system operacyjny, który ma kilka bardzo interesujących i szczególnych funkcji, które nie są dostępne w większości nowszych wersji systemu OS X, w tym środowisko klasyczne i przezroczystą warstwę emulacji, które pozwalają na uruchomienie ( być może drogie lub nieodwracalne) oprogramowanie, które działało na wcześniejszym oprogramowaniu systemowym Mac i zasadniczo inny sprzęt, zanim Apple przeszedł na PPC, wydał pierwsze wersje Mac OS X, a następnie przeszedł na sprzęt oparty na architekturze x86. W końcu to, co nie jest zepsute, nie może zostać naprawione, a często „naprawianie” czegoś, co nie jest zepsute, rzeczywiście doprowadzi do odkrycia w najgorszych możliwych chwilach, że podstawowa funkcjonalność jest zepsuta lub już nie istnieje.

Odpowiedź twierdząca na pytanie powinna wyglądać następująco:

1) istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa, które masz nadzieję rozwiązać

2) istnieją błędy oprogramowania, które chcesz rozwiązać

3) dostępne są nowe funkcje i chcesz z nich skorzystać

Nie ma nic złego w pozostaniu w stabilnej i dojrzałej wersji systemu operacyjnego, która być może robi się długa w zębie, a jest to szczególnie poruszające w przypadku starszych urządzeń, jeśli po aktualizacji odkryjesz, że zgubiłeś coś, czego potrzebujesz. Pokusa i natychmiastowy przymus kliknięcia „aktualizuj” lub „aktualizuj”, gdy tylko będzie dostępny lub zostanie o tym powiadomiony, zdecydowanie nie jest uważany za „najlepszą praktykę”, niezależnie od tego, co robi większość użytkowników, a nawet oprogramowania lub sprzętu sprzedawca zaleca to zrobić. Tylko Ty możesz, po dokładnym rozważeniu, zdecydować, co leży w twoim najlepszym interesie, ponieważ cofanie się czasami nie jest opcją (jak ma to miejsce w przypadku systemu operacyjnego Apple iOS).


Chciałem tylko dodać tutaj, miejmy nadzieję, aby zachęcić przyszłych czytelników, którzy mogą być ciekawi, że istnieje coś bardzo specjalnego i ważnego, ze względu na udowodnienie i zapoznanie się z historią, o drugiej wersji B&W PowerMac z systemem Mac OS X 10.5 Leopard i dołączona do niego wersja Disk Utility.app. Taka maszyna i system jest nie tylko bramą do przeszłości dzięki zdolności do emulacji wcześniejszych systemów, ale także niezbędnym narzędziem dla tych, którzy ze względu na siebie chcą zbudować (wskrzesić) dowolny komputer Macintosh z systemem MacOS Systems 1-9, i / lub A / UX.
chillin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.