Jak korzystać z klawiatury komputera na komputerze Mac


13

Mam bardzo ładną i kosztowną klawiaturę mechaniczną. Został zaprojektowany na PC, a nie Mac.

Jak skonfigurować mapowanie, aby działało jak zwykle. Na przykład chcę, aby klawisz Ctrl na klawiaturze komputera działał jak klawisz Command na komputerze Mac, więc kiedy naciskam Ctrl-C, aby skopiować, dostaję działanie, do którego jestem przyzwyczajony.

Odpowiedzi:


12

Ja też mam klawiaturę „PC” i oto, co musisz zrobić (patrz załączony obraz).

Otwórz Preferencje systemowe i przejdź do Klawiatura:

  1. Tam kliknij „Klawisze modyfikujące”

  2. Wybierz klawiaturę.

  3. Zmień klucze, aby odzwierciedlić zmianę. (Ja też to zmieniłem!)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Wygląda na to, że masz tę samą klawiaturę co ja. Dam temu szansę.
Rik Heywood

Bardzo ładna klawiatura. Mam wersję bez podświetlenia, ale jest bardzo ładna. Klawisze M1-M5 nie działają (oprogramowanie jest dla systemu Windows). Używam „ALT” jako Command, a klawisz „win” jest moją „opcją”, podobnie jak klawiatura Mac.
Martin Marconcini

2
Prawdopodobnie warto dodać, że podczas mapowania klawisz Windows na klawiaturze komputera będzie reprezentowany jako klawisz Command na liście fizycznych klawiszy pokazanych powyżej, a klawisz Alt pojawi się jako klawisz Option.
David

4

Po prostu podłącz i gotowe. Jeśli chodzi o mapowania klawiatury, jeśli masz Preferencje systemowe -> Klawiatura, możesz dostosować modyfikatory klawiatury. Wystarczy ustawić klawisz Control, aby zachowywał się jak klawisz Command.


1

Oprócz odpowiedzi Martina Macaroni, spójrz także na KeyRemap4Macbook. Na przykład prawdopodobnie „klucz aplikacji” znajduje się między superkluczem a klawiszem sterującym i nie robi nic w tej chwili. Za pomocą KeyRemap4Macbook możesz zmienić ten klucz na klawisz modyfikujący (⌥, ⌘ lub ⌃). Klawiatura na moim komputerze również miała klawisz kontrolny po prawej stronie, ale klawiatura mojego MacBooka nie, więc zmieniłem opcję na taką jak na moim MacBooku.


1
Ten program nazywa się teraz Karabiner. Wydaje się potężny! pqrs.org/osx/karabiner/index.html.en
skagedal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.