Czy na początku 2014 r. MacBook Air używa Thunderbolt 1 lub Thunderbolt 2?


2

Rozważam zakup nowego MacBooka Air (wydanie z początku 2014 r.). Chciałbym podłączyć dwa zewnętrzne monitory z laptopa.

Opierając się na moim przeczytaniu Air 2013 tylko obsługiwane Thunderbolt 1, a zatem DisplayPort 1.1 . Czy po odświeżeniu modelu na początku 2014 r. Kontroler Thunderbolt został zaktualizowany do wersji 2, a zatem DisplayPort 1.2?

Odpowiedzi:


3

Nie, MacBook Air z początku 2014 r. Ma Thunderbolt 1, a zatem DisplayPort 1.1.

Źródło : Strona wsparcia Apple


i jeśli chodzi o zamiar zakupu MacBooka: Powinieneś poczekać, aż MacBook Pros najpierw zdobędzie TB2 (kup je, jeśli chcesz) - a potem poczekaj, aż MacBook Air zdobędzie TB2.
rwenz3l

1

W połowie 2012 r. I później MacBook Airs obsługują dwa wyświetlacze Thunderbolt (patrz ten dokument od Apple), ale jeśli nie używasz monitorów Apple, jest to nieco bardziej skomplikowane.

Musisz albo zainwestować w coś takiego to Mini DisplayPort na podwójny adapter HDMI, a Matrox DualHead2Go lub a DisplayLink Adapter USB (ale wydaje mi się, że mają problemy z nowszymi komputerami Mac i Mavericks).


-1

To artykuł francuski mówi tak Thunderbolt 2 ale :

  • Apple sprzedaje je jako TB2.
  • Ale procesor ma tylko 6 linii PCIe:
    • 1 dla kamery internetowej
    • 1 dla wifi
    • 2 dla dysku SSD

Pozostawiając tylko 2 linie PCIe dla pioruna, który jest ledwo wystarczający dla specyfikacji TB 1 (pod względem przepustowości).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.