iPhone 5 nie działa podczas ładowania


9

Mój iPhone 5 nie reaguje na przeciągnięcia i gesty na ekranie dotykowym podczas ładowania. Przyciski działają dobrze.

Co to za problem, mam na 2 urządzeniach iPhone 5 - więc nie tylko na jednym.

Ponowne uruchomienie nie działa, a także reset sprzętowy.

Aktualizacja:

  • Nie mam tego problemu za pośrednictwem komputera (ale to także inny kabel).
  • Sprawdziłem to w moim samochodzie, którym jest radio Pioneer z USB z przodu. IPhone działa bez problemu.
  • W moim domu iPhone nie reaguje w sposób opisany powyżej. Jest w 100% oryginalną ładowarką i kablem, ale może zostać zepsuty, jak stwierdził KrisReynolds. Ponadto ten dom został zbudowany w 1970 roku przez mojego dziadka, a okablowanie czasami jest dość słabe. To może być również przyczyna.

Aktualizacja 2: Zarówno nagroda, jak i zaakceptowana odpowiedź są świetne - nie mogłem się zdecydować, więc podzieliłem nagrodę i nagrodę między nimi.


Czy masz ten sam problem przy ładowaniu przez USB z komputera?
Kevin Grabher

Odpowiedzi:


10

Problemem jest prąd elektrostatyczny / ładowanie / uziemienie podczas korzystania z ładowarki.

Najpierw upewnij się, że korzystasz z oryginalnej ładowarki.

Jeśli twój iPhone jest w skórzanym etui, wyjmij go.

Jeśli masz futerał ochronny lub używasz plastikowego arkusza lub folii na wyświetlaczu, spróbuj je usunąć i przetestować urządzenie bez niego.

Aktualizacja:

Tęskniłem za tym, że 2 inne urządzenia robią to samo.

W takim przypadku może to być instalacja elektryczna na twoim miejscu. Spróbuj podłączyć się w innym miejscu (kawiarni). Możesz mieć w domu tak zwane harmoniczne wysokiej częstotliwości ( brudna elektryczność ) spowodowane przez wiele różnych źródeł.


Zgadzam się z odpowiedzią Buscar i chciałbym dodać, że podstawowy problem jest spowodowany uziemieniem urządzenia z powodu ładowarki. Sprawdź, czy możesz z niego dobrze korzystać podczas ładowania laptopa, który nie jest jednocześnie podłączony do zasilania.
killswitch

Mam oryginalną ładowarkę (z certyfikatem MFI) i sprawdzę dzisiaj po zdjęciu mojej obudowy BookBook.
Rob

2
Rob - tylko dlatego, że jest to oryginalna ładowarka, nie znaczy, że nie jest wadliwa! Jeśli to możliwe, spróbuj użyć zupełnie innego zasilacza i kabla (takiego, który nie powoduje problemów u kogoś innego). Fakt, że masz problem na dwóch urządzeniach, sugeruje, że nie jest to problem związany z urządzeniem.
KrisReynolds

4

Brzmi, jakby to mógł być problem z ładowarką; Widziałem telefon automatycznie naciskający przyciski itp. Na urządzeniu z ekranem dotykowym! Spróbuj użyć innej ładowarki (zarówno wtyczki, jak i kabla), aby sprawdzić, czy to pomoże.

Fakt, że masz problem na dwóch urządzeniach, sugeruje, że nie jest to problem związany z urządzeniem lub iOS.


2

Od http://www.righto.com/2014/05/a-look-inside-ipad-chargers-pricey.html?m=1 Możesz się zastanawiać, czy jakość zasilania naprawdę ma znaczenie. Największy wpływ ma na działanie ekranu dotykowego. Wiadomo, że zakłócenia spowodowane nieprawidłowymi zasilaczami powodują nieprawidłowe działanie ekranu dotykowego. [16] Jeśli ekran działa nieprawidłowo po podłączeniu do ładowarki, prawdopodobnie jest to przyczyną.

Uwaga szesnaście na tej stronie prowadzi do dalszych wyjaśnień technicznych.

Prawdopodobnie masz wadliwą ładowarkę, a może nawet podrobioną. Jeśli nie jest to ładowarka, przypuszczam, że może to być problem z podłączonym okablowaniem.


2

Miałem ten sam problem od miesięcy. Nie byłem w stanie korzystać z ekranu na iPhonie 5 podczas ładowania. Ten sam problem z różnymi ładowarkami i w różnych miejscach. Moja córka miała ten sam problem z moimi dwiema ładowarkami, ale nie z jej własną. Zrobiłem więc to, co ktoś tu poradził, usunąłem tarczę / obudowę z mojego telefonu, a teraz działa dobrze :) Trochę kłopotów z rozbieraniu iPhone'a za każdym razem, ale lepiej niż się zmagać!


1

Mam nową ładowarkę i właśnie to robiłem. Wyłączyłem kabel USB, to samo. Wyłączono rzeczywistą ładowarkę, która podłącza się do ściany, problem rozwiązany. Prawdopodobnie wadliwe okablowanie w ładowarce.


Miałem ten sam problem. Dawno temu kupiłem wtyczkę ścienną innej firmy. Przypadkowo użyłem tego zamiast oryginalnej wtyczki. Po przeczytaniu twojej odpowiedzi sprawdziłem wtyczkę, zastąpiłem ją oryginalną i problem zniknął.
noob

0

sprawa jest przyczyną, mam na moim 5s skórzaną obudowę APPLE, po jej usunięciu mogę korzystać z telefonu i ładować, gdy jest ładowana, obudowa reaguje jak telefon z systemem Windows (źle.

po prostu dziwne, że Apple nie zdawało sobie sprawy z tego problemu, zwłaszcza w przypadku własnych projektów skrzynek, ale tak naprawdę nie jest to ogranicznik pokazu, którego po prostu nie używam podczas ładowania lub najpierw wyjmuję skrzynkę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.