Edytowanie wzorca pojedynczego slajdu w Keynote


1

W myślach wiem, jak edytować motyw i utworzyć nowy slajd główny. (Wchodząc View -> Show Master Slides.) Jednak chciałbym edytować główny pojedynczy slajd.

Oto przykład, dlaczego chcę to zrobić:

enter image description here

Czy jest jakiś sposób na odblokowanie elementu głównego suwaka (tj. Tej linii poziomej), bez edycji samego mistrza dla innych slajdów?

Odpowiedzi:


2

Celem mistrzów jest sprawienie, aby wszystkie slajdy wyglądały tak samo - nie można prosić o posiadanie mistrzów i wyglądanie slajdów w tym samym czasie.

Skopiuj wzorzec, zmodyfikuj go i przypisz jeden slajd do zmodyfikowanego wzorca.


1
Tak, ale nie wydaje się nierozsądne, aby poprosić konkretny slajd, aby nie miał mistrza, aby wszystkie elementy stały się edytowalne. Myślę, że dałem dobry argument na to pytanie w moim pytaniu. Oczywiście prawdopodobnie masz rację, że nie jest to możliwe.
Nathaniel

Oczywiście mogę stworzyć innego mistrza. Ale to naprawdę niezręcznie, ponieważ powodem tego jest dopasowanie elementów projektu do zawartości slajdu, ale jeśli zrobię to w ten sposób, muszę stworzyć mistrza oddzielnie od treści, więc będzie to wymagało wielu prób i błędów aby to wyglądało dobrze. (Ale jest to raczej drobny problem z UX Apple'a niż komentarz dotyczący twojej odpowiedzi).
Nathaniel

@ Nataniel: Rozumiem, ale pomyśl o tym, co zrobiliby inni, gdyby mieli takie uprawnienia. Jak zdecydowałbyś, czy projektujesz oprogramowanie, które powinno dawać dobre wyniki nawet w niewykwalifikowanych rękach?
Peter Kämpf

Widzę, że masz rację, ale jestem pewien, że możliwe jest tworzenie bardzo brzydkich prezentacji w Keynote, nawet bez tej funkcji!
Nathaniel

Bez zastrzeżeń - w niewłaściwych rękach, nie ma przewagi nad PowerPoint.
Peter Kämpf

0
  1. Utwórz biały prostokąt bez obramowania i przykryj linię lub jej część prostokątem. Przesuń prostokąt za tekstem.
  2. Umieść tekst w wypełnionym prostokącie i przykryj linię główną.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.